N°. 1942. Maandag 18 Juni. Binnenlandsch Nieuws. EIDSCH MBit Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- aiers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75; Iedere regel moer 12}- Cts. Geboorte-, hu» welijks- en doodberichten van L-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Graveuhage, Delft, Schiedam.en Botterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 en.; 3 u. 42 .u.j 6 u. 16 m.; 9 u. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 51 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 n. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusiiohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 'a namidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Iudisohe Landpott. O ver Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West "Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 in. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder»Maandagen Donderdag te 11 u>en. Commune van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrij dn g en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabncage des Zaterdags van 111 uren .-Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da;eiyks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 nien.-Ds Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uien. Kantoor der ln- en Uitgaande Hechten en Accijnzen dagelijks van 91 nren en van 36 uien; van's-Rijki Directe Belas tingen, Maandag, Diasdag, Woensdag en Donderdag van 92 uron. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Utrecht den heer Dr. C. M. Kan, conrec tor aan het gymnasium te Middelburg; - tot griffier bij het kantongerecht te Noordwijk Mr. H. W. Sluffken, advocaat te Leiden. Z. M. heeft aau den heer E. D. Star Lichtenvoort, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van ontvanger der registratie en domeinen te ünderdendam behoudens aanspraak op pensioen. Naar men verneemt heeft de heer J. W. Schubartoffi cier van gezondheid 2de kl. by het garnizoen te Utrecht, aan Z. M. eervol ontslag uit den militairen dienst aangevraagd en zal bij, na het bekomen er van, zich te Utrecht als civiel geneesheer vestigen. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft met wij ziging van vroegere beschikkingen bepaald, dat, wegens bet veelvuldig voorkomen van choleragevallen te Leiden, de Datuurkundige en hulp-apolhekers-examens worden uitgesteld tot den 27steil Augustus e. k. en volgende dagen. l)e kiesvereeniging //Eendracht maakt macht", te Arn hem, heeft voor de verkiezing van een lid der Tweede Ka mer, ter vervanging van wijlen den heer Mr. W. Baron van Lijnden, tot candidaat gesteld den heer Mr. C. Th. Baron vau Lijnden van Sandenburg. Na de plaats gehad hebbende verkiezingen voor leden van de Tweede Kamer der Staten-generaal blijkt, dat er alsnu in de Kamer zitting zullen hebben de volgende oud- Ministers, als de heeren Mr. J. R. Thorbecke, Mr. G. C. J. van ReeuenDr. G. Simons, J. J. liochussenJ. K. Ba ron van Goltstein, Mr. M. H. Godefroi, Mr. J. P. P. Baron van Zuylen van Nyevelt, Mr. P. T. van der Maesen de Sombreff, I. D. Fransen van de Putte en Mr. N. Olivier. Dr. Verweij te 's-Gravenhage verklaart: '/Van uitstekend nut is mij gebleken het volgende, na melijk 12 droppels laudanum 1. s., 6 droppels pepermunt olie en 2 drachm, suiker, verdeeld op 12 poeders en in gewast papier gevouwen. Deze poeders kan m?n altijd bij zich dragen en men fleemt daarvan naar omstandigheden één om het half uur, om het uur of 2 a 3 malen daags. Bij geringe buikpynen diarrhee en misselijkheid is één poeder meestal toereikend. Aan kinderen geve men een half of kwart poeder naar den leeftijd. Tot nog toe heeft dit middel een snelle en zekere uit werking verschaft, zoodat mij geen overgang in cholera is voorgekomen. Het spreekt van zelf, dat men niet mag verzuimen den geneesheer te ontbieden, want de cholera moet bij verschil lende personen ook meestal verschillend worden behandeld. Als voorbehoedmiddel beveel ik aan 'de tinctuur van braak- noot en wel 1/100 druppel daags, tot dat einde met alco hol verdund, waardoor aan de spysverterings-werktuigen meer toon wordt gegeven en dus de vatbaarheid vermindert. Tot nog toe is mij geen geval van cholera bekend geworden, bij hen die dit middel gebruikten." Onderscheidene brochures kwamen ons ter hand betrek king hebbende tot de heerschende ziekte, welke brochures gratis worden verspreid en ook aldaar tol hetzelfde doel ver krijgbaar zijn. De uitgever C. van Helden doet een be roep op de rechtschapenheid zijner landgenooten om hem niet alleen te laten staan. Reed3 2000 ex. zijn verspreid van //een gemoedelijk en waarschuwend woord aan mijne land genooten, door een geneesheer," dat gevolgd is door een antwoord van Dr. L. van Lohe op de vraag: //Wat wij doen en wat wij laten moetenom ons van de cholera te vrijwaren In beide geschriften komen behartigenswaardige wenken en verstandige raadgevingen voor, die ter voorkoming of liever ter bestrijding der vreeselijke ziekte aangewend kun nen worden, waai onder ook een voorschrift van cholera- droppels en de wijze van toediening. Volgens de Nederl. Staatscourant zijn van den 29sten April tot den 9den Juni in de onderscheiden gemeenten van ons vaderland door de cholera aangetast 3 2 80 en daar aan overleden 125 4 personen. Aan het bureau van den burgerlijken stand te Rotter dam zijn Vrijdag aangegeven 16 overledenen aan de cholera. Het provinciaal kerkbestuur van Zeeland heeft op ver zoek eervol ontslag verleend aan Ds. J. W. A. Greve, pre dikant te Oost-Kapelle, in te - gaan 2 5 November 1 866 dat van Overijsel aan Dr. J. J. Rambonnet, predikant to Kampen, in te gaan 1 Juli 1866.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1