BEDESTOND TE HUUR!! WATERGENEESINRIGHTING. Advertentiên. Yereeniging voor Christelijke Belangen. Laubbach, bij Coblenz. kwam, liet carré vorinen en op de vensters der huizen op de marktplaats vuur geven. Daarop drongen de soldaten de kuizen in en nu ontstond er een bloedig straatgevecht, ter wijl alle huizen zonder uitzondering geplunderd werden. Toen later de Oostenrijkers kwamen na hen te hebben uitgedre ven, waren de inwoners zelfs niet in staat een glas wijn aan den veldmaarschalk von Gablenz aan te bieden. Bij het Oostenrijksche leger beston den naar men ver neemt, groote leemten en gebreken: De manschappen hadden geen vertrouwen op hunne chefs, en daarin moet, naar men verzekert, de verklaring worden gezocht van de herhaalde verliezendoor de Oostenrijksche troepen geleden. Men moet erkennen dat het Oostenrijksche leger zoowel als het Prui sische de bewyzen heeft gegeven dat moed en volharding bij de manschappen algemeene hoedanigheden zijndat de aan voerders intellectueel ontwikkelde mannen moeten genoemd worden, maar dat alles is niet genoeg, er moet eenheid en vertrouwen bestaanen men verzekert dat deze onmisbare eigenschappen bij het Oostenrijksche leger niet worden ge vonden. Daarin ligt de oorzaak dat de Oostenrijkers telken male worden geslagen. Het nieuwe Engelsche Ministerie bestaat thans uit den graaf van Derby, den Hertog van Buckingham, lord Chelms ford, den graaf van Malmesbury, den graaf van Carnarvon, lord Stanley, lord Cranborne, den heer Walpole, den luit.- gen. Peelden heer Disraeliden markies van Abercorn sir S. Northcote en den heer Hardy. Vrijdag zijn deze heeren bjj H. M. ter handkus toegelaten en hebben zij de zegels hunner verschillende Departementen in ontvangst genomen. De vraag of Engeland met der tijd gebrek aan steen kolen heeft te vreezenzal nuovereenkomstig het verlan gen van het Lagerhuis, door een staatscommissie worden onderzocht. Er is daarvoorbij een besluit der Koningin van den 2den dezer, een commissie van wetenschappelijke mannen benoemd; zij zal, volgens dat besluit, hebben te onderzoekenhoe veel brandstof er vermoedelijk in de kool beddingen van het vereenigd Koninkrijk aanwezig is; hoe veel daarvan vermoedelijk dienstbaar voor consumtie kan worden gemaakt; of het waarschijnlijk is dat er onder de zandsteen- en andere lagen, die op de koolbeddingen vol gen, steenkolen op bereikbare diepte aanwezig zijn; hoe veel steenkolen er thans in den lande voor het fabriekwezen, voor de stoomvaart en voor de huiselijke behoeften wordt verbruikt, en hoe veel er wordt uitgevoerd; of en in welke mate het verbruik en de uitvoer vermoedelijk zullen toene men, en of er verkwisting van die brandstof plaats heeft door ondoelmatige aanwending, door achteloosheid, of door bet verwaarloozen van hetgeen zou kunnen worden gedaan om brandstof te bezuinigen. Onder de in omloop zijnde geruchten, die echter al leszins bevestiging vereischenis ook dat, volgens hetwelk te Nancy of omstreken een bijeenkomst zal plaats hebben tusschen den Keizer van Frankrijk en den Koning van Prui sen, vergezeld door den heer v. Bismarck; te dier gelegen heid zal onderhandeld worden over de voorwaarden van den vrede. Keizerin Eugenie is van Amiens teruggekeerd. Des och tends te 10 uren daar aangekomen bezocht zij in de verschil lende hospitalen de vertrekken waar de cholera-lijders zich be vonden zij trad naar alle beddenonderhield zich met de Zie hen, sprak hun woorden van troost toe en was zelfs bij de verpleging behulpzaam. De bevolking is met dankbaarheid