N°. 1958. Vrijdag 6 Juli. A0. 1 Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, SchiedanTeu Rotterdam: te 8 u. 33 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 21 in.; 3 u. 42 in.; 6 u. 16 m.; 9 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 51 ra.; 3 u. 1 ra.; 1 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u,; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusiiohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; s uaraidd. te 3 u. 35 ra. avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Laadpost. Over Southampton l en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 45 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uien Commissie van FabricageWoensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van LI1 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dafelyks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 oren .-De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 men. Kantoor tier iu- en Oitgaaude Hechten eu Accijnzen dagelijks van 91 uren en van 3 6 uren; van'«-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en l)ouderd«< van 92 uren van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadastet van 94 uren. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft aan C. VValig, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Krommenie, en tot burgemeester dier gemeente benoemd K. van EdenJ. G. Keulemanste Rotterdamtijdelijk benoemd tot adsistent bij 'a-Rijks museum van natuurlijke historie te Leiden. Onze Minister-Resident bij het Deensche hof, de heer Rochussenheeft namens zijn Majesteit den Koning aan den Koning van Denemarken de insigniën van het grootkruis der orde van den Nederlandschen Leeuw overhandigd. Men verhaalt te Assen dat de heer Geertsema, af getreden Minister van Binnenlandsche Zakenden heer Ba ron de Vos van Steenwijk, als Commissaris des Koningsin Drenthe zal opvolgen. Men schrijft uit 's-Gravenhage: De heer Blanken heeft bet volle pensioen verworven en zal in zijn rang bij den daf van het leger worden gevoegd. Den heer Geertsema is ƒ516 pensioen toegelegd, Ongeveer dezelfde som zal de heer Pické ontvangen. De commissiebelast met het afnemen van het exa- voorgeschreven in art. 4 van het Koninklijk besluit v'an 1G September 1864 houdende vaststelling der veror dening op het benoemen van ambtenaren bij den burgerlijken dienst in N.-Indië, heeft besloten getuigschriften wegens vol doend afleggen van het examen A uit te reiken aan de vol gende candidaten (in alphabetische volgorde): de heeren M. C. Dannenburgh, F. J. Th. de Haart, D. P. JentinkP. H. van der Kemp, Jhr. H. de Koek, A. MijerJ. J. Naeff, G- J. G. van de Poel, J. F. A. H. Schultz, J. Spanjaard, van Steeden, C. Uljeé, W. J. G. Vosmaer, W. H. L. ^an Waning en E. Winckel. In de zitting der Provinciale Staten van Zuid-Hol- 'a"d van heden was in de eerste plaats aan de orde de benoe- miüg van een lid van Gedeputeerde Staten ter vervulling ('er plaats, opengevallen door het overlijden van Jhr. A. L. ^an Heteren Gevers. Bij een eerste stemming werden uitge dacht op de heeren: S. A. van Hoogstraten 17, Jhr. Mr. de la Bassecour Caan 13, Mr. H. F. Baron van Zuy- e" van Nyevelt 12, Mr. C. W. Hubrecht 10, Mr. J. van 3 stemmen, Mr. P. L. F. Blussé, Mr. D. Léon en A. Rombach elk 1 stem en 2 blanco-briefjes. - Bij de tweede vrije stemming verkregen de heeren S. A. van Hoog straten 18, van Zuylen 15, C. W. Hubrecht 13, Caan 12 stemmen, van Stolk 1 stem. - Bij een derde stemming tusschen de heeren van Hoogstraten en van Zuylen werden uitgebracht op den laatste 30 en op den eerste 29 stem men, met 3 blanco-briefjes, weshalve tot lid van Gedepu teerde Staten gékozen is de lieer Mr H. F. baron van Zuy len van Nyevelt, die, na door den voorzitter te zijn >geluk gewenscht, onder dankbetuiging voor het hem geschonken bewijs van vertrouwenverklaard heeft deze betrekking op zich te nemen. Overgegaan zijnde tot de benoeming van een buitenge woon lid van Gedeputeerde Staten werd herkozen de heer S. A. van Hoogstratendie bij vernieuwing verklaard heeft die betrekking te aanvaarden. Voor de rechtbank te Carcassone, in Frankrijk, is dezer dagen een Hollandsch advocaat, de heer Mr. Léon uit 's-Hage, als pleiter opgetreden. Het gold een vordering, door een ingezetene van genoemde stad ingesteld tegen de Nederlandsche maatschappij eigenares van de gasfabriek van welke maatschappij de heer Mr. Léon een der direc teuren is. In een Fransch blad, i/le Courrier de l'Aude vinden wij van dit proces melding gemaakt, om de bijzon derheid dat een Hollandsch advocaat in Frankrijk als plei ter optrad. Het was voor het eerst dat de heer Léon voor een rechtbank in de Fransche taal het woord voerde. Hij sprak gedurende een uur met vastheidkalmte en waardig heid, in vloeiend en zuiver Fransch. Onze beste rechtsge leerden, zegt genoemd blad, zouden de artt. 13 82 en 13 83 van den Code Napoleon niet beter hebben geëxpliceerd dan Mr. Léon het heeft gedaan. Hij heeft bewezen dat hij de rechtswetenschap en de kennis van zaken volkomen meester is. De zaakwaarin de heer Léon optradis vóór de uit spraak der rechtbank bij minnelijke transactie geschikt. Uit Lobith en Zevenaar meldt men dat er thans zeer weinig reizigers naar Duitschland passeerenvooral weinig Engelschen wier getal anders groot is en hetwelk staat als 1 tegen 10. De Nederlanders blijven ook liever te huis of gaan een anderen kant uit. Zondag 11. is de dienst begonnen op den spoorweg van Enschedé op Zutfen. Maandag heeft er een ongeluk op plaats gehad. De vrouw van een wachterdie bij afwezig-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1