Maandag 30 Juli. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Adver.tentiën1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel ineër 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 33 ra.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 21 ra.; 3 42m.j 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 n. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 51 m.; 3 u. 1 ra.; 4 u. 45 ra.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./ra. 2 u. 30 in. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusiiohtingen aan de Lakenhal, katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's raorg. te 7 u. 45 m. en te IL u.; 'auamtdd.- te 3 u. 35 in. avonds te 7 u. 55 ra. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. - Oost-Indisoho Laodpost. Over/Southampton 1 en 17 over Marseille, 9, 16 en 26 van elke raaaud.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 aren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 's ra. tot 10 u. 45 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 men. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags vat 111 uren, - Bureau der Plaatselijke Secretarie is upeu da<elijks vau 101 uren. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uren.-Dtf Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uien. {kantoor der In- en Uitgaande Heohten en Acotjnzen dagelijks van 9—luren en van 36 uren; van's-Rijks Oireote Belas tingen, Maandag Dinsdag, •Voeasdag ou Doodetda^ van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster van 94 uren. Biiinenlaii<iscii jNieuws. Z. M. heeft benoemd tot resident voor den dienst der iNederlandsche bezittingen ter kuste van Guineaden adsisteut voor den dienst aldaar W. P. A. Ie Jeune, en den heer Mr. 'V. de Vries Schultze, advocaat te Groningen; voorts tot ontvanger van het buitengewoon zegel te 's-Gravenliagete vens belast met de directie van het algemeen zegelkantoor, en heer B. van Berkelthans ontvanger der registratie voor e gerechtelijke en administratieve akten en domeinen te lotterdam - alsmede tot ontvanger der in- en uitgaande vechten en accijnzen te Veldzicht, den heer J. B. Zorn thans visiteur. Z. M. heeft de gewijzigde statuten van de vereeni- !'ng //Het Nederiandsch Opvoedingshuis," ingevolge welke statuten die vereeuiging gevestigd zal zijn te Wassenaar, ;elijk die bij het verzoekschrift zijn overgelegdgoedge- teurd. Zooais men weet heeft de keizer van Mexico onlangs een nieuwe dames-orde ingesteld. Men verneemt dat een jezant van den Keizer, de heer Corioin de residentie zai aankomendie belast is met de overhandiging aan H. M. da Koningin van de insignia dier orde. H. M. de Koningin heeft heden Zaterdag den Markies de Corio, buitengewoon gezant en gevolmachtigd Minister Tan 2. M. den Keizer van Mexico, in een bijzonder gehoor ontvangen, ten einde H. M. het ridderkruis van den H. Jo- teph te overhandigen, door zijn Öouverein aan HD. ge- se honken. H. K. H. Prinses Frederik heeft voor de Loterij ten hoeve der nagelaten betrekkingen van choiera-overledenen een prachtig voetkussen geschonken. Die Loterij vindt zoo 's' buiten als binnen Leiden veel bijval door het nemen tan loten en het geven van prijzen. -» De Minister van Binnenlandsclie Zaken heeft aan Dr. W. Middeland Montijnop verzoek, eervol ontslag ver- d als gymnasii conrector te Bnelle, ingaande 31 "Juli lanstaande. -lie heer Groen van Prinsterer geeft in N°. XXIX 'jaer Parlem. Studiën en Schetsen niet onduidelijk te ver- dat hij voornemens is, het mandaat als afgevaardigde neder te leggen. Zijn optreden in de Kamer, zegt hij zou in de gegeven omstandigheden bezwaarlijk een ernstig de bat over de ouderwijs-quaestie ten gevoige kunnen hebben. Het zou uitloopen op een //parlementair standje," tot vermaak der gezamenlijke tegenpartij. //Juist de smartelijke verlegen- had mijner voormalige medestandersdie (zegt de heer Groen) voorzeker verder zijn gegaan dan zij bedoeld had den kan hun zeer licht iets laten ontvallenwaarop voor mij een onzacht wederwoord plichtmatig en dus onvermijde lijk zijn zou Naarmate ik met kalm overleg den ge- wijzigden toestand beschouwwordt het mij telkens duide lijker, dat, op parlementair terrein, mijne kracht gebroken is door de houding van dit kabinet." Een commissie uit de leden van den Gemeenteraad te Amsterdam heeft Donderdag den onlangs afgetreden burge meester, Mr. Jan Messchert van Vollenhoven, aangeboden een zeer keurig bewerkt album bevattende de photographische portretten van de raadsleden, die gedurende het voorzitter schap van den heer Messchert van Vollenhoven, 185 8-1866, zitting hadden. Dit bewijs van achting en vriendschap werd door den oud-burgemeester met erkentelijkheid aangenomen en zeer op prijs gesteld. Het album is gevat in groen Hu- weelen band met massief zilveren hoeken en met het wapen van Amsterdam versierd; dit laatste vooral is een waar kunstproduct van zilverwerk. In een onzer dagbladen treft men de volgende bij zonderheden aan betreffende 1866, waarvan de cijfers in elke richting opgeteld, het getal 3 tot uitkomst geven, bijv.: 1812 18 1830 18 1848 18 1866; jaartallen door revolution gekenmerkt, in Nederland, in België, in Frankrijk, in Duitschland en in gansch Europa: De som van 1812 is 12 1830 12 1848 2 1 J allen door 3 deelbaar 18 6 6 21 n u li li 1812 1830 1848 1866 7356 66 1800 600 66 21en2-(-l=3. 666

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1