N°. 1951. Donderdag 28 Juni A". 1866. Binnenlandsch Nieuws. LEÜD8CH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prij9 der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'g-Gravenhage, Delft, Sohiedamjen Botterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. lö^m.; 1 u. j24 m.; 3 u. 42 in.; 6 u. 16 m.; 9 a. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u, 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poitbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te li u.; 's uaunidd. te 3 u. 35 m, avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpott. Over Southampton, 1 en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijka-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van bet Gemeentebeatuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 ut en. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dadelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uien.-Dr Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor dor In- en Uitgaande Reohten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft aan den kapitein der infanterie van het leger in Nederlandsch Indië F. Schneider, thans met verlof in Europaop het daartoe door hem gedaan verzoekmet ingang van 1 Juli 1866 een eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. militairen dienst, met toekenning van pensioen. Z. M. heeft bepaald dat het bij besluit van 20 Juni 1863 aan den heer T. J. Stieltjes verleend ontslag als ad viseur bij het Departement van Koloniënvooralsnog wordt geacht te zijn eervol. Naar men verneemt zijn de heeren Mr. G. Mees Az., vice-president, en Mr. L. G. Greeve, rechter in de arron- dissement8-rechtbank te Rotterdamde eerste als voorzitter en de tweede als secretaris van het 8ste Nederl. Letterkun dig Congres, dat ten vorige jare daar ter stede plaatshad, door Z. M. den Koning der Belgen benoemd tot ridders der Leopolds-orde. Zaterdag leverden de bij de buurtschap Uddel lig gende meren een eigenaardig schouwspel op. De thans op het Loo verblijf houdende leden van het Vorstenhuis (Z. M. de Koning, H. M. de Koningin, Prins en Prinses Hendrik, de Groot-Hertog en de Groot-Hertogin van Saksen-Weimar) en hun doorluchtig gevolg verschaften zich des voormiddags in deze aan keur van visschen zoo rijke wateren de genoe gens van vischvangst op het kleine of Bleeke-en des na middags op het groote of Zwarte-Meer. Snoeken van de beste soort, maar vooral een aanzienlijke hoeveelheid baars en paling bekroonden ruimschoots de moeite van de vis- schers; en verhoogden niet weinig hun genot. In een daar toe ingerichte tent, geplaatst in de ruimte, die de Hunne schans bij het groote meer beslaatgebruikten de hooge per sonen ter afwisseling een dejeuner-dinatoirwaarop de ge vangen snoek prijkte. De Minister van Financiën, belast met de zaken der Eerediensten, heeft goedgevonden de benoeming van Mr. L. de Hartog te Haarlemtot lid der algemeene commissie van examinatoren voor Israëlietische godsdienst onderwijzers welke in Juli te Amsterdam zal bijeenkomenop diens ver zoek in te trekken en als zoodanig te benoemenDr. M. van Lier, leeraar aan de hoogere burgerschool te Nijmegen. Aanstaande Donderdag zal door den Minister van Staat, den heer Rochussenpresident van de commissie voor de oprichting van het gedenkteeken van wijlen Z. D. H. den Hertog Bernard van Saksen-Weimar-Eisenacheen luister rijk diner gegeven worden tot welks bijwoning zijn uitge- noodigd HH. KK. HH. de Prins van Oranje, Prins Hen drik, Prins Frederik, Z. D. H. de Groot-Hertog van Saksen- Weimar, en HDs. gevolg, benevens de leden van de com missie tot oprichting. De Minister van Justitie, belast met het beheer der zaken van den Roomsch Catholieken Eeredienst, heeft ook aan de hooge kerkelijke autoriteit van dien Eeredienst een cir culaire gericht naar aanleiding van de treurige dagen die wij beleven. Uitslag der herstemming voor leden der Tweede Ka mer van de Staten-Generaal in de navolgende kiesdistric ten als Kiesdistrict Utrecht. Herkozen het aftredend lid Mr. N. P. J. Kien met 640 stemmen; Mr. W. R. Boer ver kreeg 5 74 stemmen. Kiesdistrict Delft. Herkozen het aftredend lid Mr. W. Wintgens met 1139 stemmen; Jhr. Mr. W. T. Gevers Dey- noot verkreeg 491 stemmen. Kiesdistrict Zwolle. Gekozen Mr. H. A. Wttewaall van Stoetwegen met 89 8 stemmen; de heer T. J. Stieltjes ver kreeg 842 stemmen. Kiesdistrict Assen. Herkozen het aftredend lid Mr. P. van der Veen met 637 stemmen; Mr. L. Oldenhuis Gratama verkreeg 483 stemmen. Bij de verkiezing voor een lid der Tweede Kamer in het kiesdistrict Arnhem, in plaats van wijlen Mr. W. Baron van Lijnden, is verkozen Mr. C. T. Baron van Lijnden van San- denburg met 751 stemmen; Jhr. Mr. W. T. Gevers Dey- noot verkreeg 438 stemmen. De uitslag van al de verkiezingen is thans bekend. De uitkomst was: 1°. dat van de 41 verkiezingen, die er moes ten plaats hebben, 33 leden zijn herkozen; 2°. dat er acht nieuwe leden zijn gekozen, als: a. Ds. A. Moens, te Sueek, in plaats van Jhr. W. A. Lycklama a Nyeholt, die bedankt had- b. Mr. L. W. C. Keucheniuste Arnhemter ver vanging van Mr. J. P. J. A. Graaf van Zuylen van Nye- velt, die tot Minister van Buitenlandsche Zaken is benoemd; - c. Mr. N. Olivier, te Alkmaar, in plaats van Mr. K. A,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1