N°. 1962. Woendags 11 Juli. A0.18661®, Binnenlandsch Nieuws. LEIBSCfl <r Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. LAD. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Sohiedamjen Rotterdami te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 ra.; 6 n. 16 m.; 9 u. 5 m.; "naar Haarlem en Arasterdam; te 8 u. 34 in.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 'snatnidd. te 3 ti. 35 m. 'avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snaraiddags. Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uien, Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dadelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 oren .-De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uien. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft Jhr. Mr, L. G. J. P. de Paul Duchastel tot hiertoe Zr. Ms. minister-resident bij den Pauselyken Stoel bevorderd tot HD. buitengewoon gezant en gevolmachtigd Minister te Rome; voorts met ingang van 1 Augustus a. s. benoemd tot officieren van gez. 3de kl. bij de zeemacht de kweekelingen bij 's-Rijks kweekschool voor militaire genees kundigen A. G. Vorderman, A. W. van Renterghem en S. T. Kruyt. Z. K. H. Prins Hendrik is Zondag van Soestdijk in de residentie aangekomen. Maandag morgen heeft op de begraafplaats Eik en Duinen nabij 's-Hage op eenvoudige wijze de ter aardebe- stelling plaats gehad van wijlen den vice-admiraal J. May. Z. K. H. Prins Hendrik vergezeld van HD. adjudant, den )t.-luit. ter zee Arntzeniusbenevens den Minister van Marine, den schout bij nacht Pels Rijckenen vele vrien den van den overledene bevonden zich op de begraafplaats om den ontslapene de laatste eer te bewijzen. Bij deze ter aardebestelling werd Z. M. de Koning ver tegenwoordigd door den Graaf Dumonceau, chef van het mi litaire huis des Konings. Bij het geopende graf werd door den Minister van Marineden heer Pels Rijckeneen rede gehou den, waarin hij hulde bracht aan de verdiensten van den overledenewien hij als mensch en als zeeofficier beschouwde terwijl de Minister de uitgebreide kennis, waardoor May zich had onderscheidendeed uitkomen. Hij verklaarde dan ook dat hij in May een waren vriend had verloren. Door den broeder van den overledene werd een woord van dank gesproken voor het blijk van hulde en achtingdat de Ko ning den overledene had bewezen door zich bij deze plech tigheid te doen vertegenwoordigenalsmede aan Z. K. H. Drins Hendrik en aan de talrijke vriendendie zich op den dooden-akker bevondenom de laatste eer aan zijn gelief den broeder te bewijzen. Naar men verneemt is de luit.-kolonel van den ge- leralen staf H. E. W. Rodi de Loo, fungeerend adjudant yan den Minister van Oorlog, eervol uit die betrekking ont heven, en benoemd tot directeur der militaire verkenningen 'e Arnhem. kolonel J. H. H. Ie Clercqdirecteur der militaire verkenningen te Arnhem, is eervol uit die betrekking ont heven en toegevoegd aan den luit.-gen. Baron Nepveu, chef van den generalen staf. Benoemd tot fungeerend adjudant van den Minister van Oorlogde kapitein van den generalen staf F. J. Pfeiffer chef van den staf in de 5de militaire aïdeeling te Vlis- singen. In de zitting der provinciale Staten van Zuid-Holland van heden Dinsdag, heeft het nieuw benoemd lid van Ge deputeerde Staten, Baron van Zuylen van Nijeveltgewezen op een gebrek bij de plaats gehad hebbende stemmingdie de nietigheid der benoeming kon ten gevolge hebben zoo dat hij verzocht dat zijn benoeming, hoe vereerend ook, als niet geschied zou worden beschouwd. De vergadering is op aandrang van den voorzitter tot een nieuwe stemming overgegaannadat de heer S. A. van Hoogstraten tusschen wien en de heer van Zuylen de derde stemming vroeger had plaats gehad, had bedankt voor de eer om bij deze stem ming in aanmerking te komen - en is laatstgemelde met 47 van de 5 2 stemmen weder benoemd. De vergadering heeft voorts met 4 5 tegen 5 stemmen besloten het verleenen van subsidiën aan kerkelijke gemeen ten even als vroeger over te laten aan Gedeputeerde Sta ten - vervolgens aan sommige gemeentebesturen geldelijke toelagen verleend voor schoolgebouwenen na goedkeuring der begrootingen de werkzaamheden afgeloopen zijnde, is deze zomervergadering door den voorzitter gesloten. Van de beide antwoorden op de juridische prijsvraag betrekkelijk //de telegrafie'1, gelijkelijk de bekroning te Groningen waardig gekeurdzijn gebleken de schrijvers te zijn C. Asser, juris candidaat aan de Hoogeschool te Lei den, en C. M. J. Willeumierjuris candidaat aan het Athe naeum te Amsterdam. Wat de andere juridische prijsvraag betreft, zoo heeft zich J. G. van der Hoop juris candidaat aan de Groningsche Hoogeschooldoen kennen als schrijver van een der beide verhandelingenwaaraan een loffelijke vermelding is toege kend terwijl de schrijver der tweede verhandeling zijnen naam lot dusver niet heeft bekend gemaakt. Zaterdag werd te Krimpen a/d. IJsel van de werf van de heeren J. Otto Zonen te water gelaten de schroef stoomboot //Stad Woerden," voor den dienst tusschen Woer-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1