Cholera-Pillen VLAS, TE HAARLEMMERMEER. Geveilde Perceelen. Advertentiën. Brieven en depót-aanvraag franco. Uit de Hand te Koop Hubertus heeft verleend, als een erkenning van zijn uitste kende verdiensten. Men ziet te Dresden zeer spoedig gebeurtenissen van het grootste gewicht te gemoet. Door de snelle en krachtda dige bezetting van Dresden, waarop men van de zijde van Oostenrijk niet verdacht was, heeft de Pruisische armee thans het groote voordeel het slagveld te kunnen kiezenen ze zal dit waarschijnlijk in Bohemen plaatsen. Dresdendoor de Pruisen door schansen versterkt, zal, even als in 1813, een gewichtige rol spelen. De toekomstige bezetting van Dresden zal grootendeels uit kernachtige Westfaalsche land weer bestaan. Algemeen wordt het gedrag geroemd van ge neraal Herwarth von Bittenfeld en van den Pruisischen bur gerlijken commissaris von Wurmb, vroeger Landraad te Weisenfels. De secretaris bij de Pruisische Koninklijke legatie te St.-Petersburggraaf Gustaaf Blücher, heeft van den Ko ning verlof bekomen om als gemeen soldaat bij een der re gimenten huzaren den veldtocht mede te maken. De runderpest heeft nu een jaar in Groot-Brittannie bestaan. De //Times" herinnert dat de eerst officieel gestaafde gevallen van die ziekte in Groot-Brittannie voorgekomen zijn in de week, welke op 24 Juni 186 5 eindigde. In die week zijn er 30 gevallen ter kennis des gouvernements gekomen} het aantal klom vervolgens, tot het in de met 17 Februari jl. geëindigde week 18,3 5 6 bedroeg. Sedert is het door de nieuwe wetgeving, die afmaking en afzondering tot begin sel heeft, gedaald tot 1383 in de met 9 Juni geëindigde week. Verleden Dinsdag heeft zich te Dublin bij den Lord- luitenant een deputatie van de Presbyteriaansche geestelijk heid van Ierland vervoegd om verandering te verkrijgen van een voorgestelden maatregel betreffende de wet op het open baar onderwijs in Ierland. Men wenscht deze wet vrijzinni ger te maken, en had daartoe voorgesteld een bepaling, waarbij aan kinderen van een andere gezindte bepaaldelijk verboden wordt het anders gezinde godsdienstonderwijs in de scholen bij te wonen. De geestelijkheid wenschte den ouden regel behouden te zienwaarbij de kinderen genood zaakt worden allen de Bijbellezing bij te wonen. De Lord- luitenant heeft geantwoorddat hij onmogelijk de voorge stelde verbetering kon terugtrekkendoch dat hij van plan was daaraan een bepaling toe te voegen, dat namelijk, wan neer de ouders uitdrukkelijk wenschen dat hunne kinderen het godsdienstig onderwijs van een vreemde gezindte zullen bijwonendit vrij zal staan. Te Parijs zijn in een winkel meer dan 10,000 geo- graphische kaarten van het tooneel des oorlogs in 48 uren verkocht. De gehouden verkooping ten overstaan van den notaris Mr. II. Obreenaan den Burg alhier, op Zaterdag den 23sten Juni, van: Gecombineerd N°. 1 2 en 3. Een huiserf en tuin aan de Westzijde van de Hooigracht, Wijk VII, N°. 827 een fabriekgebouw aan den Middelweg, Wijk VII, N°. 846, 847 en 848, en een dito, ingericht tot perserij en glauzerijaan de Westzijde van de Hooigracht, Wijk VII, N°. 826a. Opgehouden. N°. 4. Een huis en erf, gelegen aan den Ouden Singel, Wijk V, N°. 