ARBEIDERSVEREENIK Cholera-Droppels Evangelie-Prediking OFFICIEEL NIEUWS. BevallenM. Teeuwen, geb. Brittijn, Z. en D., tweel. O. Zuurdeeg, geb. Schehl, D. A. M. Vollebregt, geb. de Vette D. J. M. Chaudron, geb. van Hooidonk, Z. M. E. Florijn, geb. Ver ve, D. H. M. Plasmeijer, geb. Rietbergen, Z. H. van der Laan, b. van Polanen, Z. H. C. Noothoven van Goor, geb. van der ut, Z. J. S. Alberse, geb. Wellink, D. M. Slegtenhorst, geb. Martijn, D. H. Corpel, geb. Stadelaar, Z. M. M. de Vos, geb. Hamerling, Z. H. Brune, geb. Copier, Z. G. Planje, geb. Ver- bit, Z. en D., tweel. R. Verschoor, geb. van der Heijden, Z. P- Weerlee, geb. van Loe, D. C. Stouten, geb. van Egmond, Z. Overleden: F. Wijnstroom 45 j. H. J. Leenenburg 27 j. L A. Martijn Z. ruim 4 m. N. Goedeljee 31 j. E. van Leeu wen 10 w. J. Eyndhoven 60 j. C. H. Mulder D. 4 m. 0. Muller 39 j. W. Ouwerkerk Z. ruim 9 j. J. J. van Ame- TOtu Z. 2 j. 7 m. W. Swaanenburg 61 j. J. van der Pijl 26 G. E. van Poelgeest D. ruim 4 j. J. A. de Kok Z. bijna 10 m' - M. A. Keereweer, geb. Eikerbout, 32 j. S. Stavleu, geb. ïa& Tongeren, 32 j. L. M. Booij, geb. de Kempenaar, 80 j. L de Water 20 j. G. Lahm 46 j. Wilh. Joh. Eyndhoven 20 M. Meulemeester, geb. Marens, 64 j. H. A. Tiemeijer 63 j. L van der Putten D. 5 w. C. ltoelandse Z. 1 j. 8 m. A. van 'ten Dop Z. ruim 4 m. G. A. de Kier Z. 11 w. A. J. van der Hoeven D. 2 j. 8 m. M. C. van der Leek D. 3 j. bijna 10 m. de Haan Z. ruim 7 j. C. van der Kaaij, geb. Gressie, 33 j. K. Trouwee 60 j. J. Hoppenbrouwer, geb. Hannaart, 32 j. A- van Norde 21 j. J. de Vos Z. 1 d. G. Dreef 76 j. van Weerlee 24 j. Advertentiën. Vijfentwintigjarige Echtvereeniging J. G. VAN GELDER N. BINNENDIJK. Vereeniging voor Christelijke Belangen. lis. A. H. U JSKANMT, den. Politie en gendarmerie vermochten niets uit te richten. De dolzinnige menigte drong de stad binnenen toog naar de huizen van haar vermeende vijanden, de fabrikanten en Pruisen-vrienden. Zes en twintig huizen werden aangetast en ten deele schandelijk ontrampeneerdwinkels werden gèplun- derd en de kassen weggenomen. De 16 5 Pruisen, die per telegraaf ontboden werdenhebben voorloopig de rust her steld. Een aantal individu's zijn gearresteerden er is be kend gemaakt, dat zich niet meer dan vijf personen bijeen op straat mogen vertoonen. Men ducht, dat het spektakel Weer beginnen zal als de soldaten mochten vertrekken. Er gijn brieven gevonden, die de bedreiging behelzen, dat de stad in brand gestoken zal worden als zij mochten blijven. De overheid is daarom verzocht, de burgerij te wapenen tot eventuëele bewaring der rust. Garibaldi heeft dezer dagenbij gelegenheid der ope- ratiën tegen het fort Ampolaandermaal groot gevaar ge- loopen van door de Oostenrijkers te worden doodgeschoten of gevangen genomen. Nopens de Italiaansche vloot, die bij Lissa de neder laag heeft gekregen, vindt men in een correspondentie de volgende bijzonderheden //Die ongelukkige vloot had gebrek aan allessteenkolen machinisten en kanonnen. Er was een overeenkomst gesloten met Engelsche machinisten maar dezen verklaarden dat zij zich enkel voor vredestijd verbonden haddenen op het oogenblikdat de vijandelijkheden zouden aanvangen, heb ben zij zich teruggetrokkend. i. toen men hen noodig had. Men moest er zich tot allen prijs van