Genezing van Longtering, Marseille-Batavia-Shanghai. Publieke Verkooping Advertentiën. 4' pCts. Hypotheek-Obligatien. O VERLANDMAIL Transport van PASSAGIERS, GOEDEREN en SPECIE. Vertrekt van Marseille den 19den van elke maand. 124 aangetaste personen 67 overleden. Te Birkenhead zjjn in zes dagen 191 personen aangetast, waarvan er 44 stierven. Te Liverpool zijn aan een enkele openbare inrich ting laatstleden Donderdag 200 patiënten aan die ziekte be- handeld. Ook te SouthamptonYVinsford en andere plaatsen heeft de ziekte zich uitgebreid. Het bestuur der Hervorming-vereeniging te Londen heeft besloten geen meeting te houden in Hydepark maar legen Maandag op twee afzonderlijke plaatsen Victoria-park en Primrose-Hill. Er worden in Engeland ook op andere iatsen vereenigingen gehouden en Besluiten genomen tot I indiening van een adres aan Koningin Victoria om het te genwoordig Ministerie te ontslaan en het afgetreden weder |te benoemen. De groote suikerraffineerderij Emsen te Marseille heeft I bare betalingen geschorst. De directeur heeft de vlucht naar Zwitserland genomen. Het passief wordt op meer dan 10 millioen geschat. Een Algerijnsch blad prijst een nieuwe spijs aan i welke aan lekkerbekken buitengewoon genot belooft. De uit- rinding werd gedaan bij gelegenheid van een jacht op sprink hanen. Het recept is als volgt: Men neme voorzichtig den sprinkhaan met den duim en den wijsvinger der linkerhand snijdt ze met een pennemes door en giet rum in het lijf. Men laat ze alzoo twee dagen in rum marineren, vervol - i make men een pastijdeegvuile dit met deze sprink hanen en bakke het. Eindelijk wanneer het gaar is, giete men er bourgogne-wijn op. De spijs is heerlijk en laat de be roemde meikevers-salade ver achter zich. Men heeft aan het liiet nieuwe gerecht den naam gegeven van sprinkhanen (cri- Iquets) a la Benöiton. Men leest in den //Courrier des États-Unis" het vol- ende: Een brand, schier zonder voorbeeld, heeft de helft van Portland (Maine) vernield, een der bloeiendste plaatsen en Ibandelrijkste havens der Yereenigde Staten. Den 4den Juli Iontstond de brand, men meldt niet boe, op een schuiten- Iwerfen voortgezweept door een hevigen wind uit het Zui- 1 denheeft hij over een uitgestrektheid van 1£ Eng. mijl alles weggeveegd. Alle bank-kantoren zijn verbrand. Alle agblad-bureaux liggen in puin. Het postkantooracht ker- Ikenhet museum van natuurlijke historie, het tolkantoor |(dat men brandvrij waande)het gemeentehuis (een der schoon- van die in de Vereenigde Staten), de openbare boekerij ho geheel het handeldrijvend stadsdeel, uitgenomen Com- [raercial-streetliggen zoodanig in puin dat men schier geen Ispoor der straten kan vinden. Twee duizend gezinnen zijn houder huisvesting; 15 00 tenten zijn aangevraagd. De ver biezen bedragen minstens 10 millioen dollars. Schoon men [den brand meester was, was die nog verre van gebluscht. |Uit Boston en andere plaatsen uit het noorden werden le- reosmiddelen en andere behoeften voor de ongelukkigen aan- [gevoerd. Het laat zich begrijpen dat het geweld des vuurs [zoodanig was, dat het alle middelen ter stuiting als be- [spotte. Op onderscheidene punten heeft men meer dan 5 0 [gebouwen onder den voet gehaaldmaar te vergeefs. Onge- reer 2000 gebouwen liggen tegen den grond. Gedurende hele uren moest menom uit