gtr Evangelie-Prediking VERIFICATIE. Buitenlandsch Nieuws. OFFICIEEL. NIEUWS» Bevallen: J. Mulder, geb. Sloos, Z. S. de Bruin, geb. van ["geren, D. J. C. Kortmann, geb. Speet, D. T. Slegtenhorst, r' D. J. Nieuwenhuijzen, geb. van den Berg, D. J.M. lakei, geb. Burgersdijk, D. G. van der Keur, geb. Bavelaar, Z. Vroede, geb. Hoogervorst, Z. J. Stouten, geb. Rauzet, D. H. Kerkhoven, geb. de Zwart, D. G. van den Upwich, geb. [est, Z. j. van <jer Linden, geb. Bekooij, D. E. Fischer, geb. Nel, D. g. Gressie, geb. Philemon, D. C. S. Freeken, geb. Tarts' D* A. M. C. de Graaf, geb. Ouwerkerk, Z. A. Heij- |Ds> geb. Florijn, Z. J. C. Leuering, geb. Smagge, Z. A. M. Overleden: J. J. Lokkers 63 j. C. van Weerlee, geb. Nieuboer, 68 j. H. van Haarlem, geb. Henssen, 44 j. A. G. de Graaf 25 j. G. Zierikzee Z. 6 j. bijna 5 m. J. van der Wey- den 60 j. J. M. Smit D. 8 j. bijna 9 m. D. Kempperrnans 74 j. J. Lambo, geb. van der Reijden, 44 j. J. Starrenburg, geb. van der Klugt, 79 j. J. Engelbrecht, geb. Smit, 85 j. E. Koe nen, geb. Branbant, 59 j. P. S. Meijeringh, geb. Reigman, 34 j. J. D. A. Noordijk D. 3 m. I. Reyken 56 j. S. van Gemert, geb. du Pree, 39 j. Anna Flink 81 j. J. Hillenaar, geb. Aar- sen, 65 j. Elisabeth Hennebeek 81 j. M. Flaman, geb. Ver- haafif, 43 j. L. Regeer D. 8 m. T. B. Middendorp Z. 11 j. 4 m. J. van der Blij Z. 7 j. 4 m. A. M. Bogaards D. 1 j. bijna 6 m. Advertentiën. Leiden, 27 Junij 1866. en Wegens buitenlandsche betrekkingen eerst heden geplaatst. Vereeniging voor Christelijke Belangen. door Ds, H. C. "VOORHOEVE 0f dwang van het gezag. - De zitting werd verdaagd tot Zaterdag middag 1 uur. Bij den Gemeenteraad is ingekomen een advies van Prof. S Vissering c. s., tot gedeeltelijke demping van het Ra- Heden Donderdag zijn aangegeven 9 personen als door de cholera aangetast en 6 als overleden. In het geheel dus aangetast 1123 en overleden 741 personen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uren 70°, des avonds te 8 uren 6 4°, te 10 uren 64°. Donderdag morgen te 5 uren 67°, te 8 uren 70°, 's middags te 12 uren 77°, 's namiddags te 4 uren 77°. Geheel onverwachts kwam Maandag morgen uit Lon den per stoomboot Baron Osy een Prins te Antwerpen. Dat duizenden nieuwsgierigen zich aan de haven verdrongenzal niemand verwonderenwanneer men weetdat het niets meer of minder was dan een Chineesche Prins. Prins Pin-ta-Chunbuitengewoon gezant van het Hemel- Ische Rijk, is vergezeld van een weelderig gevolg. Hij is tusschen de 60 en 65 jaren, zeer kras voor zijn leeftijd, welgemaakt en wat grooter dan de gewone maatmen ver zekert dat het een verdienstelijk en geestig man is; hij heeft een allerprachtigst nationaal costuum aan. Zijn zoon, Quang- ITingeen jong mensch van een jaar of twintig, insgelyks een mooi man en zeer goed opgevoed, reist met hem. Hy [spreekt zuiver Fransch en Engelsch, en een beetje Hol- llandsch. 's-Mans gevolg bestaat uit drie secretarissen en zeven be dienden, allen met de nationale costumen aan. 