N°. 1957. Donderdag 5 Juli. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Graveuhage, Delft, Schiedamkm Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 in.; 1 u. 24 ut-.; 3 u. 42 m.; 6 u. 16 ra.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusiiohtingen aan de Lakenhal, Katoen fabriek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 'suainidd. te 3 u. 35 m. avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snaraiddags. Oost-ludisohe Laadpost. Over Southampton 1 en 17 over Marseille, 9 16 en 26 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 na. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 in en Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da jelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 aren.-Ds Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor der In- en Uitgaande Hechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 3 6 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaste-, van 9—4 uren. Z. M. heeft aau Mr. J. H. Geertsema Cz., afgetre den Minister van Binnenlandsche Zakenverleend een pen sioen ten laste van den Staat, ten bedrage van f 516 's-jaars. Z. M. heeft goedgevonden te bepalen dat de luit.-gen. J. W. Blanken, Hd. adjudant in buitengewonen dienst, tij delijk in zijnen rang btj den grooten staf vau het leger zal worden gevoerd. Z. M. heeft benoemd tot burgem. der gemeenten Noord- Waddinxveen en Zuid-Waddinxveen G. W. C. van Dort Kroon, secretaris dier gemeente, ten einde die betrekking gelijktijdig te bekleeden met die van burgemeester der ge meente Broek; en der gemeente Nieuwkerk (Zeeland) F. Bou- man; voorts bevorderd bij het bat. jagers n°. 27, dd. in West-Indië tot kapt. den lsten luit. M. Römer Price, en tot lsten luit. den 2den luit. E. ten Broeke, beiden van het bataljon en op het daartoe door hem gedaan verzoek aan den kapt. der genie en sappeurs van het leger in Nederl. Indië A. S. M. Hagemanthans met verlof hier te lande, een eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. militairen dienst, met toekenning van pensioen. Z. M. heeft goedgevonden aan den offic. van gezondh. van de 2de kl. H. C. A. K. Eikendal, van het regiment grenadiers en jagers, op zijn hiertoe gedaan verzoek, een eervol ontslag uit den militairen dienst te verleenenmet vergunning om de activiteits-uniform te blijven dragen. De kapt. ter zee P. A. Matthyssen is eervol ont slagen uit de betrekking van directeur eu kommandant der marine te Hellevoetsluis en vervangen door den kapt. ter zee H. Kemper. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw den heer H. J. W. Visser, eervol ontslagen referendaris bij het Departement van Financiën. De afdeeling voor de zaken der Hervormde en andere Eerediensten enz., die vroeger gevestigd was op den Fluwee- len-Burgwalis van daar naar den Korten Vijverberg ver plaatst; in het gebouw op den Fluweelen-Burgwal zal thans bet Kabinet des Konings gevestigd worden. Naar men verneemt is bij de Regeering aanvrage ge- baan tot een voorloopige concessie voor een duinwaterlei ding om Leiden's-GravenhageDelftSchiedam en Rot terdam van goed drinkwater te voorzien. Aan het hoofd der onderneming staan de HH. Huet en Hartogh Heyste Delft. Door de rechtsgeleerde faculteit te Groningen is met de gouden medaille bekroond de verhandeling tot antwoord op hare tweede prijsvraag, ingezonden door den heer V. E. L. de Stuerscandidaat in de rechten te Leidenterwijl twee andere antwoorden op deze vraag een loffelijke vermelding zijn waardig gekeurd. Voorts is aan de beide op de eerste vraag van genoemde faculteit ingekomen verhandelingen ge lijkelijk de eer der bekroning toegekend, zoodat het lot zal moeten beslissen, aan wien der schrijvers de medaille of een eereblijk van gelijke verdiensten uitgereikt zal worden; de daartoe strekkende oproepingen zijn gedaan. In de //Bredasche-Courant" leest men /•/Mr. Swart, oud-president van het hof van N.-I., is in Europa teruggekomen. Men beweert dat de heer Mijer als gouverneur-generaal naar Indië zal vertrekkenen dat hij als Minister door Mr. Swart staat opgevolgd te worden. //Een denkbeeld van den Minister van Oorlog. //Denkbeelden!..., Wij willen hopen, dat hij er vele be zit, en ze in practijk weet te brengen. Ziet hier een plan, dat we vroeger van hem zeiven vernamen. Van het idee uitgaande, dat de straf niet alleen moet dienen om den overtreder te pijnigen en te kwellen wenscht hij vele straf fen geheel te veranderen. Daarom wil hij te Zeist of Milli- gen een permament kamp oprichten, alwaar de militairen zich steeds met nuttigen arbeid landbouw enz. zullen kun nen bezighouden. Daarheen wil hij b. v. ook detacheeren de officieren die schulden gemaakt hebben. Thans worden die heeren gestraft met arrest, en we weten hoe het gaat somtijds juist daardoor nog meer op kosten gejaagd. Daar zouden ze stil en rustig moeten leven eu veel eerder hunne zaken weer in orde kunnen krijgen. Hoe veel heilzamer zulk een kamp ook op de gezondheid werken zal, dan arrest of prevoost, behoeft geen betoog. - Het plan van den Mi nister, mits voorzichtig ten uitvoer gelegd, verdient in vele opzichten goedkeuring." Te Utrecht zijn aan de cholera overleden Zondag 29, Maandag 41, Dinsdag 38 en Woensdag 34. In hel geheel aangetast 147 7, waarvan 906 overleden. De ziekte maakt vele slachtoffers onder de gegoede standen, Aan het bureau van den burgerlijken stand te Rot- AGBLA

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1