Woorden weten wij niet te vinden om U ons gevoel van oprechte dankbaarheid te betuigen, voor de liefdevolle, hartelijke en krachtige wijze waarop gij ons hebt geholpen in die zware beproeving en ziekte. Velen van ons hebben aan U het behoud vau hun eigen leven, en dat van vrouw en kinderen te danken God zegene en beloone U voor al dat goedewij voorwaar kunnen U geene blijken van hulde of eereteekenen gevenalleen een oprecht en dankbaar hart U wijden en God bidden, dat hij lang uw zoo nuttig leven spare tot welzijn van uwe natuurgenooten. Buitenlandsch Nieuws. gegeven aan de postambtenaren. Men gelooft onvoorwaarde lijk wat de afzender of geadresseerde zegt; op dentrouwen, langdurigen dienst, goed gedrag der beambten enz. wordt geen acht geslagen. Het is waar, er bestaan voorbeelden van postambtenarendie het in hen gestelde vertrouwen geschonden hebben, maar deze zijn gelukkig weinige en de schuldige ontgaat meestal zijne straf niet. En welke is meestal de oorzaak der vermissing? Deze ligt veeltijds aan den inzender zeiven en wordt gevonden in brieven zonder adresi met verkeerde bestemming, met verkeerden naam, met ondui delijk schrift of dergelijke. Dezer dagen had men er hier weder een voorbeeld van. In de //Zutfensche Courant" van Zaterdag jl. kwam een advertentie voor, dat er een brief vermist was, afgezonden door G. Reesink te Lochemen geadresseerd aan de heeren L. H. de Bas en Comp. te Zut- fen inhoudende behalve een wissel op Amsterdam ad f 5 00 nog 2 bankbiljetten ieder van f 100. Deze brief was door den afzender eigenhandig in de bus te Lochem gestoken en moest verzonden ziju met den namiddagtrein van den Staats spoorweg op 25 Juli. Ieder stond verwonderd, hoe op zoo klein een traject een brief kon vermist raken en men twij felde dan ook niet of de schuldige zou spoedig gevonden worden. Doch wat blijkt nu? De brief is terecht, en had eenvoudig een reisje naar Amsterdam gemaakt, omdatde afzender die plaats op het adres vermeld had en niet Zutfenwaar hij te huis behoorde. Moge dit tot leering strekken voor velen, die dikwijls in grooten haast het adres op een brief schrijvenen tot waarschuwing voor hen die dadelijk aan de postambtenaren de schuld geven van iedere vermissing. Een ruim 2jarig kind Donderdag middag te 's-Hage - aan het spelen, vond een fleschje, hetwelk water scheen in te houden, waarvan het kind dan ook dronk. Kort daarna klaagde het over hevige pijnenen bleek het dat de inhoud van het fleschje vitriool was. Vrijdag nacht is het kind on der de hevigste pijnen bezweken. Vrijdag avond omstreeks 7 uren geraakte een jongen op het land aan het einde van den Binnenweg te Rotter dam, al spelende met het been verward in een touw, af hangende. aan het hoofdstel van een aldaar aanwezigen muil ezel. Het dier hierover verwoed, zette het dadelijk op een loopen en sleepte den jongen een groot eind wegs zoo ge weldig langs den gronddat hij in een zeer bedenkelijken toestand in een nabij gelegen huis is gebracht. Ten gevolge van het springen van een geweer, waar mede men Woensdag in den vroegen morgen op de Kra- lingscke plassen in de nabijheid van Rotterdam op wild schoot, hebben twee zonen van den heer D. R., aldaar woonachtig belangrijke kwetsuren bekomen. Ten gevolge van het bedanken door Ds. Bervoetste Zwolle, heeft de kerkeraad der Ned.-Herv. gemeente te Leeuwarden dit 12tal gevormd: Ds. Bronsveld te Ophemert, Brijce te BarneveldCouvée te Doesburg, Creutzberg te Vaassen, Drost te Delft, Kraijenbelt te Heemstede, La- sonder te Loenen aan de Vecht, Loef te HeusdenNonhe bei te Middelburg, Rutgers te Eibergen, Steinfort te Bloe- mendaal en Toornenbergen te Barneveld. - Ter vervanging van Ds. A. Moens tot lid van de Tweede Kamer benoemd, is door den kerkeraad der Herv. gemeente te Sneek het volgend 12tal van predikanten sa mengesteld: Koningsberger te Hazerswoude, Balsem te Lan- gezwaagRoijaards te OisterwijkLamping aan den Hel der Moens te MeerkerkSmit te GrootebroekHellendoorn aan de Leur, Niemeijer te Vierhuizen en ZoltkampMat- thes te Berg-AmbachtOort te Schoonhoven, Thieme te Wijngaarden en Carpentier Alting te Dokkum. