Photographie. Cholera-Droppels Advertentiên. C. H. VAN AMEROM, Papegracht. ANILINE. DEXTRINE. JO Juni en luidt: //In den naam des Vaders, des Zoons en des Heiligen Geestes, des eenen eenigen Gods, de Ko ning der Koningen, Theodorus. Moge dezen den Engelsch- man Karei Theodoor Beke in handen komen. Gij en uwe vrouw hebben door de macht van God uw land bereikt. Zijt gij welvarende? Ik, Gode zij dank, ben welvarende. Wat betreft de personen die door de macht van God gevangen ffaren, ik heb hen vrijgelaten uit vriendschap voor de Ko ningin van Engeland en hen gegeven aan den heer Hormuz Rassam. Moge dit u aangenaam zijn. - Geschreven te Zagye in liet 73 5 8ste jaar sedert de schepping der wereld en het 1858ste sedert de geboorte van Christus." De gevangenen, zoowel als de heer Rassamzullen eerst naar Engeland mo gen vertrekkenals de heer Elad met berichten uit Enge land weder aan het hof van Keizer Theodorus terug is. Uit Ragaz wordt dd. 4 Juli het volgende ongeval berichtGisteren avond6 urenbegaven drie met den middagtrein hier aangekomen dames, een Duitsche en twee Engelsche, zich in een droschke naar de Tamina-kloof. Bij den terugtocht stortten droschke en paard in de bruisende Tamina en de drie dames verdwenen spoorloos in de gol ven. De koetsier redde zich door een haastigen sprong en bleef behouden. Uit Zurich wordt gemeld dat de ongelukki- gen waren de echtgenoot van Prof. Delfts, uit Heidelberg, en twee Engelsche pensionarissen. Blijkens een uit Valencia van Zaterdag achtermiddag te 4 uren ontvangen telegram, was de transatlantische ka bel met het aan land gebleven einde saamgehecht en was de Great Eastern begonnen den kabel uit te vieren. De sei nen liepen zeer voldoende langs den draad. Te Falmouth zijn twee Russische oorlogschepen aan gekomen aan boord van een dier schepen bevindt zich de grootvorst Alexis, die een oefeningstocht met deze vaartui gen onderneemt. Een vreeselijke brand heeft te Portland gewoed. De halve stad ligt in de asch2000 huisgezinnen hebben geene huisvesting. De schade wordt op 10,000,000 dollars ge schat. Terwijl men gedurende twee uren het gerommel van den donder hoordeis Maandag namiddag boven Parijs een verschrikkelijk onweder losgebarsten. De heer Le Maout, apotheker te St.-Brieuc, beweert dat de onweders door de groote veldslagen veroorzaakt worden. Men.zou dus moeten vooronderstellen dat het geschut-gedonder zich op verschrik kelijke wijze heeft doen hooren. De orkaan zou dus op de aarde en in den hemel gewoed hebben. Omtrent de operatiën van het Italiaansche leger meldt men, dat Cialdini van Rovigo lange den spoorweg over Monselice en Battaglia naar Padua is getrokken en zich daar a cheval heeft gezet op den spoorweg, welke Venetië, Vicenza Verona en Peschiera verbindt. Hy tast derhalve in den rug van den vesting-vierhoek op den weg naar Ty rol, waar hij de Oostenrijkers wil opzoeken, terwijl het ach teraan komende leger des Konings Venetië zal aanvallen. Ricasoli heeft zich naar Rocca d'Anfo begeven, waar dij door Garibaldi persoonlijk ontvangen en hartelijk begroet Werd. Hij onderhield zich meer dan een uur alleen met den generaal bij wien hij Kossuth en zijn gezel Dr. Helfty had ^getroffen. Garibaldi aan wien thans behalve verscheiden batterijen ook nog eenige kompagniën Bersaglièri van het geregelde leger zijn toegevoegd, hoopt weldra de offensieve le hervatten en op krachtiger wijze dan tot nu toe het ge- I ol was, door geschut van zwaar kaliber ondersteund, in Uuid-Tyrol te kunnen opereeren. De voorhoede van het Italiaansche leger is te Padua en het hoofdkwartier te Ferrara. Volgens een gerucht ver dacht men dat de vloot van Persano een aanval op de kust van Istrie zal ondernemen. burgemeester en Wethouders van Leidengezien het be- s'ait van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland Van den 2den Januari 11., N°. 