DANKBETUIGING. Brood- Meelfabriek Advertentiën. Hoogheemraadschap van Rijnland. OFFICIEEL NIJEUWS. Leyden, 31 Julij 1866. Leyden, 31 July 1866. JJE 'sGRAVENHAGE. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van RIJNLAND woordige tijdsomstandigheden aanleiding vond, om de be grafenis op een ander uurin alle stiltete doen plaats heb ben. Het gebeurde nu Donderdag ochtend om half zes, maar desniettegenstaande vergezelden omstreeks 6000 personen den stoet naar het graf. Dr. Kirchner hield bij het graf een korte, maar indrukwekkende rede, en de //Liederkranz" zong een choraal. De overledene heeftnaar men verzekert voor zijn dood een hartelijken brief geschreven aan zijn gezin. Als een proeve van Pruisischen overmoed verhalen de Oostenrijksche dagbladendat de burgemeester van Pardu- bitz, op bevel van den Pruisischen korps-kommandant20 burgers dier stad naar het in hare nabijheid gelegen Prui sische legerkamp heeft moeten zendenten einde behulpzaam te zijn bij het branden van koffieboonen voor soldaten. Den volgenden dag had de kommandant geëischt, dat een lid van den gemeenteraad die burgers vergezellen en het oog op hen houden zouaangezien zij de koffieboonen hadden laten aanbranden. In Bohemen zwerven thans benden landlieden rond die zich op de slagvelden hebben weten te voorzien van Pruisische uniformenen nu onder dat masker de veiligheid van hunne medeburgers bedreigen. Luidens den //Schwab. Mercur" zijn de inwoners van de bondsvesting Ulm in Beieren aangemaand voor twee maan den levensmiddelen op te doen en dien voorraadindien er van wordt gebruikttelkens weder aan te vullenopdat zij aanwezig zijwanneer een belegering mocht beginnen. Johannes Ronge, die ter zake van het honen van den godsdienst in een door hem uitgegeven geschrift tot gevan genisstraf was veroordeeld en te Frankfort zijn straf onder ging, is door de Pruisische overheid op vrije voeten gesteld. Uit Mannheim wordt bericht dat de heer Von Bis marck bij een ultimatum de Kamer van Koophandel te Frankfort heeft aangezegd, dat zoo de oorlogsbelasting niet werd betaald, de gansche post- en telegrafische gemeenschap met de stad zou worden verbroken. De depêche, die door den directeur Groofs uit Ame rika naar Ierland is overgeseind tot mededeeling van den gelukkigen uitslag der onderneming, voor zoover het leggen van den kabel betreft, luidt aldus: »Het kusteind van den kabel is zoo even gelegd en met dezen welgeslaagden kabel isonder Gods zegende telegrafische communicatie lussclien Engelaud en het Amerik. vasteland voltooid. Ik kan geene woorden vinden voor de uitdrukking van mijn diep gevoel, wegens den onvermoeiden ijver en werkzaam heid, waarmede iedereen aan boord, van den hoogste tot den laagste in rang, de moeilijke plichten, die op hem rust ten, heeft vervuld. De aanhoudende energie en de waakzame zorg die, gedurende twee weken, dag en nacht moesten aangewend worden om het werk te voltooien kunnen alleen op den waren prijs gesteld worden door hendieeven als ik, daarvan getuige zijn geweest. Allen hebben getrouw hunne roeping volbrachtzij verheugen zich over hun suc- «s en vereenigen zich met mij in een hartelijke gelukwen- sching aan onze vrienden in Engeland, die ons op verschil lende wijzen behulpzaam zijn geweest tot uitvoering van dat groote werk." Het gerucht houdt stand, dat Keizer Napoleon heeft geëischtdat bij de herziening van de kaart van Duitsch- land aan hem een klein