N0. 1961. Dinsdag 10 Juli. A°. 1860. Ten behoeve der nagelatene betrekkin gen van cholera-lijders en ten gerieve van de liefdadige gevers staat een Bus aan het Bureau van het LEIDSGH DAGBLADdie gestort zal worden bij de Cholera-com- missie. Binnenlandsch Nieuws. uinsiii dagblad: Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- aiers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedamjen Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 16 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.j 9 n. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 'anamidd. te 3 u. 35 m. avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, l en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie vut Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dadelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 aren.-Ds Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Men verneemt dat het Z. M. heeft behaagd den heer J. G. van Gendt, hoofdingenieur in Noord-Holland, oud-pre sident van de commissie van het droge dok te Willemsoord, te benoemen tot kommandeur der orde van de Eikekroon. De kapt.-luit. ter zee J. M. S. Brutel de la Rivière wordt met 16 Juli gedetacheerd op 's-Rijks werf te Wil lemsoord tot waarneming der betrekking van equipagemees ter in plaats van den kapt.-luit. ter zee W. C. Klis. De provinciale Staten van Drenthe hebben tot grif fier verkozen Mr. H. J. Smidt. De commissaris des Konings in de provincie Drenthe, Baron de Vos van Steenwijk, heeft tegen het najaar zijn ont zag uit deze betrekking gevraagd. In het Dagblad van Zuid-Holland en 's-Gravenhage 'eest men het volgende Nu de heer Fransen van de Putte heeft kunnen goed vinden, door een zijner organen zich te doen voorkomen a'a de bewerker van het aan den heer Stieltjes verleende eervol ontslag, nu meenen wij van onze zijde te moeten ver klaren dat de toelichting van de Arnh. Ct. nog niet vol komen juist is. Het voorstel van den heer Fransen van de Putte, werke- 'yk gedaan onder de omstandigheden door de Arnh. Ct. vermeld, had zijn beslag wel degelijk gekregen; want zijn onze inlichtingen juist en wq meenen dat dit het geval is, flan weigerde Z. M. den aftredenden Minister zeer bepaald Wa' Z. M. het nieuwe Ministerie toestond. Het schijnt dat ln de handeling van den heer van de Putte slechts een laat je '/handigheid" werd gezien, om ter elfder ure een zelf begaan onrecht quasi te herstellendoch eigenlqk met het doel om het nieuwe Ministerie de eer te ontnemen van een daad, die, de aftredende Minister begreep dat, op den weg lag van dat bewind. En de Koning schijnt, eere zij Z. M., aau die //laatste handigheid" geen deel te hebben willen nemen. Naar men bericht is aan de heeren Swaan en van Heyningenbetreffende de te 's-Hage vroeger verleende con cessie voor den aanleg eener haven te Scheveningenin ver band met een spoorweg van Scheveningen langs 's-Graven hage en Woerden naar Utrecht en van daar langs Amers foort en Deventer naar Almelomet een zijtak naar Leiden en van een spoorweg van Amsterdam langs Weesphet fort Uitermeer en Hilversum naar Amersfoortdoor den Minis ter van Binnenlandsche Zaken een termijn gesteld tot uiter lijk 30 September e. k. waarin het volle kapitaal voor den aanleg en het in exploitatie brengen van de haven en de wegen geplaatsten het definitieve waarborg kapitaalad f 700,000 gestort zal moeten zijn. Wordt aan deze bepa lingen binnen den vastgestelden termijn niet in alle opzich ten voldaan, dan zal deze concessie niet langer in aanmer king komen. Zondag is te Vlaardingen de 1ste haringjager aange komen, aanbrengende 3 8 ton volle en 42 ton maatjes ha ring, die per ton voor f 700 zijn verkocht. Omstreeks zes uren werden in de residentie geschenken voor de leden der Koninklijke familie aangebracht. Heden Maandag is de tweede haringjager in het gezicht, aan boord hebbende 76 ton volle en 60 ton maatjes haring. Te Groningen zijn den 6den dezer als door de cholera aangestast aangegeven 54 en als overleden 47 personen. Te Utrecht zijn Zaterdag 31 en Zondag 29 personen aangegeven als overleden aan de cholera. Te Montfoort wer den 65 personen sedert 13 Juni aangetast, waarvan 36 zijn overleden. Te Spaarndam is de ziekte ook hevig. Sedert den 20sten Juni, toen zich het eerste cholera geval te Kampen heeft voorgedaan, tot en met den 6den Juli, zijn aldaar 131 personen door die ziekte aangetast, waarvan 63 overleden, 18 hersteld en 5 0 in behandeling zijn gebleven. - Aan het bureau van den burgerlijken stand te Rot terdam zijn Zaterdag aangegeven 23 overledenen aan de cholera.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1