KODDWATER-IWRICHTOG Evangelie-Prediking te Godesberg, bij Bonn a/d Rijn. en J. J- Hasselbach: 1ste perceel voor f 622 2de perceel voor f 746 en 3de perceel voor 665 - maar is de aanneming niet gegund; - terwijl het schoonmaken der gemetselde brugwerken is aangenomen door P. Kooreman Pz., metselaar alhier, voor de som van f 3 0 0. Wij verduidelijken met dit bericht de verkiezingen in het kiesdistrict Arnhem. De heer Keuchenius is tot lid der Tweede Kamer verkozenom dadelijk den Graaf van Zuylen van Nyevelt, tot Minister benoemd, en die met September aanstaande moest aftredenin de tegenwoordige zitting te vervangen. De tweede verkiezing betreft dus zijn nieuw mandaat, dat met September weder voor vier jaren ingaat. De heer Keuchenius kan dus beide benoemingen aan De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uren 67°, des avonds te 8 uren 6 2°, te 10 uren 5 7u. Donderdags morgen te 5 uren 5 2°, te 8 uren 58°, 's middags te 12 uren 68°, 's namiddags te 4 uren 67°. Buitenlandsch Nieuws. Uit Laubbach meldt men dat daar, in plaats van 4 a 500 badgasten, slechts een 20tal in het Kurhaus zijn vereenigd. Te Ems waar men gewoonlijk in het goede saizoen 2 a 3000 vreemdelingen bijeen vindt, waren er nu niet eens genoeg om een table d'hóte voor hen aan te richten. Maandag 11. is te Berlijn een volksvergadering gehou den door 200 0 personen, die ten doel had het bespreken van den maatregel, door de regeeriüg genomen, om een voorschotbank op te'richten, welke 25 millioen th. aan pa pieren-geld zal in omloop brengen. Na een redevoering van den heer Schulze-Delitsch, heeft de vergadering de resolutie genomen dat deze maatregel in strijd is met de constitutie en de belangen van Pruisenzoodat ieder dezen maatregel behoort tegen te werken. Men verneemt, dat de voorschotbank Dinsdag hare werk zaamheden heeft aangevangen. De toeloop dergenen die een voorschot Wilden erlangen, was buitengewoon. Spoedig ont stond een groote wijziging in de gemoedsstemming der be doelde personen, want het bleek dat zij niet dan na het vervullen van zekere lastige formaliteiten in de mogelijk heid zouden kunnen geraken om een voorschot te erlangen. Afstand van Venetië aan Italië, geen vergrooting van het grondgebied eener groote mogendheidzonder vergrooting van Frankrijk, en verder een reserve om naar omstandig heden te handelen, ziedaar het programma van Frankryks Keizer. Van deze reserve heeft Frankrijk reeds dadelijk een bewijs gegeven door zijn weigeringom de belangen waar te nemen van Pruisens onderdanen in het Oostenbij het af breken der diplomatieke betrekkingen tusschen de beide groote Duitsche mogendheden. Uit Madrid meldt men van den 8sten Juni: Er is een vreeselijke aanslag gesmeed op al de Ministers. Zij had- den zich gisteren naar Araojuez begeven, om den Minister rad bij te wonenwelke door de Koningin werd gepresi deerd en zouden te middernacht naar Madrid terugkeeren. Toen de laatste trein, komende van Alicante, was gepas seerd, bemerkte de wachter, die in de nabyheid van de ri- vier Jarama was geposteerd, dat er eenige lieden bezig wa ren op den weg. Hetzij uit voorzichtigheid, hetzij uit angst, hij verborg zich totdat de personen zich hadden verwijderd. Daarna begaf hij zich naar de plek waar zij bezig geweest waren, en ontdekte dat men alle maatregelen genomen had, om den trein