de derde druk m (ÏBAOEISE, GEÏLLUSTREERDE AGLAJA. Buitengewone Publieke Verkooping, van CIi. DEIiAUüAlf, Allereerste gronden der praetische en theo retische mechanica. Het Nommer van 18 Juni bevat: Per Telegraaf. Beursbe richten. op drie maanden crediet Des voormiddags te zien en des namiddags verkooping. (Hollandsche Editie van den Duitschen Bazar. H 1 3 11 II II II 11 88iV 11 n Binnenl. 3 11 3 11 3 11 11 11 11 Stiegiitz Co. 11 11 u 5e Serie 11 II II 6e H 1/ 11 Sp.-aand. volg. 11 1734 11 1/ B H 11 H II 46A 1/ N. Leening 1/ 514 503 op Maandag 4 Junij 1866aan het WEKELIJKSCH VERKOOPHUIS op de Hooglandsche Kerkgracht, van MANUFACTURE]*bestaande hoofdzakelijk in Wollen en gekleurde Katoenen en KepersDames-stoffen voor Ja ponnen, Neteldoek voor Overgordijnen, echte Noordbra- bandsche Linnens, zwarte en gekleurde Lakens, Buksking, Satin de Laine, Trico's, Dames-Mantelstoffen, Fantaisie- stoffen voor Heeren en Damesalles van goede kwaliteit. Van al deze Goederen kunnen op den verkoopdag Stalen verkregen worden. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Rijnsaterwoude Overwegendedatvolgens de verklaring van den deskundige J. E. REICHMAN, Rijks-Veearts, door de besmettelijke veeziekte zijn aan getast: van CORNELIS KROON Cz., te Rijnsaterwoude, twee zwart wit- kopte Koeijenoud 3 en 4 jaren; en van JACOBUS HOGEVEEN te Rijnsaterwoudetwee zwart witkopte Koeijen oud 5 en 6 jaren. Overwegende, dat, volgens die verklaring, de onteigening en afma king van genoemde runderen noodzakelijk is, ten einde ze, ter voor koming van verdere uitbreiding dier ziekte, met de huid te kunnen begraven; Gelet op de artt. 69 tot en met 72 der Wet van den 28sten Au gustus 1851 Staatsblad N°. 125). Hebben besloten: 1°. Boven omschreven runderen dadelijk te onteigenen, te doen afma ken, en na inkerving der huid, met bijvoeging van een genoeg zame hoeveelheid ougebluschte kalk, ter behoorlijke diepte te doen begravenen 2°. Dit besluit onmiddelijk mede te deelen aan Heeren Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland, af te kondigen binnen de Ge meente en te plaatsen in het Leidsch Dagblad. Rijntaterwoudeden 30 Mei 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De loco Secretaris, De Burgemeester, J. v. d. BREGGEN Fz. P. v. SCHRAVENDIJK. Heden is bij A. W. SIJTHOFF te Leiden verschenen: EERSTE DEEL, dooe F. A. T. DFLPRAT. Met 247 Houtgravuren. Prijs f 2.20. Deze uitgave is aanzienlijk vermeerderd en ten dienste van het onderwijs voorzien van een aanhangsel. INHOUD: Witte blouse met een keurslijfje (op drie verschillende wijzen opgemaakt) voor meisjes van 1214 jaar, met knippatr. Gehaakt kleedje om gekookte aardappelen enz. warm te houden. Mutsje met neteldoeksche strookjes voor kinderen beneden het jaar, met knippatr. Mutsje met kant gegarneerd voor kinderen beneden het jaar, met knippatr. Kleedje onder een lamp, een karaf, een schotel of een vruchtenschaal, met knippatr. Patroon voor een ge haakte deken. Zwarte voile benevens drie verschillende patronen om tulle door te stoppen, met knippatr. Fichu «Grand'mère" voor meisjes van 1315 jaar, met knippatr. Medaillons om met den platten steek te borduren voor zakportefeuilles, sigarenkokersnotitie boekjes enz. Neteldoeksche dasjes met kantmet knippatr. Nauwtoeloopend kleedje