N°. 1980. Woensdag 1 Augustus. A°. 186 Binnenlandsch Nieuws. Het vertrek van Z. M. naar de residentie is voor onbe- paalden tijd uitgesteld. In het algemeen overzicht van het Bataviaasch Han delsblad komt het volgende voor LEIDSCH 111 lift Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75, Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreiuen van Leiden naar 'e-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 3 u. 33 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 21 m.; 3 u. 42 m.; 6 n. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.j 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusiiohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 'a namidd. te 3 u. 35 m, 'avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Iudisohe Laodpost. Over Southampton 1 en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u.45m.av. Zittingen van het Gemeentebeatuur. Gemeenteraadop onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie wh Fabricage des Zaterdags van II1 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dadelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 aren.-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van 'f-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9^-4 uren. Z. M. heeft benoemd L. Westergaard en C. E. Wun- derlich tot Nederlaudsche consuls, respectievelijk te Phila- lphia en Charleston, en Gr. Dutilh, tot dusver vice-con sul, tot consul-generaal van Nederland te Triest en voor de verdere Oostenrijksche havens aan de Adriatische Zee. Z. M. heeft benoemd bij het personeel van den geneesk. dienst der landmacht tot officier van gez. 1ste kl. (naar ouderdom van rang) den officier van gez. 2de kl. W. Krol, leeraar aan 's rijks kweekschool voor militaire geneeskundi gen te Utrecht; bij het wapen der artillerie: bij het reg. veld-art. tot lsten luit, den 2den luit. P. H. C. Engelen- rgvan het korps; bij het 1ste reg. vest.-art. tot lsten luit. den 2den luit. A. L. Calkoen, van het korps; bij het 2de reg. vest.-arl. tot kapt. 3de kl. den lsten luit R. Ver schoor, van het korps pontonniers, allen naar ouderdom van rang. Z. M. woonde Zondag morgen de godsdienstoefening bij onder het gehoor van Ds. Schouten te Apeldoorndie tot tekst had Lue. 15 4-7. Het heeft Z. K. H. Prins Frederik behaagd, den heer Joh. M. Coenen, orkest-directeur van het //Paleis voor Volksvlijt," een prachtigen ivoren met zilver gemonteerden dirigeerstok te vereerenvergezeld van een vleiend schrij- ven, voor de feestcantate door hem gecomponeerd ter ge legenheid van de opening der algemeene tentoonstelling van Nederlaudsche nijverheid en kunst. Van wege den Minister van Binnenlandsche Zaken is bet volgende ter algemeene kennis gebracht: Amerika is door middel van een onderzeesche telegraaf- geleiding met de Iersche kust verbonden. De telegrammen bonnen voorloopig slechts tot New-Foundland per telegraaf fforden overgebracht en moeten den verderen afstand per doomboot afleggenwaardoor een vertraging van minstens 12 uren ontstaat. De prijs voor het overseinen van een be ticht van niet meer dan 20 woorden, die te zamen hoog- s'ens 100 letters mogen bevatten, bedraagt, van alle Ne- ^Handsche kantoren naar alle kantoren in Amerika 252. W iedere 5 letters boven de eerste 100, wordt f 12,60 geheven. Bij de aldus berekende seinkosten worden nog ge voegd die voor het overbrengen van de Nederlandsche kan toren naar Valencia in Ierland. De heer Hoogendoornstationschef te Zevenaaris als zoodanig ontslagenterwijl deze betrekking voorloopig door den heer Brunner, vroeger te Arnhem als 2de chef werkzaamwordt waargenomen. Als een bijzonderheid wordt medegedeeld, dat te Til burg op een bevolking van ruim 18,000 zielen, van den 20sten tot den 29sten dezer maand, slechts één akte van overlijden (van een kind, oud circa 1 jaar) in de registers van den burgerlijken stand is ingeschreven. Te Rotterdam zijn Zondag en Maandag 11 personen aan de cholera overleden; en te 's-Hage 25, waaronder 14 personen te Scheveningen. Bedankt voor het beroep naar de Hervormde gemeente te Vlissingen door Ds. J. Enderlé, pred. te Kralingen; voor Heemse door Ds. W. J. Geselschap, pred. te IJselmuiden. Maandag avond werden de leden der Evangelische Luthersche gemeente alhier door HH. Kerkbestuurders in de gelegenheid gesteld om het hersteld en vernieuwd orgel, door deskundigen beproefdte hooren bespelen't welk geschiedde door den heer Bremer van Rotterdam. Door de uitvoering van een zestal muziekstukkenwaaronder een andante van Beethoven en een van Haydneen senate van Mendelssohn en het Halleluja en Koor van Handel waren de aanwezigen in staat, om het vernieuwde orgelwerk te beoordeelen en te roemen. De kracht der tonende zoetvloeiendheid der geluiden, de uitmuntende inrichting der registers, alles deed eer en lof toekennen aan den bekwamen orgelmakeronzen stadgenoot Schaffelt-Lohmanwien dat werk was opgedra gen onder de leiding van den gen. heer Bremer. Heden Dinsdag zijn alhier geen aangiften gedaan van cholera-ge vallen. //Op het gebied der wetenschap hebben wij de verschij ning mede te deelen van een werkdat allerbelangrijkst mag genoemd worden. Het is het XXXIIste deel der ver handelingen van het Bataviaasch-Genootschap van Kunsten en Wetenschappengeheel ingenomen door drie stukken over China, alle vertaald uit het Chineesch of opgesteld door

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1