te doen dérailleeren. Ware het helsche plan gelaktdan moesten én de locomotief én de wagens nood zakelijkerwijze in de rivier zijn te recht gekomen. Gelukkig evenwel schoot den wachter noch tijds genoeg over, om de- zeo aanslag op het leven der Ministers te verijdelen. OFFICIEEL NIEUWS. Bevallen: E. Hardeman, geb. Stuifzand, D. I. M. Reijbroek, wed. Booda, D. K. van Iterson, geb. Platteel, Z. C. M. Muller, geb. de Jongh, D. S. H. Kramers, geb. Wassenaar, D. M. A. Swart, geb. Biesjot, Z. J. Zitman, geb. Webbers, Z. J. C. J. Bierens de Haan, geb. IJssei de Schepper, D. A. Fles, geb. Beukenholt, O. J. Platteel, geb. Maas, Z. W. Ouwerkerk, geb. Kriek, D. C. van Biernen, geb. Kenbeek, D. A. Haremaker, geb. de Wit, O. J. M. J. Sciarone, geb. Schretlen, D. T. A. Mathlener, geb. de Jongh, W. M. G. van Leeuwen, geb. de Man, Z. C. Kruit, geb. Holle beek, Z. J. Goedraad, geb. Galjaard, D. T. Dekker, geb. Booda, Z. B. Vijlbrief, geb. la Feber, D. I. Liefrinck, geb. Rovers, D. J. Hofkes, geb. Mieremet, Z. J. M. Zaalberg, geb. van Hooidonk, Z. C. M. Koevermans, geb. van Kampenhout, D. C. M. Buis, geb. Delfos, Z. G. Kokkedee, geb. Bodrij, D. N. van 't Hooft, geb. van Beveren, D. N. de Lamaar, geb. van der Staaij, Z. M. van der Blom, geb. van Dissel, D. J. Figelet, geb. Breedeveld, Z. GehuwdH. J. de Haas jm. en M. Kok jd. J. Buitendijk jm. en J. M. van der Heijden jd. J. J. Gijzenij jm.en A. J. Beun jd. J. G. Belterman jm. en L. D. Zirkzee jd. A. D. Smits jm. em M. C. van der Tas jd. S. A. Zirkzee wedr. en E. A. F. Oort wijn jd. Advertenliën. De Burgemeester van Leydeu doet te wetendat da- gelijksuitgezonderd de Zondagen, des voormiddags tus- «chen 10 en 1 uur, de Paspoorten voor de miliciens de- Zer gemeente, behoorende tot de ligting van den jare 18611 verkrij gbaar zijn ter Gemeente-Secretarie, mits men zich in Persoonen voorzien van het zakboekje, daartoe aanmelde. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde moeder C. TERHAAR, Wed. van N. P. PIKET, en onze geliefde zuster JOHANNA CATHARINA, in den ouder dom van 19 jaar. In naam der bedroefde kinderen W. F. KORT. M. C. PIKET. P. J. PIKET. Leiden, 13 Juny 1866. Eenige en algemeene kennisgeving. Vereeniging voor Christelijke Belangen. op Zondag 17 Juni 1866, des avonds te zes uren, door Ds. H. E. FAURE Pred. te Bergschenhoek. ZAAL. Noordeinde. Koude en warme badengymnastieke oefeningen en aan wending van electriciteit. Geneesheer: Dr. FINKELNBURG. Adres: den Gérant WERNER KREWEL. Op Maandag den 18den Juni 1866 des middags te twaalf uren, zal door Burgemeester en Wethouders der gemeente Leydenin tegenwoordigheid der Commissie van Fabricage, op het Raadhuis alhier, AANBESTEED worden: Het schoonmakeninvoegen en herstellen van de gemetselde wallen in en luiten de stadIn drie percelen. Het bestek ligt ter inzage aan de Stadstimmerwerf op eiken werkdag de besteding voorafgaande, van 's mor gens te 10 uren tot 's namiddags te 4 uren, en is aldaar ad f 0.25 verkrijgbaar gesteld. De aanbesteding geschiedt bij inschrijving en opbodzoo als bij art. 17 der algemeene voorwaarden van aanbeste ding is voorgeschreven. Verlangde ophelderingen enz. zullen by den gemeente- architect te bekomen zyn. nemen, Burgerlijken Stand van Lelden, van den 7den tot en met den 13den Juni 1866.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3