met schoot (Peplos), met knippatr. Een voudig coiffure «Desirée," met knippatr. Mutsje Benoiton," met knippatr. Mutsje -Paula."Beduïne -Constantia met knippatr. Gymnastiek-costuum voor knapen van 810 jaar, met knippatr. Gymnastiek-costuum voor meisjes van 7—9 jaar met knippatr. Patroon in application als garnituur voor kleedjesrokken enz. Rand voor een schaakbord of voor een schaaktafeltje, Application. Pen- newisscher in den vorm van een bloemruiker, met knippatr. Blouse voor kinderen van 12 jaar, met knippatr. Wij watersbakjemet knippatr. Koord voor embrasses enz. Haakwerk. Gepunt tus- schenzetsel van band voor kussensloopen enz. Gebreide rand met franje voor bed- en reisdekens, tapijtjes enz. Chignonnetje voor jonge dames met knippatr. Knooppatroon voor den bodem van een netje. Patroon voor guipure knoopwerk. Reiscostuummet knippatr. Het SUPPLEMENT bevat 20 Knippatronen. Iedere Aflevering kost 2l£ Cent; men abonneert zich voor drie maanden. PARIJS, 31 Mei. Het Pruisische antwoord op de uit- noodiging tot het bijwonen der conferentie is ontvangen, Daarin wordt eenvoudig de uitnoodiging aangenomen; er wordt alleen in aangetoonddat Pruisen niet het plan heeft gehad om oorlog te voeren wegens de quaestie der Elbe- Hertogdommenmaar uitsluitend ten gevolge van de drei gende krijgstoerustingen van Oostenrijk, terwijl tevens ge wezen wordt op het tegenwoordige krijgsgevaar in Saksen. WEENEN31 Mei. De meeningen omtrent den uitslag der conferentie zijn verdeeld. Bij de ontvangst der uitnoo diging tot bijwoning van de conferentie verklaarde, graaf von Mensdorff aan de vertegenwoordigers der onzijdige mogend heden dat Oostenrijk het voorstel lot een conferentie aan- namom nogmaals een bewijs te leveren van zijn vredelie vende gezindheid. Over drie dagen zal het schriftelijk ant- woord van het Weener Kabinet van hier worden gezonden. Behalve Prins Metternichzal ook graaf Esterhazy Oosten rijk vertegenwoordigen. Onder reserve wordt betreffende de zending van den heer Layard naar Parijs medegedeelddat Frankrijk en Engeland overeengekomen zijn om in geval de conferentie het congres niet verhindert, tegen dengeen ge wapend partij te kiezendie den vrede schendt. Met het oog op de houding van Rusland ter conferentie zegt men, dat het krachtig zal spreken voor de handhaving der ver dragen van 1815 en van het recht der verdragen in het algemeen, van Italië zal het, naar men zegt, het bewijs vorderen van den afstand van Venetië en in de Duitsche quaes tie de zaak der middenstaten voorstaan. Herhaaldelijk gewant men van een toenadering tusschen Rusland en Oostenrijk. Men beweert dat een bepaalde alliantie is voorbereid. De staat van zaken alhier is onveranderd. amsterdam 1 Juni. nederl. Werk. Sch. pCt. 56 66? 4 884 spanje Buitenl. 24 80® 'ó0A portdgal te Londen. u 1866/59 411 rusland 1798/1816 5 9 3 j- 1828/29 5 4 6 - 5 741 6 oostenrijk Metal. 6 43| 434 221 u Rente Amst. 6 65^ n Nationale. 6 46 - 5 5 pCt. Turken 28^. 5 pCt. Amerika 64-1Mexico 16|. 7 Ohio Spw. 504. 6 1882 69 J. Grieken 9^. Cert. UI. centr. Spg. 82f. Mt. Coup. 22.45. Nation. 26.90. amsterdam, 1 Juni. Koolzaad Oct. 684 - Raapolie vliegend 45 t. Najaar 40|. Lijnolie vliegend 391. - Na jaar 40. Tarwe onveranderd. Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 4