Het Algemeen Belang WORDT GEVRAAGD G. H. BETZ Groot-Waterschap van Woerden. Openbare Verkooping Buitenlandscli Nieuws. Advertentiën. afbrak, tijd en geld ijverig en edel ten offer bracht; - regen ten van het Gereformeerd Weeshuiswien hij jaren achter een een vlijtig en eerlijk mederegent was, het bestuur der koninklijke Nederlandsche Grofsmederijdat hem om zijn gewichtige langdurige diensten bleef hoogachten, en zoo me- Lgeenwien hij vaderlijke liefdebeschermingraad en daad bewezen had, - zij allen vereerden hem ook bij de laatste ■Licht die te vervullen was. Een woord uit het hart vloeide over de lippen van zijn schoonzoon, de heer Wttewaalldie Tet verlies van een hooggeacht vader in hem vergoed vond. Een toespraak van den heer Stoffels, die strekte om hem te schetsen als Volksvertegenwoordiger, als lid der Leidsche redering en als Christen, vond weerklank in aller harten en het voorbeeld van een mandie weldeed zonder om te sien en van een edel mensch met een kinderlijk geweten en een eenvoudig geloof zal blijven invloed uitoefenen na zijn dood. Dat was de indruk van een plechtigheid gewijd aan den nan, die nu rust in vrede, waarmede ieder de begraafplaats verliet. De Thermometer van Fahrenheit leekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uren 72°, des avonds te 8 uren 60°, te 10 uren 56°. Zaterdag morgen te 5 uren 56°, te 8 uren 63°, 's middags te 12 uren 75c, 's namiddags te 4 uren 76°. Bij het mobiliseeren der landweer is de heer von Bismarck van majoor tot luit.-kolonel bevorderd. Bij het Pruisische leger dienen 35 officieren, behoo- rende tot Vorstelijke huizen zij worden alle a la suite ge voerd. In geval de oorlog uitbarst zal de meerderheid niet (hi effectieven dienst overgaan. Dezer dagen werd te Aken een zeer talrijke volksver gadering gehouden tot bespreking van de aanstaande ver kiezingen. Met algemeene stemmen werd aangenomen een resolutie strekkende om aan het Ministerie geen enkelen pen- ping toe te staan om oorlog te voeren. Dinsdag middag heeft er te Berlijn een ontploffing klaats gehad in een gasfabriek, waardoor niet alleen groote verwoestingen te weeg gebracht zijn, maar ook een aantal nenschea zijn omgekomen. De Koning heeft zich in persoon bar de plaats des onheils begeven. Den 2 5 sten Mei 11. te twee uren in den namiddag te Stockholm een der Roomsche kerken, de kapel van Mugenia, ingestort. Dertig werklieden zijn onder het puin hegraven. Dadelijk snelde men van alle zijden toe om te helpen. De Koning was onder de eersten en beval een hompagnie sappeurs te ontbieden. Terwijl dit geschiedde werden eenige werklieden van onder het puin te voorschijn gehaald; twee waren reeds dood en zes overleden terwijl ze raar het gasthuis gebracht werden. Te halt drie uren kwa- aen de sappeurs en haalden meer dooden en gekwetsten te voorschijn terwijl vrouwen en kinderen onder dezen echtge- Dooten en vaders herkenden of trachten te herkennen. Het vas een hartverscheurend tooneel. Den 29sten Mei greep in de magazijnen van den heer \ubin, vuurwerkmaker der stad Parijs, een groot ongeluk plaats. Deze magazijnen liggen in Villette, dat thans bij de ftad behoort, tegenover het kerkhof. Daarin zijn een me nigte ontplofbare zelfstandigheden geborgen die men gereed had gemaakt om naar het etablissement van Aubin over te brengen. Er had een ontploffing plaats, die het gansche ge- houw ineen deed storten. Gelukkig bleef het kruidmagazijn gespaard, anders