6EILLDSTREER0E AGLAJA. Ad verten tien. Het Kommer van 2 Juli bevat: De eerste trein die den tunnel binnenreed was een leêge oederentrein. De locomotief geraakte onklaar en bleef mid- eu in den tunnel onbewegelijk. Nu naderde alras een vol- ■ende trein van dezelfde zijde. Deze werd niet gewaar- chuffd, waarom weet men niet, want gelijk gezegd is de unnel*wachter is omgekomen. Deze trein zeer volgeladen met roederen, vooral met vaten olie en andere brandbare stof- en reed weldra in den tunnel met zooveel geweld tegen ijn stilstaanden voorganger aandat de geheele trein ten ioderste boven geworpen werd en alle goederen in verba- ende opstapeling nederkwamen op het ledige spoor ter lin- erzijde. Door den dood van den wachter aan het zuider- ind des tunnels, werd ook de wachter aan het andere einde liet tijdig genoeg gewaarschuwd om te beletten dat van de ndere zijde op het spoor, waarboven de goederen den tun- iel letterlijk verstopten, een volgeladen derde trein den tun- iel binnenreed en weldra op gelijke wijze tegen den muur an vaten en balen stuitte en omver geworpen werd. De rerwarring hield daarmede niet op. Weldra toch raakten de cederen in brand door het vuur der locomotieven. De tun- iel, met de beide openingen beneden en de luchtpijpen bo- :en, werkte volmaakt als een oven. De vlammen sloegen loven uit de luchtpijpen. Telkens hoorde men ontploffingen, ian blusschen was niet te denkenal liet men daartoe niets inbeproefd. Ware het geoorloofd met zoo groote schade te pottenmen zou bij deze zelfwerkende evacuatie van den rerstopten tunnel in verzoeking komen te denken aan het elukdat met ieder ongeluk gezegd wordt hand aan hand te gaan. OFFICIKEL NIEUWS. De Burgemeester van LeydenHoofd der gemeente- lolicie, doet te weten dat, uithoofde van het hoogst na- deelige voor de gezondheid der ingezetenen, het schrobben er straten wordt verbodenen hij zich moet bepalen bij iet zooveel mogelijk ontraden van het drinken van grachtwater. Burgerlijke Stand van Leiden van den 12den tot en met den tden Juni 1866. Overleden W. P. Meijeringh D. 8 j. Johs. Roodhuizen i3j. P. Delineer 35 j. D. Beekman 45 j. W. v. d. Waart, ;eb. Taverne, 70 j. Ma. Aa. van Schie 34 j. A. van der Kaaij, ;eb. Baak, 44 j. G. Pardon, geb. Bogard, 23 j. J. A. de Kok 3 j. J. S. Arbouw Z. 3 j. 11 m. H. Seriier Z. 2 j. J. M. T. Monde D. 1 j. 3 m. A. Leget 29 j. Aa. Ma. Zirkzee 62 j. H. Renné Z. 1 j. 10 m. P. Ranselaar Z. 3 j. 10 m. D. van der Mee Z. 3 j. 9 m. H. J. Fesevur 38 j. J. C. van Went 70 j. J. Swart 50 j. C. J. Jung Z. 7 m. A. van Maastricht 54 j. T. van der Burg 72 j. J. Steenbergen D. Ij. 10 ra. C. Visser 75 j. J. M. van Duuren D. 4 j. 7 m. j.san Daalen 64 j. L. van Dissel D. 1 j. 6 m. P. Kooien Z. 3 j. J. J. van der Steen 52 j. A. J. Verhoeven D. 1 j. 2 m. J. Vermeeren 50 j. C. D. Ligtvoet Z. 9 j. A. C. W. de Gunst D. 1 j6 tn. K. Hoogtij ling Z. 19 j. M. Slechtenhorst D. 2 j. 2 m. L. G. van Dissel Z. 3 j. M. Reinhart D. 3j.3m. J. Arnoldus 32 j. A. Sanders Z. 9 j. 11 m. C. van der Meer 3. 2 j. A. Houtendorp, wed. van Ekelen 41 j. F. IJosa Z. 2 .lm. S. M. Lanooij, geb. Dupree, 45 j. E. J. Jongeneel 40 N. J. van Velzen Z. 7 m. W. Hakkenberg Z. 7 j. 9 m. 3. C. Hakkenberg D. 13 j. O. L. Heubner 23 j. J. Huge 47 A, van der Kaai Z. 3 j. 7 m. C. Wijntjes D. 8 j. 8 m. W. Kelderman D. 3 j. 4 m. M. van den Broek 22 j. J. H. ïleijn, geb van den Berg, 55 j. J. Neuteboora 21 j. D. Du- rieux 20 j. H. Polm 42 j. J. van der Meer 41 j. J. Gorree W j. J. Berkhout 81 j. C. Beus 54 j. H. Matters 23 j. 0-van Bemmel D. 4 j. J. Filippo Z. 12 j. 11 m. J. Onderwa- Z. 3 j. G. Versluis 15 j. M. C. Vermeulen, geb. Rijnvis, ®0j-M. E. Rietbergen, geb. Kruse, N. Brieijer23j. J. F. E. broer van Dijk, geb. Lautz, 59 j. J. P. Rietbergen Z. 13 j. M. Verver D. 4 j. W. van der Reijden 53 j. W. Favier, geb. Millierij, 28 j. C. Bink D. 9 j, 2 m. H. J. Weijers 54 j. W. F. Vorst, geb. Vendeloo, 42 j. H. Deijs Z. 1 j. 2 m. J. Stikkelorum Z. 