Evangelie-Prediking Bevallen: H. K, Kiekens, geb. van Tilburg, Z. J. S. Boek houd, geb. Berkhout, Z. M. A. Toorens, geb. Keereweer, D. M. van Veen, geb. Alberse, D. D. Teske, geb. Kruit, Z. M. J. Evers, geb. Engels, Z. A. Smit, geb. van Es, D. R. van Gel deren, geb. van Wageningen, D. B. de Leeuw, geb. Koetser, D. Gehuwd: Geene. Advertentiën. De ondergeleekende maakt hiermede zijne geëerde begunstigers, zoo binnen als buiten de stad bekend dat bij voor nemens is zijn geheel nieuw, tot BEIJERSCH BIEPi- en KOFFIJHUIS ingerigt lokaalte OPENEN op ZON DAG DEN 8sten JULIJ a. s. Hopende, .door eene alleszins prompte en honnelle bediening, zich op nieuw dat vertrouwen waardig te maken, hetwelk hem, in zijne vorige woning, op de Beestenmarkt, zoo ruimschoots is geschonken. A. DE JONG, Nieuwe Rijn, bij de Vischbrug. P. S. Beveelt zich ook bij voortduring aanlol het leveren van BEIJERSCH BIER op fust en fles- schen aan buis. Vereeniging voor Christelijke Belangen. Koninklijk Geoctrooieerde Chemische Stoomzuiverings-Inrichting. Stackelberg, gaf, naar men beweert, tevens de hoop te ken nen, dat de Oostenrijksche wapenen nog meerdere overwin ningen zouden behalen. Naar men verneemt zal de Koning van Hannover het slot Rumpenheim tot verblijfplaats kiezen. Dit slot werd be woond door de familie van den landgraaf van Hessen; de Hertogin van Cambridge is daar geboren. Uit Harburg wordt geschreven dat er ernstige wan ordelijkheden hebben plaats gehad. Arbeidersliedendie geen werk haddenhebben de politie en de gendarmen aange vallen. Een soldaat van de landweer is door een steenworp ernstig gekwetst. De kapitein gaf toen bevel met kogels te laden en de rustverstoorders met de bajonet uiteen te drij ven. Vijf personen zijn gearresteerd. De Pruisische komman- dant heeft verklaard, dat bij herhaling van zulke wanorde lijkbeden de stad in staat van beleg zal worden gesteld. De Vesuvius is in den nacht van den 23sten Juni onrustiger geweest dan anders. De bovenste aschkegel was gekroond met een aanhoudende en veelkleurige zijde. De Prins van Wallis is in Rotten-row van zyn paard of liever met paard en al, gevallen. Verwonderlijk voor een vreemdeling, en ook voor een niet vreemdeling wel^eens gevaarlijk, is de menigte van ruiters en rijtuigen daar ver zameld. Meuigmaal hebben de platen van Punch iedereen kunnen doen zien dat niet alle ruiters aldaar even behen dig zijn. Zoo is nu een van deze onhandig genoeg geweest om met zijn paard half door te gaan en bij een hoek dwars tegen het paard van den Prins van Wallis, die daar met twee dames en een palfrenier reed, aan te rennen, en het letterlijk omver te werpen. Hij behoefde niet veel moeite te doen om zich over Prins en paard heen uit de voeten te maken. De Prins is zonder hulp opgestaanop een bank gaan zittenen toen hij daar hoed en karwats teruggekre gen had terstond weer te paard gestegennog eer de me nigte der ruiters zich om hem had kunnen verzamelen. Volgens berichten uit Zuid-Ainerika hebben de Para- guayanen in het gevecht tegen de Brazilianen niet de ne derlaag geleden, gelijk eerst is gemeld, maar is het onbe slist