en bewondering vervuld, te meer daar de ziekte een zeer hevig karakter heeft aangenomen. In militaire kringen te Parijs beweert mendat, hoe Moorddadig het naaldgeweer ook zijn moge, de Oostenrijk sche generaals zijn werking hadden kunnen paralyseeren in dien zij aan de infanterie, volgens het stelsel van Napoleon 1, genoegzame lichte artillerie hadden toegevoegd. Hoe dit °°k zij, zooveel is zeker, dat men in de Fransche wapen fabrieken dag en nacht arbeidt aan de vervaardiging van Naaldgeweren en dat reeds vele duizenden gereed zijn. Uit hVeenen wordt gemeld, dat Oostenrijk ook 5 0,000 dier ge sveren besteld heeft. In een brief uit Parijs aan een Engelsch dagblad ge schreven wordt een voorstelling gegeven van de geestdrift, die aldaar heerschte over de tijding dat Venetië aan Keizer Napoleon werd afgestaan. Groepen stonden bij de hiosken waar dagbladen werden verkocht. De een riep uit: //welk een genie is onze Keizer; dat is een diplomaat!" Een an der: //wij schenken natuurlijk Venetië aan de Italianen, maar eerst moeten wij het gaan ziener moeten pleiziertrei- nen komen Een derde maakte de opmerking en de gevolg trekking, die bovenal merkwaardig was: //Dat Pruisen Oos tenrijk sloegwas alleen door dat wij ons onzijdig hielden maar nu kan het toch ook niet nalaten ons de Rijn-provin ciën af te staan." Naar aanleiding van den val van den Engelschen Kroonprins in Rotten-Row, is het besluit genomen, dat al daar politie te paard voortaan het onbesuisde rijden en ren nen zal beletten. Donderdag zijn in het kamp van Chalons proeven met Zündnadelgeweren aangevangendie veel lichter en gemak kelijker te hanteeren zijn dan de Pruisische. Tegen 1° August, of Sept. TWEE KAMERS, gemeubi leerd of ongemeubileerd met alle gemakken voor een klein gezin of éénloopend persoon, tegen billijken prijste bevra gen Heerengracht Wijk VII n°. 148. Donderdag 12 Juli 1866 des avonds te zeven uren. Voorganger: Ds, J. II. GUNNING «Ir., Pred. te 's-Hage. ZAAL. Noordeinde. DIAKENEN DER NEDERDUITSCHE HERVORMDE GEMEENTE hebbenwegens het voortduren der cholera besloten om met het uitdeelen van krachtige soep aan hunne armen voorloopig voort te gaan. Zij hebben tevens koop kaarten voor drie weken (zes portiën) verkrijgbaar gesteld a 45 cents van 12 tot 20 Juli op het Huiszittenhuis. A. K. W. E. C. FISCHER, Voorzitter. S. C. VAN DOESBURGH, Secretaris. DIAKENEN DER NEDERDUITSCHE HERVORMDE GEMEENTE berichten aan hunne stadgenooten dat zijmet het oog op de buitengewone uitgavenveroorzaakt zoowel door de uitdeeling van warme spijs als door de ondersteu ning die vele huisgezinnen ten gevolge van geleden verlie zen voortdurend behoevenna rijp beraad tot het besluit zijn gekomen om voor ditmaal van hunne gewoonte af te wijkenen een beroep te doen op de liefdadigheid hunner medeburgers. Zij stellen zich voor daartoe Maandag a. s. 16 Juli, eene collecte langs de huizen te doen en bevelen zich voor ruime giften dringend aan. A. K. W. E. C. FISCHER, Voorzitter. S. C. VAN DOESBURGH, Secretaris. Vele aan ons gerichte vragen doen bij ons het vermoe den ontstaan, dat het gerucht zich verspreid heeft, alsof onze inrichting, ten gevolge van de versterking der vesting Coblenz, gesloten zou zijn. Dit is echter volstrekt niet het gevalintegendeel is het hier, de tijdsomstandigheden in aanmerking genomenzeer druk bezocht en biedt Laubbach tegen de toekomende gebeurtenissen eene rustige en aange name verblijfplaats aan. DE DIRECTIE. Beschikbare plaatsen vrij.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3