zou de ramp, die zeer groot was, nog grooter zijn geweest, l)e ontploffing geschiedde toen alle verklieden bijeen waren. Een en twintig werden op de plaats gedood en de lijken, die geheel onkenbaar waren gewor den, werden terstond naar het kerkhof gebracht. Tien an dere zwaar gekwetsten werden naar het hospitaal Louis ge dragen. De gebouwen die de werkplaats van den heer Aubin ^itmakenbleven staan maar alle ruiten werden verbrijzeld. De Engelschen en hun Parijsche vrienden hebben te darijs de overwinning van den Ceylon gevierd door in den 'l|in Mabiledien zij geheel hadden ingenomen duchtig aaa Bacchus te offeren. Zij vonden het er zoo aangenaam aat zij zich niet wilden verwijderen toen het uur der slui- rlng daar was. Er werden eenige politie-agenten ontboden "leQ de eer te beurt viel door de adellijkste handen van Groot-Brittauje te worden geranselden het zou gewis tot erger gekomen zijnzoo niet een ingenieur op het denk beeld ware gekomen het gaslicht uit te draaien. Toen ver sterking voor de politie kwam opdagen was de tuin leeg. Voor de vele bewijzen van deelneming, bij zijne lang durige ziekte en herstel ondervondenbetuigt de onderge- teekende ook namens zijne Echtgenoote zijnen hartelijken dank. v. d. BERCH v. HEEMSTEDE. Leiden, 31 Mei 1866. H. N. VEEFKIND en Echtgenoote betuigen hiermede hunnen bijzonderen dank voor de blijken van belaugstelling bij de geboorte van hun jongste kind ondervonden. Leiden, 3 Juni 1866. ri/mIn een drukken Tabakswinkel wordt ten spoe- digste een LEERLING gevraagd, om het vak grondig te leeren tegen billijke vergoeding. Adresbrieven franco Bureau Dagblad onder lett. F. C. een WIJNKOOPERSKNECHTbewijzen van goed ge drag kunnende overleggen. Adres Oude Heerengracht, Wijk VIII, N°. 7 5. De K1E8VEREENIGING opgerigt te Legden den 5den April 1866 stelt tot Can- didaat voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal den Heer oud-lid der Staten-Generaal en oud-Minister van Financiën. Het bestuur van voornoemde vereeniging, B. F. KRANTZ, Voorzitter. D. A. SCHRETLEN. DEL BAERE, Secretaris. BESTEDIIVG. Op Donderdag den 7den Juni. 1866, des voormiddags te elf urenzullen Dijkgraaf en Hoogheemraden van het Groot-Waterschap van Woerden, bij inschrijving en opbod, in het Gemeenelandshuis te Woerdenbesteden Het afdammen, droogmaken, het doen van herstellingen enz. aan de GOEJANVERWELLESLUIS. De bestekken zullen acht dagen vóór de besteding ter lezing liggen ten huize van de Weduwe J. W. VAN DER LINDEN, in den Vergulden Wagen, en ter Secretarie van het Groot-W'aterschapin het Gemeenelandshuis te Woerden. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Heer A. VAN SELMSFabriek-Landmeter van voornoemd Hoog heemraadschap, door wien op Dinsdag den 5den Juni e.k., des voormiddags te tien urenlocale aanwijzing zal wor den gedaan. Dijkgraaf en Hoogheemraden van het Groot- Waterschap van Woerden De Secretaris-Rentmeester, De Dijkgraaf, VAN ERP TAALMAN KIP. C. J. BREDIUS. van eene aanzienlijke partij TAPIJTGOEDEREN, bestaande hoofdzakelijk in 4/4 en 3/4 supra fijne Venetiaansche en Jaspé gang-, trap- en tapijtloopersle kwaliteit, Ginge- loopers, le soort, benevens wollen Venetiaansche en Jaspé ledekant-, deur- en haardkleedengordijnornementen, enz. op Woensdag den 6 Junij 1866 aan het VERKOOPHUIS op de Hooigracht, alwaar alles daags te voren op de ge wone uren zal te bezigtigen zijn.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3