't Was een [korte vreugdaangezien de reizigers te 9 uren aangekomen [Antwerpen alweêr met den trein van 10 u. 25 m. verlie- tenom naar den Haag te gaan. Vervolgens zijn ze van ]plan achtereenvolgens Petersburg, Konstantinopel, Berlijn, Hamburg, Lubeck en Parijs te bezoeken. Ze zullen zich ein- slijk daar weêr komen inschepen naar Londenom naar [hun land terug te keeren. Men weet dat er geene verslaggevers bij de armee worden toegelaten, doch Koning Victor Emanuel heeft aan den schilder Carlo Ademollo verlof gegeven omin den liniform van een stafofficier der nationale gardeden staf te Vergezellenten einde schetsen voor zijn bataille-tafereelen |te maken. Naar gemeld wordt, is de generaal Cerale reeds aan ijn wonden overleden. Er zijn voorts nog vijf Italiaansche leneraals gekwetst terwijl de generaal Villarey tot de eer- Iten behoorde, die den dood op het slagveld vonden; Naar men verzekert zijn te Parijs dépêches uit Duitsch- M ontvangenbevattende de tijding van een belangrijke l'erwinning der Pruisen op de Oostenrijkers tusschen Zittau fc" Reichenberg. Voorts zou daarin gesproken worden van ontdekt verraad, ten gevolge waarvan het Hannoversche pr van 30,000 man in de gevaarlijke positie zou zijn ge- li, die een capitulatie heeft noodzakelijk gemaakt. Burgerlijke Stand van Leiden van den 21sten tot en met den Isten Juni [866. 'Sieuwenhoven, geb. van der Reijden, D. C. Wetselaar, geb. j^Graaf, M de Vroede, geb. Cival, Z. A. G. van Benten, ^ajer, D. S. W. Perrin, geb. Wetrens Z. J. Penseel, geb. [j?r' J* Montagne, geb. Sloos, D. J. W. Draaijsma, geb. out, D. j. g. Neuteboom, geb. Pieters, D. A. Zwart, geb. i, Z. g. E. van Oerle, geb. Copier, D. 'eBttWdC. M. Timmermans jm. en A. S. van Leeuwen jd. I ''Ppo jm. en B. J. M. Kramers jd. J. de Koning jm. en C. Fn i"-** L. F. Servaas jm. en E. van den Burg jd. W. van Kampen jm. en R. de Boer jd. K. Waage jm. en C. Philippo jd. H. J. Labree jm. en J. E. Kosters jd. Van den 26sten en 27sten Juni. Getrouwd H. J. LABREE Jr. J. E. KOSTERS. Op den 18 Junij 1866 overleed te Leiden in den ou derdom van 29 jaren onze jongste broeder en behuwdbroeder WILLEM HENDRIK VAN KETWICH. Uit aller naam, Mr. J. D. VAN KETWICH VERSCHUUR. Zwolle, 26 Junij 1866. Ontvangen voor Cholera-lijders en hunne betrek kingen van S. H. f 10; van M. B. een coupon f 3.09 bij den Wethouder Mr. C. W. HUBRECHT. Van Jufvr. v. G. f 10 en van een oud man f 1ontvangen bij den Wethouder STOFFELS, die deze giften bestemt voor behoeftige Cholera-lijders en de gezinnen van overledenen, welke voor de liefdadigheid aanbevelenswaardig zijn. op Zondag 1 Juli 1866, des avonds te zes uren, Pred. te I)elfshaven. ZAAL. Noordeinde. GEVONDEN, een BASTAARD HAZE WINDHOND, om hebbende een rood hals bandje met wit plaatje waarop de letters C. J. D. PATIJNregthebbenden kunnen bedoelde hond te gen betaling der geplaatste advertentie terugkrijgen bij den Eersten Commissaris van Policie alhier. De Schuldeischerswaaronder ook de hypothecaire en pandhoudendein het Faillissement van ADRIANUS DE GROOT, Stalhouder en Koopmanwonende te Leiden, worden opgeroepen om op Woensdag 4 Julij e. k., des na middags te één uur, te verschijnen in het Geregtsgebouw aan het Rapenburg te Leidenten einde hunne schuldvor deringen te doen verifiëren. Zij worden tevens verzocht op gaven hunner pretensiën voor Maandag e. k. in te zenden by den Ondergeteekende. De Curator in het Faillissement A. J. WIJNSTROOM.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3