N°. 1974. Woensdag 25 Juli. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdams te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.j 6 u. 16 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 's uaraidd. te 3 u. 35 m. avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Laodpost. Over Southampton, 1 en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlts-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u.45m.av. Zittingen van het Gemeentebertuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te lï uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Oireote Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot rechter-plaatsvervaDger in de arrondissements-rechtbank te Almelo Mr. B. Mulder, thans plaatsvervangend kantonrechter en advocaat aldaar. Z. M. heeft aan F. J. A. Wilmar, notaris binnen het ar rondissement Maastricht, vergund zijne standplaats van de ge meente Meersen over te brengen naar de gemeente Maas tricht. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Heinkenszand Mr. C. D. W. Pape advocaat te Aaltenen tot rechter in de arr.-rechtb. te Winschoten Mr. A. Lyp- hart thans griffier bij het kantongerecht aldaar. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Alexander hebben Zondag morgen de godsdienstoefening in de Groote kerk te 's-Hage, onder het gehoor van den Wel-Eerw. heer Ds. Moll, bijgewoond. Al de kerken, waar bidstond werd gehoudenwerden buitengewoon druk bezocht. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Donderdag aanst. niet plaats hebben. Naar men verzekert, wordt het antwoord der Regee- ring op het verslag van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal, nopens de ontwerpen der Oost-Indische begrooting, in den loop der volgende week te gemoet gezien. Aan de bureaux der Staatsspoorwegenzullenvan wege het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, den 26sten dezer worden aanbesteed 1°. het maken van gebouwen en inrichtingen op het sta tions-terrein Venlo ten behoeve van den spoorweg van Yenlo naar de Pruisische grens; 2°. het indiepenvlakken en kreosoteeren te Dordrecht van 121000 stuks dwarsliggers en de levering van 1,610,000 Ned. ponden kreosootolie, in twee perceelen; en 3°. (herbesteding) het maken van een dam door de Ooster-Scheldede levering van een ballast, het leggen van de spoorbaan tusschen Bergen-op-Zoom en Woens- drecht en het maken van eenige verdere werken. Maandag heeft aan het locaal van het provinciaal be stuur van Zuid-Holland de aanbesteding plaats gehad van het inrichten van de tegenwoordige kantoorlocalen tot woon- en slaapkamers, en twee kamers tot kantoren van het Ko ninklijk postkantoor alhier. Van de vijf inschrijvers voor dit werk was de minste de heer A. Carlier alhier, voor 1284, Er heeft zich te 's-Hage een scherpschutters-vereeni- ging gevormd, waarvan het bestuur is samengesteld uit de heeren C. J. G. Baron van Hardenbroek van 's-Heerartsberg en Berg-AmbachtvoorzitterP. F. W. Moutonsecretaris C. J. van Oudermeulen, penningmeester; J, van Stralen, Mr. D. J. Baron Mackay, A. W. Heinen en L. J. W. Rou- veray, als leden. Deze vereeniging stelt zich ten doel, on derlinge oefening in het scherpschieten. Andere militaire oefeningen zijn daarmede echter geenszins uitgesloten. De eerste oefeningen zullen plaats hebben op Donderdag den 26sten en Vrijdag den 27sten Juli aanst., des avonds te 6 uren, op later bekend te maken plaats. Men verneemt dat ook de Maatschappij tot Nut der Israëlieten in Nederland heeft gemeend, uithoofde der tijds omstandigheden hare algemeene vergadering voorloopig te moeten uitstellen tot in de maand October aanst. Zondag middag is uit de gracht aan de Veenlaau te 's-Hage opgehaald het lijk van een onbekend manspersoon, het welk reeds in verren staat van ontbinding verkeerde. Het is onmiddellijk naar het gemeente-gasthuis overgebracht. Het branden van teer in tonnen op de straat, het welk achtingswaardige en geloofbare ingezetenen van Sche- veningen zich herinneren, dat in 1832 bij het woeden van de cholera asiatica aldaar van zeer goed gevolg is geweest, had Maandag morgen te dier plaatse ruim een uur geduurd, toen eensklaps eenige personen te voorschijn traden, die dien maatregel dermate afkeurden, dat men het geraden oordeelde er voorloopig niet mee voort te gaan. Heeft men de over tuiging, dat het teerbranden een aanbevelenswaardig middel is tegen de epidemiedan vleit men zich dat aan onkunde en verkeerde begrippen niet zal worden toegegeven. Aan het bureau van den burgerlijken stand te Bot terdam zijn Maandag aangegeven 15 overledenen aan de cholera. (Zijnde dit de opgave van Zondag en Maandagen dus van twee dagen). Dezer dagen overleed te Rotterdam een ongehuwd in woner, die o. a. aan acht zijner vrienden ieder f 100 heeft nagelaten ten einde gezamenlijk een pleizierreisje naar Frank fort te doen, met dien verstande, dat, wanneer een of meer van het achttal niet verkiezen mochten van de partij te zijn hun aandeel bij dat der overblijvende zal moeten worden ge voegd. Voorts heeft hij aan zijn knecht, die zijne zaak voort-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1