N°. 1991 Dinsdag 14 Augustus. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per po9t ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- aiers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht. 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Graveuhage, Delft, Schiedam en iiofterdim: te 8 u. 3S ra.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 na.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem t>u Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 51 ra.; 3 u. 1 in.; 4 n. 45 in.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dageu5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeideuMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poatbustiohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 ui. en te 1L u.; 's namidd. te 3 u. 35 ra. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u, 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton 1 en 17 over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maaud.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u.45m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te li men. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te II uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags vaii LI1 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da rdijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren. -De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uien. Kantoor der In- en Uitgaande Reohten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van 's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren, van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot rechter in de arrond.-rechtbank te Nijmegen Mr. W. J. B. Besier, thans kantoor, te Wa- geningenen tot rechter-plaatsverv. te Nijmegen Mr. J. C. J. Riveauxadvocaat aldaar; tot subst.-griffier bij de arrond.- rechtbank te Zierikzee Jhr. Mr. L. van Cittersthans griffier bij het kantongerecht te Hulst, en in diens plaats Jhr. Mr. T. Serrarisadvocaat te Maastricht; tot adjunct-commies bij het Departement van Koloniën Jhr. Mr. F. van Hogendorp. Z. M. heeft met ingang van 15 dezer benoemd: tot sluis wachter bij het kanaal van Zuid-Beveland C. H. Klint, thans Rijks-havenmeester te Moerdijk, en H. Eeltjes te Botterdam en tot havenmeester te Moerdijk W. F. van Boehove te Nieuw- Beierland. Z. M. heeft goedgevonden: 1°. ten gevolge der be noeming van den heer Mr. O. W. Stavenisse de Brauw tot lid van den Baad van State, hem op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekking van secretaris generaal van het Departement van Oorlog, onder dankbe tuiging voor de vele en goede diensten door hem gedurende eene lange reeks van jaren bij genoemd Departement bewe zen; 2°. te bepalen dat de werkzaamheden, verbonden aan de betrekking van secretaris-generaal bij het Departement van Oorlogvoortaan zullen worden waargenomen door een door den Koning te benoemen opper- of hoofdofficier van het leger, die tevens, onder de onmiddellijke bevelen van den Minister, het toezicht heeft over al de werkzaamheden in de verschil lende bureaux van gemeld Departement, en 3°. aau den hoofdintendant (generaal-majoor) H. Hardenberg op te dra gen de werkzaamhedenverbonden aan de betrekking van secretaris-generaal bij het Departement van Oorlog. De Minister van Oorlog, generaal-majoor Van den Bosch, en de Minister van Binnenlandsche Zaken, Mr. J. Heemskerk Azn., hebben aan de fweede Kamer der Staten- Generaal ingezonden hunne memorie van beantwoording op het verslag der Kamer nopens het wetsontwerp, houdende bepalingen betrekkelijk de inkwartieringen en het onderhoud van het krijgsvolk en de transporten en leverantiën \oor s Konings legers of vestingen gevorderd. Die memorie van beantwoording gaat vergezeld van eene nota van wijzigin gen, die zijn opgekomen in een daarbij gevoegd gewij zigd ontwerp. Ten slotte van die memorie wordt het vol gende gezegd: //De ondergeteekendendit door het vorig Bewind ingediend wets-ontwerp overnemende en in behan deling brengende, vestigen ten slotte nog de aandacht van de Staten-Generaal op de wenschelijkheidom deze reeds zoo lang vereischte regeling tot stand te brengen. De nog steeds heerscher.de veeziekte, en de veel bewogen tijden, waarin Europa verkeert, maken het tot plicht om deze aan gelegenheid niet langer onafgedaan te laten. //De ondergeteekenden twijfelen dan ook niet, of de Staten-Generaal zullen gehoor geven aan het met aandrang gedaan verzoek, om het wets-ontwerp nog in deze zitting in beraadslaging te willen brengen en zoo mogelijk af te doen." In de zitting der Tweede Kamer van heden Maan dag is besloten tegen Woensdag aan de orde te stellen eenige wetsontwerpen, o. a, voor de verzekering- of waarborg maatschappijen, onteigening ten algemeenen nutte, naturalisa- tiën enz, Aan de kapiteins J. J. Baron Melvill van Carnbee van het regiment grenadiers en jagers en Beuther der ar tillerie is een missie opgedragen naar Parijstot onder zoek van het aldaar vervaardigd wordende model-achterlaad- geweer. In de volgende maand zullen er te Waalsdorp we der, even als ten vorigen jare heeft plaats gehad, eenige ge combineerde manoeuvres in het vuur worden uitgevoerd waaraan zullen deelnemen het te 's-Hage gevestigde garni zoen, namelijk het regiment grenadiers en jagers, het 2de regiment dragonders en de batterij rijdende artillerieals mede het 1ste bataljon van het 4de regiment infanterie uit Delft. De Gemeenteraad van Arnhem heeft tot architect be noemd den adj.-architect A. van Cuylenburg Jr. - Door de commissie van toezicht voor het middelbaar onderwijs te Goes is aan den Gemeenteraad tot leeraar in het hand- en rechtlijnig teekeuen aanbevolen de heer D. de Koningbouwkundige te Botterdamdie tevens door Bur gemeester en Wethouders is voorgedragen als bouwkundige der gemeente. Onlangs deelden wij mededat door de heeren De

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1