Verkooping in de Stads-Oank van Lecning te Leiden Brievenbus. Per Telegraaf. Beursberichten. n 3 3 op Dinsdag den 19den Juni 1866, des voormiddags te 10 uren precies, van VERSTANE PANDEN, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horlogiënals van Wollen-, Linnen- en andere, zoo gemaakte als ongemaakte GOEDE REN, beleend in de maand Februari 1865. Daags vóór den verkoopdag, des Voormiddags van 10 tot des Namiddags te 2 uren, zullen de voorz. goederen voor een ieder te zien zijn. NB. Aan de belanghebbenden wordt herinnerd dat de zuivere opbrengst der verkochte panden, (na aftrek van het voorschot door de Bank gedaan en der intressen van dien) bekend onder den naam van Meergeldengedurende 20 maandenna den dag van den verkoopter beschikking van den belegger blijft en ter uitbetaling daarvan wordt geva< ceerd Dinsdag en Vrijdag van iedere week, des voormid dags van 1112 uren. BEDEDAG, Donderdag a. s. 14 Juni. //Doordrongen van het gewicht des oogenbliks, daar Gods slaande hand nog altijd op ons rust, wenschen de beide Christelijke Afgescheidene Gemeenten op de Hooigracht en Heerengracht alhier, in ootmoedig vertrouwen op het Woord des Heeren«roep Mij aan in den dag der benaauwdheid en Ik zal er u uithelpen een dag af te zonderen tot een' Bededag," - zoo schreven wij in dit blad, nu drie maan den geledente midden van de hevig woedende vee-typhus. Gevoelden wij ons toen gedrongen een' dag af te zonde ren tot verootmoediging en gebed, hoeveel te meer thans, nu de bezoekende hand Gods zooveel te gevoeliger treften dreigend boven ons en de onzen is opgeheven. Was het toen wellicht noodig een woord te zeggen tot verklaring en verdediging van den te houden Bededag, thans is dit ounoodig, en achten wij elke verdediging eene be- leediging van het gevoel eener Christelijke bevolking. Onze behoefte aan een dag van verootmoediging en gebed wordt door velen luid uitgesprokenenzoo wij vertrou wen door nog meerderen in stilte gekoesterd. Niemand vreeze, dat de opwekking tot gebed, dat de prediking van geloof en bekeering op dien dag, de alge- meene verslagenheid tot hooger angst zal doen klimmen, en alzoo nadeelig werken tot uitbreiding der ziekte. Daargela tende nog altijd onbesliste vraag, in hoeverre by cholera vrees en angst het gevaar verhoogt; is er zeker geen heil zamer en beproefder middelom het angstig hart tot rust en kalmte te brengendan het waar gebeddan met ver ootmoedigde harten den toevlucht te nemen tot den ge- openden genadetroon in het bloed van Jezus Christus. De gezegende uitwerking van dit goddelijk geneesmiddel heb ben wijvroeger en ook in deze dagenbij gezonden en aangetasten, bij stervenden en alleen gelatene betrekkingen waargenomen. Kom wenden wij ons dan tot Hem tegen Wien wy gezondigd hebben. Die ons rechtvaardig bezoekt, maar Die ook, waar wij onze zonden oprecht belijdengaarne vergeven wil. kan en wil dit kwaad van ons wenden of heiligen tot behoudenis in tijd en eeuwigheid. Daartoe vinde de Heere ons in het eenzaam gebedmaar ook Donderdag a. s. in het bedehuis. J. H. DONNER. J. HOLSTER. WEENEN, 11 Juni. De Presse bevat een telegram uit Parijs, waarin gemeld wordt, dat Keizer Maximiliaan van Mexico verklaard heeft, voornemens te zijn de regeering ne der te leggenwanneer Frankrijk niet in den financiëlen