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Groningen Ds. L. de Geer te Doesburg. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gerefor meerde gemeenten te Utrecht Ds. N. H. Dosker te Harlin- gen - te Staphorst Ds. K. Talen te Onstwedde- te Neuzen Axel en Zaamslag Ds. W. H. Gispen te Kampen. Werd verleden jaar Rijnsburg zwaar geteisterd door pokken en typhus, thans heerscht aldaar op vreeselijke wijze de cholera. Dagelijks nog worden velen door die ziekte aan getast en talrijk ziju hare slachtoffers. Vele huisvaders zijn bezweken nalatende weduwen en weezendie thans in ar moede en ellende verkeeren en ondersteuning in alles be hoeven. Bereids heeft zich een Commissie gevormd om lief. degaven in te zamelen. Veel is er reeds door het Gemeen- tebestuur gedaan, maar veel behoort er nog gedaan te worden om op vele plaatsen onreinheid en smetstof weg te nemen. Donderdag nacht is tot zuivering der lucht een be gin gemaakt met het branden van teertonnenmaar door eenige kwaadwilligengedreven door godsdienstige beginse len is zulks toen belemmerd. In den afgeloopen nacht is men weder bezig geweest met op verschillende plaatsen teer te branden, waarbij de woelige omstanders zijn in toom ge. houden door onderscheidene Rijks-veldwachters der brigade Noordwijk, en alles zonder rustverstoring is afgeloopen. Wij zijn in staat gesteld den inhoud mede te deelen van een brief, door eenige ingezetenen van Leiden gericht tot de heeren officieren van gezondheid van Eyk van Voort- huyzen en Philipsedienstdoende bij de garnizoens-infirmerie alhier. Die brief getuigt van een hartelijkheiddie roert en treft, maar ook van de belanglooze en ijverige diensten die tijdens de cholera door de militaire geneeskundigen zijn be toond, waar slechts hun hulp werd ingeroepen. Velen zullen instemmen met de gevoelensdie uitgedrukt zijn in den navolgenden brief Wij zijn allen zeer eenvoudige burgers en bewoners van de gebuurteu in den omtrek van de infirmerie. Misschien zal het U verwonderen van zoovelenU vreemde menschen, een brief te ontvangen. Ons zijt gij niet onbekend; voor velen van ons, zijt gij beiden, een vertroostende en red dende Engel geweest, in de dagen toen die bedroevende ziekte in onze buurt zoo verschrikkelijk heerschte. O, versmaad dien nederigen dank en hulde niet, herin ner U het gezegde van onzen Heer en Zaligmakerdat het penninkske der arme weduwe God aangenamer was, dan de groote gift der rijken, omdat het uit een oprecht en dank baar hart was geofferd. - Wij bidden dat nog lange jaren de herinnering aan de door U aan ons bewezen weldaden, U een troost zij in de uren der beproevingen dat het U moed en kracht schenke, om op Uwen zoo eervollen en met roem begonnen loopbaan voort te gaan, tot welzijn Uwer evennaasten te werken. Dan zal Gods zegen steeds op U dalen en zal men met waarheid altijd kunnen zeggen r/dat waren echte menschenvrienden en trouwe helpers in den nood." Te Utrecht en te Rotterdam neemt de cholera merk baar af, Vrijdag waren te Utrecht 5 en te Rotterdam 8 personen overleden. Heden Zaterdag zijn alhier geen aangiften gedaan van cholera-gevallen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uren 64°, des avonds te 8 uren 60°, te 10 uren 5 8°. Zaterdag morgen te 5 uren 5 5°, te 8 uren 59a, 's middags te 12 uren 68°, 's namiddags te 4 uren 65°, De Haagsche berichtgever van den Antwerpschen //Pré- curseur" ziet de toekomst van Nederland zeer duister inen houdt zich overtuigd, dat Pruisen, of het wil of niet, zich als zeemogendheid zal moeten uitbreiden dat het vroeg of laat Nederland zal moeten annexeerenniet alleenomdat die Staat aan de Noordzee gelegen is, maar ook, omdat Nederlandaan gene zijde van den Oceaan belangrijke Ko loniën bezit. - De //Précurseur" is mede alles behalve ge rust omtrent het lot, 't welk België wacht. Zaterdag avond wordt de Koning van Pruisen te Ber lijn verwacht, waar hij luisterrijk zal worden ontvangen. Een soldaat uit het leger te velde, een Rijn-Pruis, schrijft het volgende: //De geringste overtreding, waartoe

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 2