N°. 1985. Dinsdag 7 Augustus. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAI1BL Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden f 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Sohiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 ra.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 51 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de over'.ge dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 'snamidd. te 3 u. 35 m, 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton l en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaD 7 u. 's ra. tot 10 u.45m.av. Zittingen wan het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uien, Commistte van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren.-Bureau der Plaatselijke Secretarie is open danlijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-Dtf Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. wan Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Bij een Koninklijk besluit is een quaestie van onder stands domicilie beslist, ten aanzien van een armlastige, wier vader in 1799 was lid van de Eerste Kamer van het wetgevend Lichaam der Bataafsche republiek. Z. M. heeft op hun verzoek eervol ontslag verleend als: aan H. Maessenals burgem. der gem. Strucht, en aan A. Kellenaersals burg. der gem. Meerloonder dank betuiging voor de sedert vele jaren bewezen goede diensten ia die betrekking; en benoemd tot burgem. der gemeenten als: te Strucht, H. M. Damoiseaux, ten einde deze betrek king gelijktijdig te bekleeden met die van burg. der gem. Schin op Geulle; te Meerlo J. B. M. H, W. Kellenaers, en te Escharen H. Poos, secretaris dier gemeente; voorts de benoeming van F. J. H. Baron van Voorst tot Voorst, burgemeester van Pannerdentot secretaris dier gemeente bekrachtigd. Z. M. heeft met den lsten October aanst. aan den luit. ter zee 1ste kl. A. A. 's Graeuwen, de betrekking op gedragen van inspecteur over het loodswezen de betonning bebakening en verlichting in het 3 de district te Willemsoord. Zaterdag werd te 's-Gravenhage gehouden de 30ste jaarlijksche vergadering der Maatschappij van levensverzeke ring, opgericht door de heeren Arbou en Gorlitz te Botter dam, en na den afloop de zesde vijfjarige vergadering der deelhebbers, waarin de rekening over 1865 en de staat Tan het fonds werd opgenomen. Uit die rekening bleek dat m dat jaar weder een som van ƒ7400 werd uitgekeerd bij kat overlqden van deelnemers, zynde ƒ3000 minder dan bet vorige jaarwelk bedrag uit de gewone contributiën en renten was gevonden en bovendien door aankoop het kapi- hal op het grootboek der Nationale Schuld met ƒ1000 vermeerderd, welk kapitaal thans gestegen is tot de som Tan ƒ81000. 2A pCt. Werk. Schuld. De toestand van dat fonds was zoo, dat er volgens de tafelen der levensverze- keringen een voldoende dekkingsom voor alle deelnemin- b'an bestaat, beoevens een aanzienlijke resevefonds van p. m. f9000 voor onvoorziene gevallen van buitengewone sterfte, fa deelhebbers die gedurende de laatste vijf jaren een kor- genoten van 3 71 pCt. op hunne|contributiënzullen voor het volgend vijfjarig tijdvak weder 15 pCt. genieten. De Maatschappij telt thans 1142 deelhebbers voor een ka pitaal van 299 87 0. De vergadering benoemde bij acclamatie weder voor vijf jaren tot leden der commissie van toezicht de HH. Dr. M. C. Mensing en Dr. A. de Jager te Botterdam, J, F. Molenbroek te 's-Gravenhage en A. Montagne te Leiden. Er worden een aantal bezwaarschriften aan den ge meenteraad te Arnhem gericht over den aanslag op het ko hier der plaatselijke directe belasting op de inkomsten. Som mige aanzienlijke inwoners toonen zich zeer gebelgd over ver hooging van hunnen aanslag. Zij zien daarin een verdenking van hunne goede trouw. De hoogere burgerschool te Deventerdie zich verheu gen mag in een uitnemend stel docenten, leed voorleden week gevoelige verliezen door de benoeming van den heer G. Vel- derman als leeraar in de Nederlandsche taal en letterkunde aan de hoogere burgerschool te Arnhem en van den heer J. D. van der Waals als leeraar in de wis- en natuurkun dige wetenschappen aan de hoogere burgerschool te 's-Gra venhage. Het onderwijs van deze heeren werd terecht hoog gewaar deerd en wanneer beiden de betrekking mochten aannemen waarvoor zij benoemd zijn zoude zulks voor de school een wezenlijk verlies zijn. Van de groote activiteit en de wezen lijke belangstelling van de commissie van toezicht en den directeur a. i. den hoogleeraar Dr. Burgersdijk, mag men in het laatste geval evenwel een spoedige vervulling der be langrijke vacatures te gemoet zien het talrijk onderwijzend personeel aan deze school is bovendien echter zoodanig sa mengesteld, dat aan de school zelve voor ieder vak tevens een remplaqant of tijdelijk waarnemer verbonden is. Vrijdag 11. zijn de eind-examens der hoogere burger scholen in de provincie Zuid-Holland geëindigd. - Van de 21 kandidaten zijn 14 toegelaten. Als een zeldzaamheid deelt men mede, dat bij den heer v. B. te 's-Hage zich een kip bevindt, dje sedert 6 Mei tot 5 Aug. twee malen gebroeid heeft en dat uit beide broeisels te zamen 20 kuikens zijn voortgekomen. Te Scheveningen is Zaterdag in de kracht des levens, plotseling aan een hevige ziekte overleden de oud-resident van Bembangde heer H. C. Bekking. Te 's-Gravenhage zijn Zaterdag 13 personen aan de

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1