toestand des lands te hulp komt. Frankrijk heeft besloten dit verlangen van Maximiliaan van de hand te wijzen ter wijl aun den Franschen generaal Bazaine instructiën zijn ge. zonden tot de regeling eener nieuwe volksstemming, in val Keizer Maximiliaan aan zijn besluit tot aftreding gevol» mocht geven. GENUA, 11 Judi. Garibaldi is heden nacht alhier aan. gekomen en zal heden ochtend rechtstreeks naar Como ver. trekken. DARMSTADT, 12 Juni. De heer Dalwigk heeft gisteren in de zitting der Kamer te kennen gegeven dat de Bond eerlang den Prins van Augustenburg zal erkennen, zijn ge. zant voorloopig zal toelaten en de aanvraag om een austrae gale rechtbank in te stellen zal toestaan. ALTONA, 12 Juni. Alle Oostenrijkers zijn in de ricli ting van Harburg opgerukt. De Prins van Augustenburg is gisteren avond vertrokken. Het vertrek van Gablenz is morgen vastgesteld. Gisteren avond had voor de hoofdwacht welke door policiebeambten werd bezet, eene groote zamen scholing plaats, welke door teruggeroepen compagniën de vertrekkende Oostenrijkers moest worden uiteengedreven De politie en de burgers handhaven de thans herstelde rust ALTONA. 12 Juni. De generaal v. Gablenz heeft eene proclamatie tot de Holsteiners gerigt. Hij zegt daarin op eene met de verdragen strijdige bezetting van Holsleiu, zijn maatregelen van geweld gevolgd de vergadering der staten is met geweld van wapenen verhinderdde landsdags-com missaris is in hechtenis. Bij de proclamatie van 10 dezer heeft de gouverneur van Sleeswijk verklaard, dat hij ooi het opperste gezag in Holstein in handen zal nemen, en aangekondigd dat de bestaande regeering des lands is out slagen terwijl een ander burgerlijk bestuur is ingesteld, De Pruisische troepen rukken op Altona aan. Mijne strijdmagt is niet toereikend om wederstand te bieden aan een vijan delijken aanval der tot dus ver met ons verbonden Duit sche mogendheid. Ik beu buiten staat om met mijne kleine schare het recht te beschermen. Gevolg gevende aan de be velen de3 Keizers wijk ik voor de overmacht en verlaat het land. Toen ik de regeering aanvaardde, hebt gij mij uw vertrouwen geschonken. Ik zeg u hartelijken dank daarvoor Moeilijke -dagen zullen over u komen. Tydelijk zal ge heerschen. Onderwerpt u daaraan met uw steeds betoonde kalmte. Blijft getrouw aan de goede zaak. Uw lot is Gods hand. Volhardt in het vertrouwen op eene gelukkige uitkomst. LONDEN, 12 Juni. De Tasmanian heeft berichten uit West-Indië aangebracht. Het Spaansche escader heeft Callao den lOden Mei verlaten. Guatemala heeft geweigerd deel te nemen aan een alliantie tegen Spanje. amsterdam, 12 Juni. 3 4 H nederl. Werk. Sch. a u u II II spanje Buitenl. u Binnenl. Portugal te Londen. li 1856/59. 3 rusland 1798/1816 5 H 182 8/29 5 Stiegiitz Co. 4 u h 5e Serie 6 6e h 6 u Sp.-aand. volg. oostenrijk Metal. 5 ri ii i l- n Rente Amsi. 5 n Nationale. 5 ii N. Leening 5 pCt. n ii ii ii a n ii ii ii ii ii v ii H II II 531- 63 83i 28 J 27 J- 391 39^ 5 5 1 2 168' 385 20 401 45| 84 71 1691 38^ 19f 397 46i 38t3* 5 pCt. Turken 23^. b pCL Amerika 62|. Mexico 13^. 7 Ohio Spw. 49£. 6 1 882 67 Grieken Gert. lil. centr. Spg. 7 8, Mt. Coup, 20.65. Naiion. 26.95 Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. S1JTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 4