gebleven. De eersten, van wie de aanval is uitgegaan met 13,000 man infanterie en 5000 man cavalerie, verlo ren wel 5 000 man en de Brazilianen slechts 1000 man, de Uruguayanen dus meermaar beider positie is gebleven gelijk die was, en de geallieerden hebben geen voordeel uit het gevecht kunnen trekken. OFFICIEEL HIEU IV Burgerlijke Stand van Leiden, van den 28sten Juni tot en met den 4den Juli 1866. C. C. Fontein, geb. Martijn, D. J. J. Sleijser, geb. Trap, IJ. H. A. Ranselaar, geb. Arbouw, D. M. C. W. de Goeij, geb. van der Hart, Z. M. H. van der Drift, geb. Lamboo, D. A. Ver- meij, geb. Bronkhuijzen, Z. C. Tiemeijer, geb. van der Pot, D. S- H. Hoek, geb. Hoog, Z. C. M. de Haas, geb. Japikse, Z. A Plu, geb. Helfenstijn, Z. N. van Heijcop ten Ham, geb. Jkvr. Goldberg, D. C. Eikerbout, geb. Hofkes, D. L. de Graaf, geb. Carree, Z. Van den 3den en 4den Juli. OvevledenA. E. van Leeuwen, geb. Kramers, bijna 30 j. A de Bolster 85 j. C. Hoppenbrouwer 63 j. T. H. Maas 26 j- M. J. Mussert, geb. Stihl, 81 j. Joha. Ma. Schwan 32 j. D. Hennik Z. 7 m. M. J. Laterveer D. 2 j. 8 m. A. J. van den Kerkhoff 71 j. J. E. L. van Dorsten, geb. Maritz, 60 j. M. Ef 45 j. J. van der Veer, geb. van den Berg, 65 j. J. Si- rat 43 j. Ma. Leer 75 j. A. M. van Doorn D. 2 j. E. C. Selier D. 1 j. 4 m. H. Koet 47 j. Wilh. van Nierop 30 j. C. H. van Kampen D. 6 j. 4 ra. Heden overleed na eene korte doch treurige ziekte mijne zeer geliefde Echtgenoot IDA CATHARINA PLANJER, mij nalatende 4 jeugdige kinderen welke het groot verlies nog niet beseffen kunnen. Leiden, 4 Julij 1866. Algemeene kennisgeving J. PLANTFEBER. Bevallen van een Zoon, M. M. J. L. SCHEURKOGEL, echtgenoote van Dr. J. A. VAN DISSEL, Sam Aran g, 5 Mei 1866. 2 e Stadsgeneesheer. Voor de vele blijken van belangstelling bij de bevalling mijner echtgenoote betuig ik ook in haren naammijn wel- gemeenden dank. Visites worden afgewacht op 8, 9 en 10 Julij. D. F. VAN HEIST. Leiden, 5 July 186 6. Alsnog in dank ontvangen voor de herstel lende Cholera-lijders van de R. C. Armen het Wees- en Oudeliedenhuis als: bij de Regentesse Mevr. de Wed. SCHRANT van N. N. 2.50, en bij den Regent den Heer A. G. HESSELS door tusschenkomst van den Heer Dr. Kortmann, van N. N. 10. Met het oog op het vele benoodigde wordt deze liefda dige instelling met vrijmoedigheid ten dringendste aanbevolen. Bij den Wethouder STOFFELS, voor aan huis verzorgde Cholera-lijdersweder ontvangen: van zes werksters N. 10. D. B. twee bankbiljetten ieder f 40.te zameo 80. M. C. f 10. N. N. een coupon f 1 2375V. O. een coupon f 12.375; N. N. een bankbiljet f 25.T. twee coupons ieder/ 3.09 te zamen f 6.18; Mejufvr. C. f 10.-—; N. N. uit de spaarpot f 3. op Zondag 8 Juli 1866, des avonds te zes uren, door Us, J. H. hlWLVG, Pred. te 's-Hage. ZAAL. Noordeinde. Door de voornaamste Geneeskundigen ten dringendste aanbevolen ter bevordering der gezondheid en voorkoming van vele ziekten. Breedvoeriger circulaires hierover zijn, op franco aan vrage, gratis te bekomen ten Kantore N. Z. Voorburgwal, bij de Kolksteeg, G. 209 te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3