3 j. 3 ra. W. Fakkel 68 j. C. Scheltema 18 j. 1 Ramak 55 j. H. van Booren 50 j. C. Gijsman, geb. van den ^rg. 52 j. A. S. van 't Hooft, geb. van Leeuwen, 31 j. N. Goedeljee Z. 2 j. 10 m. M. Martijn D. 5 j. 4 m. J. Pina Z. j- 4 ra. W. de Geus Z. 4 j. 6 m. P. Dreef 51 j. C. de Vt'"dgeb. Petiet, 31 j. T. A. F. S. Vos, geb. Mulder, 44 j. •h. Sluijmer 28 j. J. van der Does, 57 j. H. van Kampen Z. j. J. C. Chimaer van Oudendorp 66 j. M. A. Robbers geb. laget, 24 j. J. H. van der Mark Z. 3 j.j 3 ra.. Elisabeth Len- !tr 66 j. s. C. Dubbelaar D. 4 j. 9 m. A. M. Koene D. 1 j. 1 ra. a. Duijverman Z. 11 m. J. Gieze, geb. Laman, 44 j. A. Oft'erman, wed. van Wijk, 64 j. J. Boekhoud Z. 4 j. 5 m. (Wordt vervolgd). Promotiën aan de Eeidsche Moogescliool. U Juni. - Tot Doctor in de Geneeskunde, de heer D. Kuistgeb. te Oosterblokker, met een Academisch proef schrift, getiteld: Over bloedingen uit de organa copulatio- ntt der vrouw. Heden overleed aan de gevolgen eener hevige ziekte mijn geliefde Echtgenoot JOHANNES GORREE, diep be treurd door mij en al zijne betrekkingen. Wed. J. GORRÉE, Leiden, 13 Juni 1866. geb. Mutteks. Verzoeke vriendelijk deze als eenige en algemeene ken- nisgeving aan te merken. De zaak zal voorloopig op dezelfde wijze worden voort gezet. Na eene gelukkige echtvereeniging vau omstreeks 40 ja ren overleed heden aan eene kortstondige doch hevige ziekte, mijn geliefde Echtgenoot, J. C. CHIMAER VAN OUDENDORP, in den ouderdom van 66 jaren. Wed. A. M. CHIMAER VAN OUDENDORP, Leyden, 13 Juni 1866. Jackson. ARMVERZORGERS der Nederlandsche Israëlitische ge meente alhier betuigen hunnen oprechten dank aan de inge zetenen dezer gemeentevoor de zoo krachtige ondersteu ning welke zij hebben mogen ondervinden, ter gelegenheid van de Collecte, gehouden op den 11 den dezer, waardoor zij in staat zijn gesteld geworden, te voorzien in de meest dringende behoeften der aan hunne zorg toevertrouwde ar men bij de thans heerschende ziekte. Namens Armverzorgers S. A. ANDRESON, Leiden, 15 Juni 1866. Secretaris. In dank ontvangen voor de Cholera-lijders van een onbekende een muntbillet groot f 10 bij den Wethouder STOFFELS. Op Maandag den 18den Juni 1866 des middags te twaalf uren, zal door Burgemeester eu Wethouders der gemeente Leydenin tegenwoordigheid der Commissie var. Fabricage, op het Raadhuis alhier, AANBESTEED worden: Het schoonmakeninvoegen en herstellen van de gemetselde wallen in en buiten de stad. lu drie percelen. Het bestek ligt ter inzage aan de Stadstimmerwerf op eiken werkdag de besteding voorafgaande, van 's mor gens te 10 uren tot 's namiddags te 4 uren, en is aldaar ad f 0.2 5 verkrijgbaar gesteld. De aanbesteding geschiedt bij inschrijving en opbod, zoo als bij art. 17 der algemeene voorwaarden van aanbeste ding is voorgeschreven. Verlangde ophelderingen enz. zullen bij den gemeente architect te bekomen zijn. DË GRACIEUSE, CHollandsche Editie van den Duitschen Bazar. INHOUD: Zomerhoeden. Cachemiren blouse met borduursel, met knippatr. Twee ruiten in guipure knoopwerk. Wijde jaquette voor dames met knippatr. Brillenreiniger en pennewisscher in den vorm van een eendekop, met knippatr. Wandelcostuum. Baret voor knaapjes van 13 jaar, met knippatr. Jaquette „Violetta," met knippatr. Blouse voor knapen van 46 jaar, met knippatr. Tuinhandschoenmet knippatr. Schortje met eene pelerine voor meisjes van 79 jaar, met knippatr. Costuum voor meisjes van 57 jaar, met knippatr. Gedeelte van een springtouw. Costuum voor meisjes van 79 jaar, met knippatr. Gedeelte van een om- haakten wilgenstok voor den hoepel. Canesou met schoot, met knippatr. Twee ronde hoeden. Laaguitgesneden ruime taille ,,Enfantine" met een onderchemisette met knippatr. Laaguitge sneden taille met fichu met knippatr. Breipatroon. Zoom met schelpen ter versiering van lingeriën. Borduurpatroon met den platten steek voor een pof of een rond kussen. Kraag en manchet-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3