N°. 1989. Zaterdag 11 Augustus. A". 186 Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels^.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 51 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 n. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. PostbusliobtingeD aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 ra. en te 1L u.; 's uamidd. te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags.Oost-Indische Laodpost. Over Southampton, 1 en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's iu. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 11I uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da .-.-lijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-Dr Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeen ten Andel A. Mijnlieff Az.; Giesen en Rijswijkin Noord- Brabant, H. van Ouwerkerk. Bij beschikking van den Minister van Koloniën, van 8 dezer, lit. A. Pz. N°. 34, zijn de heeren E. L. Müller W. H. Senn van Basel, Mr. F. Ooster, C. P. H. Ba- chieneA. Boudewijnse, E. von Faber, L. J. Böhtlingk, F. J. Potter, W. G. Leembruggen, J. A. Müller, T. Mou- nier, R. W. H. PitloH. Kuneman, J. de Crane, Mr. A. J. RedekerMr. L. J. GodefroyMr. P. G. J. van Ghert, Mr. G. H. Lowe, G. A. E. O. Kraft, H. van Stee- den, T. Pino, Mr. C. C. A. van Burg, J. G. IJssel de Schepper en Mr. J. F. Kramergesteld ter beschikking van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indiëom te worden benoemd tot ambtenaar bij den burgerlijken dienst daar te lande. De audiëntie van den Minister van Koloniën zal op Woensdag den löden dezer niet plaats hebben. Het aan de Tweede Kamer ingediende wetsontwerp houdende bepalingen omtrent de heffing en verzekering van den accijns op de binnenlandsche suiker (beetwortel-suiker fabrieken) is gegrond op het Fransche stelselnaar den aan slag van de juiste hoeveelheid voortgebrachte suiker; en alzoo door even als in Frankrijk de controle op het product in te voeren. De bepalingen der wet zullen daarheen leiden dat noch in de raffinaderijen noch in suikerfabrieken accijns vrije overponden worden verkregen, zoodanig dat de schat kist ontvange wat haar toekomt en de ééne tak van nij verheid niet worde bevoordeeld ten koste van den anderen. In het kiesdistrict Haarlem worden tot candidaten voor het lidmaatschap der Tweede Kamer van de Staten- Generaal bij de aanstaande buitengewone verkiezing aanbe volen de HH. Mr. G. F. van Tets en Mr. F. F. Wester- woudt, leden der Gedeputeerde Staten van Noord-Holland en Mr. A. J. Swart, oud-president van het Hooggerechts hof in Neerl.-Indië. - Men schrijft uit Haarlem aan het //Handelsblad," dat de benoeming van den heer Van Muiken tot lid van den Raad van State aldaar reeds eenigen tijd werd voorzien, zoodat men gelegenheid had aan zijn opvolger als lid vau de Tweede Kamer te denken. Vele kiezers zijn voornemens hunne stem uit te brengen op den oud-Minister van Finan ciën, Mr. P. P. van Bosse, dien men vooral om zijne finan- tieële kundigheden gaarne weder in de Kamer zag zitting nemen. De spoorweglijn van Venlo-Kaldenkirchen zal 1°. Sept., en die van Venlo-Helmond 15 Sept. worden geopend. Te Utrecht was het aantal overledenen aan de cho lera Donderdag 5 te Rotterdam Donderdag 7 en te 's-Gra venhage 3 personen. In de laatste maanden werd menigmaal en niet zel den met talent veel geschreven over de betrekking van de vrouw en haar invloed op het maatschappelijk leven - over hare emancipatie. Voorlezingen zijn gehoudenuitvoerige dag bladartikelen geschreven, wenken gegeven, opmerkingen ge maakt, alles tot dat onderwerp betrekking hebbende. Men vergat wel eens, dat in Nederland op het gebied der bij zondere liefdadigheid reeds lang door het vestigenen be sturen van onderscheidene nuttige en weldadige instellingen aan de Nederlandsche vrouwen en meisjes een eereplaats moet worden toegekend. Ook in Leiden toch treft men vele zulke instellingen aan, maar daarnaast ook thans op een hoogstverrassende wijze een gedenkteeken van moed en ijver tot leniging van den nood, die de cholera heeft verwekt voor een tal van achtergebleven weduwen en weezen nage laten door overleden cholera-lijders. In de Stads-Gehoorzaaldaartoe door den Gemeenteraad welwillend kosteloos ten gebruike afgestaanwerd heden Vrijdag morgen eene Tentoonstelling van voorwerpen ge opend, ten behoeve eener loterij, waarvan de opbrengst is bestemd voor de bedoelde noodlijdenden. Wij staan verbaasd over het aantal voorwerpenaldaar op een smaakvolle wijze tentoongesteld. Hoe is het mogelijk geweest in zulk een korten tijd zooveel bijeen te verzamelenwaartoe onze achtenswaardige directrices de dames Van Laer, Mul ler en Deutz, het plan ontwierpen en met zooveel ijver tot stand brachten. Gewis, zij zien hare pogingen ondersteund en loffelijk bekroondten bewijze dat hare roepstem en vriendelijke noodiging weerklank vondenbinnen en buiten Leiden. Want een tal van ruim 1400 voorwerpenwaaron der prachtige geschenken van de Koninklijke familie, werden haar toegezonden en het aanzienlijk aantal van ruim 2200

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1