Benzine, GEÏLLUSTREERDE A6LAJA. Verkooping Verkoop. Böuwmanswoning, met 33V> bunder Bouwland. Advertentiën. in de Stads-Bank van Lcening le Leiden, liet Kommer van 19 Juli bevat: Prijs per 3 maanden ƒ1.275, en gekwetsten beliep ongeveer 200 tot 250 man. De Oos tenrijkers hielden duchtig stand en voornamelijk de Honga ren, die op vijf passen afstands nog op onze infanterie aan legden; de strijd ontaardde daarop in een wederkeerige slach ting. De Pruisische troepen verweerden zich zeer moedig. Het vijandelijke kanon heeft ons niet veel verliezen berok kend, ofschoon er menig schot is gelost. Meerendeels leg den de Oostenrijkers te hoog aan, terwijl wij drie schoten losten tegen zij één. Eergisteren nam de achtste divisie 500 Oostenrijkers gevangen. De laatste drie dagen hebben den vijand groote, zeer groote verliezen gekost. Benedek en van Edelsheim bevonden zich gisteren te Münchengratzzij heb ben deze stad in zülk een overhaasting moeten verlaten dat de Pruisische huzaren zich nog hebben te goed gedaan aan het middagmaal dat zij achterlieten. De indruk, door de massa's dooden en gewonden te weeg gebracht is ver schrikkelijk. De bevolking is jegens de Pruisen zeer vijandig gezind en ontziet geene middelen om dood en verderf onder hen te verspreiden, hetgeen zij evenwel, wanueer zij ons in handen vallenmet den dood moeten bekoopen. De beroemde porselein-fabriek van de heeren Fischer en Mieg, te Karlsbad, heeft een bestelling ontvangen van 200,000 pijpekoppen, voorzien van de beeltenis van den veldheer Benedek. Men vraagt of deze bestelling is gedaan om hendie van deze koppen gebruik makente herinne ren aan het feit, dat het Oostenryksche leger een leelijke pijp rookte, toen Benedek aan het hoofd stond? De operatiën in. Italië, waarvan eenige telegrammen gewagen, hebben op dit oogenblik nu ook haar belang ver loren. Daaruit blijkt, dat Garibaldi een aanval op den vij and bij Monte Sella, in Tyrol, heeft gedaan, die niet ge lukt is, hoewel de Oostenrijkers later, ten gevolge van het gevechthunne positiën aldaar hebben moeten verlaten voorts dat Garibaldi een lichte wonde heeft ontvangen. Ove rigens wordt gemeld, dat de Oostenrijkers aan den linker oever der Mincio eenige bewegingen hebben gemaakt, waar uit men zou kunnen opmakendat zij offensief tegen de Italianen dachten te ageeren. Voor drie weken is te Londen door twee rechtsgeleerden op verzoek van verscheidene bisschoppen advies gegeven in de zaak der Roomsche plechtigheden in de Engelsche kerk. Dit advies was ter gunste der bisschoppen. Thans is door acht andere voorname rechtsgeleerdenop verzoek der English Church-Unioneen tegenovergesteld advies gegeven in de zelfde zaak. De cholera eischt te Amiens vele offers. De Keizerin is vertrokken om de zieken te bezoeken. De vrouw van een slotenmaker te Parijs heeft den ho'ogen prijs van 800,000 franks uit de Mexikaansche uit loting getrokken. OFFICIEEL 11 E IHV HER-IJK, Burgemeester en Wethouders van Leiden, gezien het be sluit van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den 2den Januari 11., N°. 18 (Prov.-Blad N°. 2), be palende het tijdstip van den her-ijk der maten en gewichten in Zuid-Holland, en gelet op de voordracht van den arron- dissemeats-ijker alhier, van den 5den der loopende maand herinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, tot het doen her-ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhoudsmaten en gewichtenbene vens de by de inhoudsmaten van droge waren behoorende strijksels, waarmede deze, overeenkomstig art. 8 van Z, M. besluit van den 21 sten December 1822 (Staatsblad N°. 54), boeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde "Pgeroepen ter bezorging der gemelde maten en gewichten wel schoon gemaakt en gezuiverdaan het Locaal van den Mk, op de Breêstraat, in het Stadhuis; - zullende daartoe 'egen dadelijke betaling, worden gevaceerd: Voor Wijk VII, van den 6 tot den 16 Juli. ii u VIII, 17 tot den 24 Juli. de Buitenwijk van den 25 tot den 31 Juli, 'eiken dage van des morgens 9 tot des namiddags 1 uur uitgezonderd Zon- en Feestdagen. En wordt wijders door deze ter kennis van belangheb benden gebracht, dat tot jaarletter gedurende 1866 voor ijk der maten en gewichten bepaald is de letter u». beproefd middel tegen den worm in de huid der schapen tot billijken prijs te bekomen bij JACs. JAN AVIS, HeiligenwegAmsterdam. De Notaris J. B. DUISENBERGte Boskoop zal op Woensdagen 18 Juli en 1 Augustus 1866 telkens des voormiddags te 11 uren, in het Gemeentehuis aldaar, pu bliek veilen en verkoopen Eene BOUWMANSWONING, met ongeveer 33| bunder BOUWLAND, te zamen staande en gelegen in den polder Middelburg, onder de gemeente Reeuwijk, bij Gouda. Gevende te zamen jaarlijks aan rente van waarborgpen- ningen f 313. In diverse perceelennader bij biljetten omschreven. Eerst afzonderlijk en daarna in verschillende combinatiën. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op 1 November 1866 of bij het ontblooten der schoof. Nader onderricht ten kantore van de Notarissen J. B. DUISENBERG voornoemd, en J. A. VAN DER LEE te Aarlanderveen. op Dinsdag den 17 den Juli 1866 des voormiddags te 10 uren precies, van VERSTANE PANDEN, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horlogiën, als van Wollen-, Linnen- en andere, zoo gemaakte als ongemaakte GOEDE REN, beleend in de maand Maart 1865. Daags vóór den verkoopdag, des voormiddags van 10 tot des namiddags te 2 uren zullen de voorz. goederen voor een ieder te zien zijn. NB. Aan de belanghebbenden wordt herinnerd dat de zuivere opbrengst der verkochte panden(na aftrek van het voorschot door de Bank gedaan en der intressen van dien) bekend onder den naam van Meergeldengedurende 20 maanden, na den dag van den verkoop, ter beschikking van den belegger blijft en ter uitbetaling daarvan wordt geva ceerd Dinsdag en Vrijdag van iedere week, des voormid dags van 1112 uren. DË GMCIEISE, (Hollandsche Editie van den Duitschen Bazar O INHOUD: Voile «Lamballe," met knippatr. Canesou van tulle en kant, met knippatr. Jaquette van guipure, met knippatr. Gebreide dameshandschoen. Gehaakte plaidriemen. Twee tapis seriesteken voor pantoffels enz. Gehaakte sterren, nagebootst guipure. Taschje voor badartikelen. Wrijfhandschoen, breiwerk. Gehaakte kanten. Tapisserierand voor stoelen, portières enz. Reis-of wandelcos- tuum. Kleedje met hooge taille en schoot (peplos,) met knippatr. Schoot(basque chale), met knippatr. Kleedjemetschooten eene ceintuur met rozet voor meisjes van 68 jaar, met knippatr. Jaquette ,,Cluny" met schoot, met knippatr. Blouse van ongebleekt linnen. Blouse van gekleurd iersch linnen, met knippatr. Kindercostumenmet knippatr. Chassinet. Vignetten voor het teekenen van keuken handdoeken. Rugkussen. Application, met knippatr. Vierkant uitgesneden blouse met een onderlijfje, met knippatr. Genaaide kanten. Mutsenmandje, met knippatr. Doos met lingeriën, met knippatr. Het Supplement bevat 16 knippatronen.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3