pM N°. 1941. Zaterdag 16 Juni. A0. 1 Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeenten Abcoude, Baambrugge en Abcoude Proostdij, J. J, de Tour- ton Bruynsen van Harmeien, Veldhuizen Kockengen en Laag Nieuw-Koop Mr. P. A. Walland; voorts aan B. H. Bran denburg op verzoekeervol ontslag verleend als griffier bij het kantongerecht te Lemmer. Uitslag der verkiezing tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het hoofdkiesdistrict Alkmaaringe komen 1126 billetten. Volstrekte meerderheid 5 59. Geko zen Mr. N. Olivier, oud-minister van justitie met 598 stem men. De heer J. D. van Herwerden bekwam 446 stemmen. Donderdag middag is te 's-Hage overleden in den ouderdom van 5 8 jaren de heer Dr. P. Jas, predikant bij de Ned. Hervormde gemeenteridder der orde van den Nederlandsehen Leeuw. De gemeenteraad van Botterdam heeft Mr. A. Hoynck van Papendrecht tot Wethouder benoemd. In de Woensdag gehouden zitting van den gemeen teraad te Haarlem is met 12 van de 13 uitgebrachte stem men tot leeraar aan de hoogere burgerschool en aan de bur ger avondschool benoemd, de heer T. A. de Graaff, cand. 'Q de letteren, leeraar aan het gymnasium te Leiden. In de Dinsdag gehouden vergadering der Centraal- Spoorweg-Maatscbappij te Amsterdam is o. a. medegedeeld •lat de hoofdoorzaken van den finantiëelen toestand hierin gelegen zijn, dat een som van f 80,000 op Parijs onbe taald is gebleven dat meer andere pretentiën voorloopig niet te realiseren zijnen dat ook de vermindering van het vee- vervoer belangrijke schade heeft veroorzaakt. Een commissie is benoemd om de zaken te regelen in overeenstemming met •ten Baad van bestuur. -Een straatwerkerteruggekomen uit Leidenwaar hij hij de begrafenis van zijnen aan de cholera overleden broe der tegenwoordig was geweest, stierf aan dezelfde ziekte, daags na zijne aankomst te Amersfoort. Naar men verneemt heeft een kiezer bij het stembu reau van het hoofdkiesdrict Arnhem bezwaren ingebracht te gen de opening der stembriefjesop grond 1°. dat in de hoofdplaats van het hoofdkiesdistrict en in eenige onder kiesdistricten de biljetten voor de twee verkiezingen in ééne en dezelfde bus zijn geworpen, -,2°. omdat de oproepings brieven en stembiljetten voor de buitengewone verkiezing, althans in de onder-districtenkennelijk later zijn rondge deeld dan de kieswet voorschrijft, die een tijdsruimte van cuinstens 8 dagen vordert. Tijdens den laatsten oorlog tegen Denemarken bega ven zich eenige geestelijke zusters van de orde der Francis canen derwaarts, ter verpleging der gewonden; vier maan den verrichtten zij aldaar haren liefdevollen arbeid. Men verneemt thansdat de Koning van Pruisen haar met een eereteeken heeft vereerd twee van haarde snperieure Len ders en zuster van der Heiden zijn uit Maastricht geboortig en behooren tot een der te Maastricht gevestigde nonnen kloosters. Omtrent den brand te Haaften op den 9den Juni wordt nog het volgende geschrevenDe brand die zich in den namiddag'ongeveer half vier openbaarde, nam, niette genstaande de hulp der brandspuitenbij de langdurige droogte en de rieten daken der woningen, zoo snel toe, dat er binnen weinige uren negen en zestig huizen en vele schuren en hooibergen geheel een prooi der vlammen zijn geworden. De ontsteltenis en de ontroering bij dien zoo al- lerwege heerschenden brand waren zoo algemeeD dat er aan geene redding van voorwerpen te denken was; van daar, dat er slechts bij enkele huisgezinnen iets, dat niet noe menswaardig is, van den inboedel aan die verwoesting is ontrukt, ofschoon zelfs nog van dat geredde, dat men op den openbaren weg gebracht had, daar nog door het vuur werd vernield. Men kan zich van den akeligenvan den treurigen toestand en van de rookende puinhoopen geen denkbeeld vormenindien men geen aanschouwer van dat zoo aandoenlijk tooneel geweest is. Opmerkelijk is het, dat de kerkde predikauts- en onderwijzers-woning niet mede verbrand zijndaar de vlam in hare zoo korte nabijheid woedde, en ook het schoollokaal aan hare vernieling ten prija werd. De gegoeden zoowel als de behoeftigendie als het ware geen toevluchtsoord hebbenzien treurende en wee- nende op de puinhoopen nederwaar zijweinige uren vroe gernog hunne verblijf- en rustplaats vonden. Het is in- tusschen gelukkig dat er geen verlies van mensehenlevens te betreuren isen het is te hopen dat de toekomst het droevig lot zal verzachten van de zoo zeer bekommerde in- PA DlSCH MGBL Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van ]»-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Graveuhage, Delft, Schiedam,en Botterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u, 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 16 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nseuwstraat'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 'snamidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijLs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorvreg-ïelegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Douderdagte 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uien. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Direote Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster^, van 94 uren.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1