N°. 1982. Vrijdag S Augustus. A0.1861 Binnenlandsch Nieuws. LEIB8CH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdams te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 8 n. 6 m.; 9 n. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54, m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 n. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 n.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 'suamidd. te 3 u. 35 m. 'avonds te 7 u. 55 m. en op do Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snaraiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u; 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdagte 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-Dr Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnzen dagelijks van 9— luren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 99 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan Mr. C. Co<ckals kapitein bij de dienstdoende schutterij en aan Mr. H. W. Stuffken als 2de luit., - en bij de schut terij benoemd tót kapitein den lsten luit. Mr. L. D. Suringar, tot lsten luit. den 2den luit. C. J. M. W. van Alphenen tot 2den luit. Mr. J. N. A. Bucaille en Mr. J. van Heukelom, thans fouriers; -- voorts tot griffier bij het kantongerecht te Waalwijk Mr. B„ M. A. A. de Boy, advocaat te Breda. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der dir. bel. en ace. te Vianen c. a., den heer P. C. van der Min, thans in de zelfde betrekking te IJselmonde c. a., - alsmede te Arne- maiden c. a., den heer B. H. J. F. Endtz, benoemd ontv. der in- en uitg. recht, te Strijbeek. Naar men verneemt is de wachtmeester-schermmeester T. M. van Erp, van het 2de reg. dragonders te 's-Hage in garnizoentot opper-schermmeester aan de Kon. Militaire Academie te Breda benoemd. Het heeft Z. M. behaagd de doodstraf, waartoe Lud- wig Wilhelm Mulder bij arrest van het prov. gerechtshof in Zuid-Holland was veroordeeldte verwisselen in vijftienja rige tuchthuisstraf. Het heeft Z. M. behaagd de doodstraf, waartoe Sijtse Pieters (of Sijtses) Sijtsema en Benne Everts de Buiter, bij von nis van het Prov. Gerechtshof te Groningen, van den 29sten Maart. 11., waren veroordeeld, voor elk hunner te verwisse len in twintig jaren tuchthuisstraf. Naar men verneemt heeft de heer Mr. IJsselstein lid van den Hoogen Baad, tengevolge van zijn voordurend wankelenden gezondheidstoestand, nu werkelijk zijn eervol ontslag uit die betrekking aan Z. M. den Koning verzocht. Ook meent men te wetendat Jhr. Beelaerts van Blokland commies-griffier bij dien Baad, ten gevolge van zijne aan houdende ongesteldheid, zijn ontslag uit die betrekking ver zocht heeft of dit eerlang zal doen. De Gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft tot leeraar bij de hoogere burgerschool aldaar benoemd den heer J. D. van der Waals, leeraar aan de hoogere burgerschool te Deventer. De Gemeenteraad van Groningen heeft benoemd tot directeur en leeraar in de natuur- en scheikunde aan de burger dag- en avondschool den heer B. Bij kensleeraar te Winschoten, met f 1800 en verder tot leeraren in de na tuur- en scheikunde den heer D. Huisiuga, ads. te Gronin genin de wiskunde de HH. J. Kors te Groningen, W. Visser te Brielle, J. Kemper te Wildervank en P. G. Wa terborg te Geertruidenbergin de Ned. en Fransche taal laatstgen. en den heer Huges te Winsum. In N°. XXX zijner //Studiën" betoogt de heer Groen o. a. met de woorden van den Hoogl. Buys in de //Gids" dat de nieuwe regeering een eigenaardigheid en een roeping heeft. //Hare eigenaardigheid is, dat zij zich keert tegen de richting, waaruit zij geboren werd. Hare roeping is, dat zij voor de richtingwaartegen zij vijandig scheenals ste- dehouderesse de loopende zaken regelt enals baanbreekster, bezwaren, anders onoverkomelijk, uit den weg ruimt." Het denkbeeld van den heer Buysdat de liberale partijna al het gebeurdebehoefte heeft aau een zuiveringsproces en dat dit proces indien men recidive van de jongste kwa len thans wenscht buiten te sluitenzich langzaam moet ontwikkelen, dat denkbeeld wordt door den heer Groen al dus aangevuld en toegepast: //Het kabinet Mijer- van Zuylen doet hetzelfde, wat de liberale partij deed; hetzelfde, wat deze partij, aan het bewind zijnde, nu doen zou. Het neemt, op den vacanten zetelde zaken waar van den afwezigen heer, zoolang die, om herstel van zeer wankelende gezond heid tot vacantie-nemen en zuiverings-badkuur verplicht is. Het doet voor de liberalen wat dezen zelf nu niet kunnen doen." De //Staats-Courant" deelt onder dagteekening Canton 1/10 Juni 1866 het volgende uittreksel mede uit het maan delijks overzicht. Te Hongkong heerscht een niet geringe verslagenheid door de geruchten omtrent den hachelijken toestand veler aanzien lijke handelshuizen die ten gevolge der groote verliezen in katoen en opiumgezegd worden zich niet meer te zullen kunnen staande houden. De vrees voor een mislukking van het rijstgewas heeft geheel opgehouden. Door geringe vraag en steeds toenemen- den voorraad zijn de prijzen van dit graan zeer gevallen. Voor de aanwezige koopvaardijvloot is geene bezigheid. - Ds. A. C. van Baalte, evangeliedienaar in de gemeente Holland in Noord-Amerika, vervulde in de vorige week een

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1