voorziendoch zulks eischte tijd. Ter elfder uren bemerkte men ook dat de in Engeland gegoten kanonnen niet ver genoeg droegen dat was een ware donderslag. Depretis, de nieuwe Minister van Marine, was wanhopig. Hij betoonde echter zoodanigen ijver, in alles, zoo goed als het ging, in minder dan veer tien dagen voorzien was en het eskader eindelijk zee kon kiezen. Na afloop van den oorlog zal er naar een en ander een gestrenge enquête worden ingesteld." Den 5deu Juli ontstond een hevige brand in het fraaie olijfwoud nabij Korinthe; onmiddellijk werden maat regelen genomen om het verteerend element te bedwingen. Men zegt dat de brand aan kwaadwilligheid moet worden toegeschreven. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 19den tot en met den 25sten Juli 1866. Gehuwd: L. van Es jm. en W. 't Hank jd. H. Sampimon jm. en W. Snijders jd. J. Crama jm. en P. Chival jd. W. Ver Meul jm. en F. Hol jd. J. Smittenaar jm. en H. C. van Harten- velt jd. j, de Bruin jm. en C. Leget, jd. J. Scholten jm. en H. Cornelissen jd. W. J. Batist jm. en C. van Hooidonk jd. J- C. de Graaf jm. en J. P. Bink jd. H. S. van Pinsteren jm. en k H. J. Hefftrich jd. H. van Kalken jm. en C. Balk jd. van met Hunne dankbare kinderen. Leiden, 27 Julij 1866. NJ Receptie 29 Julij en 5 Augustus. Mrn. Regenten van de Roomsch Catholijke Armen alhier zijn voornemens op Maandag den 30 Julij e. k. des morgens ten 10 ure eene buitengewone collecte langs de huizen der ingezetenen te doen, wel vertrouwende dat, bij de erkende rampspoed dezer dagenwaardoor zoo vele huisgezinnen tot armoede zijn vervallen en hulp bij de armbesturen komen vragen waardoor groote geldelijke offers moeten worden besteed, de liefdadigheid van Leydens ingezetenen te hulp zal willen komenom het liefdewerk te voltooijenwat tot dusverre voor Armen en herstellende zieken door Regenten is ver- rigt geworden. Mrn. Regenten voornoemd, M. J. SCHRETLEN, President. A. G. HESSELS, Secretaris. Leyden 19 July 186 6. De ondergeteekenden te zamen gekomen om het nut van arbeidsvereeniging te besprekenwenschen de arbeiders hier ter stede, blijkens de blaadjes en reglementen door hen tot verspreiding uitgedeeldtot het oprigten van zoodanige vereeniging behulpzaam te zijn. Zij stellen voor ieder, gedurende veertien dagende ge legenheid open, zich als lid dier Vereeniging aan hunne huizen te doen inschrijventerwijl zij zich tot het geven van de noodige inlichtingen bereid verklaren. SAMUEL LE POOLE, Pres. A. VAN DRIEL, G. M. DE GRAAF, W. F. VAN HARTROP Tzn., C. C. VAN RIJSBERGEN, J. H. VAN WENSEN, J. ZAALBERG, C. C. LEEMBRUGGENSecr. Leiden, 26 Juli 1866. op Zondag 29 Juli 1866, des avonds te half zeven uren dooe Pred. te Amsterdam. ZAAL. Noordeinde. bereid volgens voorschrift van Dr. v. LOHEdoor en ver krijgbaar bij den Apotheker A. A. SCHILTKorte Singel te Amsterdam, a f 1.per fleschje. Bij het ontstaan van diarrheeën de voorboden dér cholera zijn de CHOLERA-DROPPELS van onbetwistbaar groot nut. De diarrhee wordt daardoor tegengegaan en de verdere Joop der ziekte afgesneden. Voor reizigers en voor hendie verwijderd zijn van ge neeskundige hulp, zijn zij vooral een onontbeerlijk voorbe hoedmiddel. Bij elk fleschje is eene gedrukte gebruiksaan- wijzing.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3