N°. 1943. Dinsdag 19 Juni. A0. Binnenlandsch Nieuws. li;i Usui n i,i;i,n. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.76. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam,'en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.j 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 16 m.; 9 n. 5 m.j naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u, 45 m.; 9 n. Op Zon- en Feestdagen van 'a-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren, Dea Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 'snamidd. te 3 u. 35 m. 'avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oo»t-lndisobe Landpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUa-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vsd 7 u. 's m. tot 10 u. 45m.av. Zittingen van het Gèmeentebei tuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 ui en. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 urenBureau der Plaatselijke Secretarie is open dadelijks van lüi uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uien.-Dr Gemeente'Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor der In- en Ditgaande Heohten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. HH. MM. de Koning en de Koninginbenevens de overige leden der Koninklijke familie, woonden Zondag voor middag te Apeldoorn de godsdienstoefening bij, onder het gehoor van Ds. Schouten, die tot tekst had: Johs. 8, v. 36. Zondag zou er, ter gelegenheid van Harer Majesteits ver jaardag groot diner ten hove van 6 2 couverts gehouden wordenterwijl bij goed weder het park dien avond verlicht en vuurwerk ontstoken zou worden. Onder de bij Koninklijk besluit vau 15 Juni 11. be noemde leden van den jury voor de Algemeene Tentoon stelling van Nederlandscbe Nijverheid en Kunst, in dit jaar in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam te houden, is ook de heer J. M. van Kempen, fabrikant van zilverwer ken te Voorschoten. Men verzekert dat de Tweede Kamer der Staten-Ge neraal spoedig zal worden bijeengeroepen. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrijdag 22 dezer niet plaats hebben. Bij beschikking van den Minister van Koloniën van 14 dezer zijn de hoofdonderwijzer P. G. Waterborg te Geertrui- denbelg en de hulponderwijzers M. A. Terwen te Amsterdam, F. J. van der Linden te Rotterdam, J. G. Theunissen te Drachten, J. van Ek te Renen en J. L. Regenhardt te Zevenbergengesteld ter beschikking van den Gouverneur- Geueraal van Nederlandsch-Indiëom te worden benoemd tot onderwijzer voor den dienst daar te lande. Gedeputeerde Staten der provincie Gelderland hebben bezwaar gemaakt om het besluit van den Gemeenteraad van Arnhem tot verkoop van inschrijvingen op het Grootboek der Nationale Schuld goed te keurenop grond van den lagen stand der beursprijzen. Op verzoek van het gemeentebestuur van Utrecht zijn eenige liefdezusters van Tilburg derwaarts vertrokken om bij de verpleging der cholera-lijders te Utrecht hulp en onder- leuning te verleenen. Zaterdag zijn te Rotterdam 10 overledenen aan de cholera aangegeven. Uit de opgaven in de Staats-Courantbetreffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over de week, be ginnende den 3den Juni en eindigende den 9den Juni, blijkt, dat er in die week zijn aangetast 163, aan die ziekte gestorven 66, afgemaakt 9, hersteld 7, aan het einde der week nog ziek 91 runderen, terwijl er sedert het begin der veeziekte in het geheel zijn aangetast 60,124, aan de ziekte gestorven 20,209 afgemaakt 9742 hersteld 19,698 en nog ziek 47 5 runderen. Maandag en Dinsdag jl. zijn te Sluis ongeregeldhe den voorgevallen en baldadigheden gepleegd door een ia opgewonden toestand verkeerende menigte. Deze Sluizenaar3 schenen gebelgd over het besluit van den Gemeenteraad, waarbij de kermis dit jaar werd afgeschaften wilden tegen het besluit des Raads de dagen van Maandag en Dinsdag toch als kermisdagen vieren. De politie schijnt niet bij machte geweest te zijn de orde te herstellenen beeft niet kunnen belettendat in den tuin van den wethouder Hennequin schade aan planten en tuinsieraden werd toegebracht. Te Weesper-Karspel weigerde de veehouder de Heer den toegang tot zijn erf aan den burgemeester, kantonrech ter en veeartsen die, ingevolge besluit van Ged. Staten van Noord-Holland, vee, door den typhus aangetast, moesten doen onteigenen en afmaken. Er waren een aantal boeren met ge weren op het erf, dat afgesloten was. Des nachts kwamen een brigade rijksveldwachters en 50 man dragonders onder bevel van 2 officieren op de plaats. 's-Morgens vroeg is toen de hoeve, die weder met weêrspannigen bezet wasontruimd en is de onteigening en afmaking zonder stoornis voltooid. Omtrent den brand Donderdag morgen 11. te half zes uren te Maastricht uitgebarstenwordt nog het volgende ge meld In korten tijd stond een viertal naast elkander gelegen gebouwen in lichtelaaie vlam. In den aanvang dacht men dat de brandspuiten van de fabriek tot het blusschen vol doende zouden zijnmen hield dus de poorten gesloten. Weldra nam de brand echter zoo schrikbarend toe, dat vreemde hulp dringend noodig werd. Spoedig verschenen dan ook de brandspuiten der staddie van de artillerie en die van sommige partikulieren. Een groote volksmenigte was op de been, zonder dat zjjin den beginne althans, op een ordelijke wijze iets tot het blusschen der vlammen verrichtte. Het was een vreemd schouwspel te zien hoe uit de om liggende woningen meubelen en kasten, linnen- en bedde- goed door de vensters neergelaten of geworpen werden. Ge lukkig was weldra de geheele bezettingonder kommando

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1