gedeelte grondgebied aan de gren zen bij voorbeeld Luxemburg of Saarluiszou worden af gestaan. Sommige officieuse bladen laten ook reeds de waar schijnlijkheid van dezen afstand voorzien. Men acht het 't ■eeest waarschijnlijkdat het bij Frankrijk in te lijven grond gebied Luxemburg zal zijn. Vergadering van den Gemeenteraad van Leydenop donderdag den 2 Augustus 18 66 's namiddags te 2 uren. Onderwerpen 1°. Benoeming van den gemeente-ontvanger. Voordragt tot het verleenen van afschrijving van plaat- !fc'ijke directe belasting 186 6 aan personen die deze gemeente t°or de uitgifte der aanslagbilletten hebben verlaten. 3°. Wzoek van Ja. van Bemmelenwed. P. Dreef, tot ont binding van huur van land in den Stads-polder. 4°. Adres fan Commissarissen der Leydsche broodfabriektot aanplem ping en beschoeijng van en het leggen van een duiker bij het terrein aan de Mare-poort. 5°. Voordragt omtrent het ter rein buiten de Witte-poort. 6°. Rekeningen 1865; a. van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrou wenhuis. b. van het Gereformeerd Minnehuis. c. van de stedelijke Gasfabriek. Mevrouw C. M. MULLER, Geb. DE JONGHzegt allen dank die haar deelneming betoond hebben bij het zoo onverwacht overlijden van haren geliefden echtgenoot den WelEd. Gestr. Heer J. C. MULLERin leven Off. van Gez. le klasse te Leiden. Vestigden Mm REGENTEN VAN DE ROOMSCH CA- TJIÖLIJKE ARMEN alhier hunne hoop op de liefdadigheid van Leydens ingezetenen bij het houden der buitengewone collecte op Maandag jl., de uitslag heeft die verwachting verre overtroffen, daar de opbrengst dier collecte f 1189.70, waarbij te voegen eene gift bij den binnenvader van N. N. 2.50, nog by den Regent den Heer M. J. SCHRETLEN van J. C. D. f 10 en by den Regent den Heer J. L. A, DESERTINE van N. N. 10, te zamen 1212.20, van eene onbekrompene mildheid getuigt, die den inwoners eer aandoet, en zoozeer het bewijs levert dat alhier ter stede de smarten onzer natuur- en stadgenooten steeds ten allen tijde worden gedeeld en een ieder zoo gaarne een offer wil geven om die smarten te lenigen. Dank, innigen dank brengen Mm. Regenten hunnen stadgenooten toe voor die ruime bijdragen aan hunne Armen verleendwaardoor zij alsnu in staat zyn gesteld om nog gedurende vier weken te kunnen blijven voortgaan die armen en minvermogende huisgezinnen tweemalen per weekaan vangende 6 Aug. e. k., van voedende soep tot versterking van krachten te voorzien en waarvoor belangstellenden van en met Vrijdag aanstaande aan het R. C. Weeshuis soep- kaarten kunnen bekomen a 60 cents de 8 portiën. Het Collegie van Regenten, M. J. SCHRETLEN President. A. G. HESSELSSecretaris. Bij den heer Dr. W. C. VAN DEN BRANDELER, Bur gemeester, is, sedert de vorige opgave, ontvangen van M. M. voor de nagelaten betrekkingen van de cholera- lijders" f 5.94. Bedrag der vorige opgave f 198 1.785. - Totaal /"1987,72s. De Directeur dezer fabriek heeft de eer te berigten dat D. jF. BLUTE op de Heerengracht te Leydenopge houden heeft te zijn Depothouder der Brood- en Meel fabriek te 's Gravenhage. De Directeur voornoemd F. W. VAN DER PUTTEN. 28 July 1866. li brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat de Rijn- schouw niet meer door hen zal worden gedreven. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd, H. C. J. HOOG, Dijkgraaf. W. G. .DE BRUYN KOPS, Secretaris. Leiden, 21 Julij 1866,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3