het achterdeel der stad aan [tien zeekant te komen, meer dan een mijl omweg maken. OFFICIEEL NIEUWS, Eerste Huwelijks-afkondiging te Leiden 29 Juli 1866. [•delgior Coenraad Westerbach, wed. van Johanna van ïtos- Fum, 40 j. en Anna Carolina van Dieren, jd. 3 5 j. - Pie pt VVijling, jm. 27 j. en Alida Heus, jd. 2 6 j. - Jacobus [Johannes van Noorden jm. 30 j. en Anna Elisabeth Duyn- jd. 27 j. - Leendert van Tongeren, wed. van Wil- Otto, 3 5 j. en Elisabeth Gijsman, jd. 2 7 j. - Jan pf.Eykjm. 2 7 j. en Antje van Rijnswouw, jd. 31 j. - Jaas Johannes Koet, jm. 45 j. en Catharina Mieremet, ped. van Hermanus Keereweer, 3 8 j. - Aart van den Perg, jm. 40 j. en Tjetske Lycklama a Nyeholt, jd. 25 Ij'- Cornelis van Hoorn, wed. van Catharina Wessels, 37 li en Elisabeth Ruytenbeekwed. van Pieter Dee, 43 j. - lf'ttk Leendert Beenakker, jm. 26 j. en Jannetje Mulder, I1'' 27 j. Petrus Franciscus Vigelius, jm. 25 j. en Jo- Pnna Grey, jd. 26 j. Men vraagt ten spoedigste een LOOP- MEISJE tusschen de veertien en ases- sS&F tien jaren. Adres franco brieven onder letter P. Bureau dezer Courant. De ondergeteekende kan niet nalaten om dank toe te roepen aan zijne geëerde Begunstigers daar het bezoek dezer dagen zijne verwachting verre heeft overtroffen. Door de schorsing der kermissen en buitengewone bezoeken ben ik voornemens nog eenige dagen aan huis en buitenshuis be stellingen aan te nemen. UEd. Dienaar, P. VAN TOL, Beestenmarkt. AFLOSSING. Het Bestuur der Nederlandsche Hypotheekbank berigt dat hare Schuldbrieven, opeischbaar den 31sten Julij 1866 met de tot op dien dag sedert den laatst vervallen Coupon verschuldigde rente, betaald worden ten Kantore van de Ontvang- en Betaalkas te Amsterdamop Woensdag den lsten Augustus 1866 en volgende werkdagen. natuurmatig, zonder eenig inwendig, geneesmiddel. Corres pondentie in de Engelsche, Fransche -en Hoogduitsche talen. Adres: Doctor H. ROTTMANN, te Mannheim, in Duitschland. der MESS AG BRIES IMPÉRIALES. Vaste Doorvrachten en Directe Connossementen van Rot terdam tot Singapore, Batavia, Hongkong, Shanghai, Ma dras en Calcutta. Geregelde aansluiting te Singapore voor Batavia. Aan Gouvernements Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Kleine Collis, Monsters etc. kunnen op zeer billijke voor waarden worden verzonden. Tot inschryving van Passagiers en Goederen en het ver krijgen vau alle inlichtingen adres bij SMITH C°., te Rotterdam. in het Gemeentehuis te Woubruggeop Donderdag 9 A u- gustus 1866, 's morgens elf ure, van: N°. 1 9. Diverse percelen uitmuntend WEI- en BOUW LAND en DIJK, liggende in den Veenderpolder te Wou brugge, te zamen ter groote van 18 bunders, 77 roeden, 94 ellen. Verhuurd, ten aanzien van het bouwland, tot het ontblooten der schoof, en, ten opzichte van het wei land, tot Kersmisdagen, beiden des jaars 1867. N°. 10, 11 en 12. Eenige percelen extra best WEI-en BOUWLAND en DIJK, liggende in den drooggemaakten Veenderpolder te Alkemade, te zamen groot 5 bunders, 96 roeden, 70 ellen. Verhuurd tot het ontblooten der schoof en tot Kers mis dezes jaars. Zijnde alles breeder bij biljetten omschreven, en nadere informatiën te bekomen ten kantore van de Notarissen Jb. KEMPENAAR, residerende te Woubrugge, en J. W. P. KLUIT, residerende te Alphen.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3