3 74. Kooper P. van der Meer alhier, voor f 2,200. OFFICIEEL NIEUWS. Overleden: M. S. Zwart, geb. Nieuwenhuis, 55 j. C. Hop penbrouwer Z. 1 j. 10 m. W. Zwaan 74 j. G. M. Jackson, wed. Schouten, 70 j. H. J. Kruuk Z. 4 j. 9 m. J. van Bem- ®el, geb. Montagne, 40 j. L. den Os D. 2 j. 8 ra. P. M. Kriels Z. 9 j. 8 m. H. F. C. Fiolet Z. 10 j. 3 m. T. van der Linden D. 10 j. M. C. Baartmans, wed. Mervel, 69 j. M. C. Laman Z. 3 m. D. van Leersum 42 j. A. Crama 61 j. N. Steenwijk D. 1 j. 3 m. C. Nieuwenhuizen 38 j. Magda. Kop 18 j. H. W. Vreugdenburg 59 j. W. Zierikzee D. 2 j. 7 m. J. van Bemmel, geb. Plantfeber, 63 j. J. van Leeuwen Z. ruim 1 h P. van Es 32 j. A. Spierenburg, geb. Timmermans 79 j. Eerste Huwelijks-afkondiging te Leiden 24 Juni 1866. Dirk Nagtegaalwedr. van Gerritje van Egmond, 44 j en Maria van Toorn, jd. 26 j. - Leonardus Pieter Hendrik Kantebeen, jm. 47 j. en Johanna Catharina Adriana CaS' teelenjd. 44 j. - Willem van der Schaaf, jm. 27 j. en Geertrui van der Starre, jd. 26 j. - Hendrik Fleur, wedr. van Hendrica Koppeschaar, 3 8 j. 'Zto Jacoba Catharina de Raam, wed. van Jan Selier44 j. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leyden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der di recte belastingen alhier is ter hand gesteld eenop den 13den dezer maand, invorderbaar verklaard kohier voor de belasting op het personeel, dienstjaar. 1866 en 1867 hou dende aanslagen voor de Wijken 1 en 2 terwyl ieder ver- pligt is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Tot diepe droefheid van mij, mijne kinderen en behuwd- kinderen, overleed heden middag in den ouderdom van bijna zestig jaar, myn geliefde Echtgenoot HENDRIK WILLEM VREUGDENBURG. Allen die den overledene gekend hebbenzullen beseffen hoe zwaar ons dit verlies treft. Wed. H. W. VREUGDENBURG, geb. van dee Linden. Leyden, 23 Junij 1866. De ondergeteekende heden, onder Couvert postmerk Lei- denontvangen hebbende een bankbiljet groot 2 5 gulden zonder aanwijzing waarvoor deze gelden moeten besteed wordenverzoekt beleefdelijk den edelen gever of geefster te willen opgeven, tot welk doel deze som geschonken is. Dr. G. ZAALBERG. Leiden, 25 Juni 1866. Het Algemeen Armbestuur van Koudekerk vraagt met 1 September e. k., in het Wees- en Armengesticht aldaar, een VADER en eeue MOEDER, tegen een jaarwedde van f 125, benevens vrijen kost, inwoning en geneeskundige behande ling. Gehuwde liedenzonder kinderengeschiktheid voor die betrekkingen bezittendekunnen zich daartoe met ge- frankeerde brievenonder overlegging der vereischte be wijzen bij voormeld Armbestuur aanmelden vóór 1 Augus tus aanst. Koudekerk, den 13den Juni 1866. Het Algemeen Armbestuur voornoemd E. VAN GRAAUWENHAAN, Voorzitter. G. VAN EGMOND, Secretaris. volgens recept van een beroemd Engelsch geneesheer. Zij bevelen zich vooral aan bij diarrheeën, de gewone voor boden der CHOLERAen kunnen alsdan de ziekte zelve voorkomen. Het doosje, met gebruik, kost 75 cents. Hoofd-depót voor Nederland bij M. CLÉBAN, Huiden straat, te Amsterdam. 28 bunders uitmuntend VLAS, te veld staande in de Haarlemmermeer. Aanwijzing zal geschieden door ZEGERS VAN RIJSDIJKaan het Kruisdorp aldaar. Te bevragen bij C. BOER, te Bennebroek. Burgerlijke Stand van Leidenvan den 23sten en 24sten Juni 1866. H. J. Webbers Z. 5 j. 3 m. J. A. van Ark D. 6 j. H. Fortrie 46 j. M. Verhagen, geb. Breedevelt, 55 j. J. Steenwijk Z. 1 j. 3 m.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3