18 (Prov.-Blad N°. 2), be palende het tijdstip van den her-ijk der maten en gewichten 'D ^uid-Hollanden gelet op de voordracht van den arron- feements-ijker alhier, van den 5den der loopende maand herinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, tot het doen her-ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhoudsmaten en gewichtenbene vens de bij de inhoudsmaten van droge waren behoorende strijksels, waarmede deze, overeenkomstig art. 8 van Z. M. besluit van den 21sten December 1822 (Staatsblad N°. 54-), moeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging der gemelde maten en gewichten wel schoon gemaakt en gezuiverdaan het Locaal van den IJk, op de Breêstraat, in het Stadhuis; - zullende daartoe tegen dadelijke betalingworden gevaceerd Voor Wijk VIII, van den 17 tot den 24 Juli. de Buitenwijk van den 25 tot den 31 Juli, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 1 uur uitgezonderd Zon- en Feestdagen. En wordt wijders door deze ter kennis van belangheb benden gebracht, dat tot jaarletter gedurende 186 6 voor den ijk der maten en gewichten bepaald is de letter uj. Een dozijn PHOTOGRAMMEN f 5.—. Een half dozijn 3. bereid volgens voorschrift van Dr. v. LOHE door en ver krijgbaar bij den Apotheker A. A. SCHILTKorte Singel te Amsterdam, a f 1.per fleschje. Bij het ontstaan van diarrheeën de voorboden der cholera zijn de CHOLERA-DROPPELS van onbetwistbaar groot nut. De diarrhee wordt daardoor tegengegaan en de verdere loop der ziekte afgesneden. Voor reizigers en voor hen, die verwijderd zijn van ge neeskundige hulp, zijn zij vooral een onontbeerlijk voorbe hoedmiddel. Bij elk fleschje is eene gedrukte gebruiksaan wijzing. In diverse kleurenzoowel vloeibaar als gekristalliseerd om alle soorten van stoffen te vervenalsmede bijzonder geschikt voor photographenkleurendruktapijtververs en fabrikantenwordt ook per heele en halve kan afgeleverd met billijk rabat voor winkeliers. Bij de stijgende Gomprijzen wordt dit nieuwe artikel aanbevolen, zoowel voor de huishouding als voor winkeliers en fabrikantendaar hetzelve in eigenschap geheel met de Gom overeenkomt. Prijs per 5 ons 3 0 cents, en gros tot lager prijs. Brieven francobij M. CLEBAN Huidenstraat te Amsterdam. OFFICIEEL NIEUWS. HER-IJK. Vermindering van Prijs. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zwammerdam, Overwegende, dat op den 16den Julij 1866 door CORNEL1S WILLEM HOOGENDIJK, van beroep bouwman, wonende te Zwam merdam, bij den Burgemeester aangifte is gedaan dat een stuk vee, afgezonderd staande in eene stal bij zijne woning, A. n°. 36door ziekte is aangetast. Overwegende dat uit het rapport van den deskundige J. E. REICH- MAN blijkt, dat een zwart bonte Koe, oud 3 jaren, hierboven be doeld, is aangetast door de besmettelijke veeziekte, en dat de ont eigening en afmaking daarvan, ter voorkoming van verdere uitbreiding dier ziekte, dringend noodzakelijk is. Gelet op de artt. 69 tot en met 72 der wet van den 28sten Au- gustus 1851 Staatsblad N°. 125). Hebben besloten: 1°. Boven omschreven rund onmiddelijk te onteigenente doen afma ken en na inkerving der huid met bijvoeging van een genoegzame hoeveelheid ongebluschte kalk, ter behoorlijke diepte te doen be graven; 2°. Dit besluit onmiddelijk mede te deelen aan Heeren Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland, af te kondigen binnen de Ge meente en te plaatsen in het Leidsch Dagblad. Zwammerdam, den 16den Julij 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, BRACK. H. SMEDA.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3