geïllustreerde aglaja. oorlog uitbrak en de eerste berichten werden ontvangen van door Pruisen behaalde kleine voordeelen. Op dat oogenblik achtte men het geraden om van positie te veranderen en aan een rijzing der koersen van de staatseffecten te gaan den ken. De beurs had misschien meer effecten verkocht dan in Oostenrijk voorhanden waren, en daarenboven had men bij den handel in gouden Napoleons en thalers zoo veel ver diend dat men thans te eerder geneigd was om zich over te geven aan speculatiën in staatseffecten. Op de hieruit ont stane aankoopen grondt zich de rijzing der koersen in de vorige week. Opmerkelijk is dat een dergelijk verschijnsel sich ook in 18 5 9 voordeed, toen de koersen mede aanzien lijk rezen op de tijding dat een veldslag verloren was. De speculatiegeest wordt daarenboven krachtig aangewakkerd doordien men ter beurze stellig gelooft dat Oostenrijk zege vierend uit den strijd zal verschijnen terwijl er bovendien optimisten worden gevondendie van gevoelen zijndat het tusschen Oostenrijk en Pruisen tot geen bloedig treffen zal komen. Wat hiervan zij zal de tijd leerendoch zoo veel is zeker dat de beurs de hoop koestert, hare Duitsche en Hollandsohe clientelle spoedig weder ruimschoots te kun nen bedienen. In het hotel van graaf von Mensdorff is Zaterdag een vreeselijke brand uitgebarstendie groote schade heeft aangericht. Aan de //Breslauer Zeitung" is een partikulier schrij ven gericht uit het bivouac bij Neise, waarin wordt ge zegd dat de groote massa troependie daar op een betrek kelijk kleine ruimte bijeen zijnmet groote bezwaren te kam pen hebben. De tenten zijn o. a. zeer slecht ingericht en het weinigje stroodat eiken soldaat wordt verstrektis te nauwernood voldoende om hem voor de koude gedurende Jen nacht te beschermen. Het water is zeer schaarsch en er kan slechts zooveel met groote moeite worden aangevoerd als toereikend is om te koken en den dorst te lesschen. Er schiet niets over tot reiniging des lichaams en natuurlijk nog veel minder voor het wasschen van linnengoedzoodat de reinheid bij de soldaten zeer veel te wenschen overlaat. Men beweert dat de //grosse Garten" te Leipzig zal worden geraseerd, waardoor de stad een harer fraaiste sie raden zal verliezen. Geschiedt dit werkelijkdan wordt te gelijkertijd de zoölogische tuin weggeruimd. De //Unita Italiana" meldt dat Garibaldi, zich on- langs te Sali bevindende, tot zijn vrienden zeide: //Zeg als 't u belieft aan de dames van Genua, dat mijne vrij willigers geen hemden hebbenen dat ik op haar reken om re voor hen te maken." OFFICIEEL NIEUWS. HER-IJK. Burgemeester en Wethouders van Leidengezien het be- hluit van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland Ivan den 2den Januari 11., N°. 18 (Prov.-Blad N°. 2), be palende het tijdstip van den her-ijk der maten en gewichten l'o Zuid-Hollanden gelet op de voordracht van den arron- jdisseme n ts - ij k e r alhier, van den 5den der loopende maand ■herinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente hunne Iverplichtingtot het doen her-ijken van al de bereids te foren geijkte lengte- en inhoudsmaten en gewichten, bene pens. de bij de inhoudsmaten van droge waren behoorende pijksels, waarmede deze, overeenkomstig art. 8 van Z. M. ■besluit van den 21sten December 1822 (Staatsblad N°. 54), poeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde Ingeroepen ter bezorging der gemelde maten en gewichten pel schoon gemaakt en gezuiverdaan het Locaal van den F, op de Breêstraat, in het Stadhuis; - zullende daartoe Voor Wijk VI, van den 26 Juni tot den 5 Juli. m VII, 6 tot den 16 Juli. VIII, 17 tot den 24 Juli. de Buitenwijk van den 25 tot den 31 Juli, plken dage van des morgens 9 tot des namiddags 1 uur, pezonderd Zon- en Feestdagen. wordt wijders door deze ter kennis van belangheb- Nden gebracht, dat tot jaarletter gedurende 1866 voor r" 'jk der maten en gewichten bepaald is de letter m. Advertentiën. Ontijdig bevallen van een dooden Zoon A. M. VER- HOEFF geb. Vos. 24 Junij 1866. Bekwame KETELMAKERS en BANK WERKERS kunnen geplaatst worden aan de Koninklijke Nederlandsche Grof smederij te Leiden. TE HUUR 1 voor een klein gezin een nieuw WOONHUIS met 2 Ka mers en Kelder, Regen- en Putwater en een gedeelte Tuin; te bevragen bij H. BONDA, op den Singel bij de voorma lige Koepoort. Hoogheemraadschap van Rijnland. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van RIJNLAND brengen bij deze ter kennisse van ingelandendat bij de op 21 Juni 11. gehouden herstemming, ter benoeming van eenen Hoofdingeland voor het 6de district, verkozen is de Heer HENDRIK PENNINGS. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rynland H. C. J. HOOG, Dijkgraaf. W. G. DE BRUYN KOPS, Secretaris. Leiden, 23 Juni 1866. Koninklijk Geoctrooieerde Chemische Stoomzuiverings-Inrichting. Door de voornaamste Geneeskundigen ten dringendste aanbevolen ter bevordering der gezondheid en voorkoming van vele ziekten. Breedvoeriger circulaires hierover zijn, op franco aan vrage, gratis te bekomen ten Kantore N. Z. Voorburgwal, bij de Kolksteeg, G. 209 te Amsterdam. CHollandsche Editie van den Duitschen Bazar.) Het Nommer van 2 Juli beval: Prijs per 3 maanden ƒ1.275. ltegen dadelijke betaling, worden gevaceerd: MAIN TIE NDRAJ^ DE GRACIEUSE, INHOUD: Zomerhoeden. Cachemiren blouse met borduursel, met knippatr. Twee ruiten in guipure knoopwerk. Wijde jaquette voor dames, met knippatr. Brillenreiniger en pennewis&cher in den vorm van een eendekop, met knippatr. Wandelcostuum. Baret voor knaapjes van 13 jaar, met knippatr. Jaquette „Violetta," met knippatr. Blouse voor knapen van 46 jaar, met knippatr. Tuinhandschoenmet knippatr. Schortje met eene pelerine voor meisjes van 79 jaar, met knippatr. Costuura voor meisjes van 57 jaar, met knippatr. Gedeelte van een springtouw. Costuum voor meisjes van 79 jaar, met knippatr. Gedeelte van een om- haakten wilgenstok voor den hoepel. Canesou met schoot, met knippatr. Twee ronde hoeden. Laaguitgesneden ruime taille ,,Enfantine" met een ondercheraisette met knippatr. Laaguitge sneden taille met fichu met knippatr. Breipatroon. Zoom met schelpenter versiering van lingeriën. Borduurpatroon met den platten steek voor een pof of een rond kussen. Kraag en manchet ten ,,Mousquetaire met knippatr. Kraag en manchette ,,a carré," met knippatr. Kraag en manchette ,,A losanges," met knippatr. Kraag van linnen en guipure. Kraag en mouw van guipure met borduurwerk met knippatr. Kraag en mouw met valencienne. Gehaakte ster. Gehaakte rand. Gehaakte kant. Gehaakt tus- scbenzetsel. Gehaakte kant. Gehaakte tak bladeren. Vliegen- klap, met knippatr. Veldflesch met een overtrek van gevlochten koord. Gehaakte négligé- of badpantoffel met knippatr. Garni turen voor kleedjes, doeken enz. Het Supplement bevat 20 knippatronen.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3