N°. 1929. Zaterdag 2 Juni. A°. Binnenlandsch Nieuws. IKS (111 III li IS LI «-•- yt~ Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu- welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 18 m.; 9 n. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 n. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te II a.; 's namidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlts-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uien. Commissie san Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie vm Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 nren.-J9« Gemeente'Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnzen dagelijks van 91 nren en van 36 aren; van'«-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelyks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot rechter in de arr.-rechtbank I te Almelo Mr. J. T. H. Hulskenthans rechter-plaatsv. in f en proc. bij die rechtbank, zijnde hij uit laatstgemelde be trekking tevens eervol ontslagen voorts tot rechter in de arr.-rechtbank te Deventer Mr. J, H. van Deldenthans rechter-plaatsv. in en proc. bij die rechtbankwordende hij uit laatstgemelde betrekking tevens eervol ontslagen. Z. M. heeft den kapt., administr. van kleed, en wap. A. Meijer, van het reg. veld-art., een pensioen verleend van ƒ1080 's-jaars. Z. M. heeft benoemd tot 2den luit.-kwartierm. bij het 2de reg. inf. den serg. M. L. Moggenstormvan het korpsbij het 3de reg. inf. den fourrier A. Veldhoedt, van het 3de reg. drag., en den serg. N. W. Torré, van het instr.-bat.; hij het 4de reg. inf. den serg. A. E. Winckel, van het korps, en den serg. S. van den Bentvan het 6de reg. van het wapen; bij het 2de reg. drag, den wachtm.-titul. J. J. H. Swyser, van het 4de reg. van het wapen; tot 2den luit. adtn. van kleeding en wapeningbij het instr.-bat., den serg. L. J. H. Schadée, van het 1ste reg. inf. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal den 2den Juni niet plaats hebben. De kiesvereeniging de //Unie" te Utrecht heeft als candidaat gesteld voor de Tweede Kamer het aftredend lid Mr. N. p_ j. Kien. Ook de algemeene kiesvereeniging te Breukelen heeft den heer Kien als haar candidaat geprocla meerd. In de vergadering der constitutioneel-liberale kiesvereeni- ?1Qg in het kiesdistrict Zwolle is uit het overblijvende twee tal: de heeren IJssel de Schepper, aftredend lid, en Stiel- tJes met ongeveer 7/8 der stemmen de heer de Schepper t°t candidaat der vereeniging benoemd. Hoor de algemeene kiesvereeniging te Assen is voor de Tweede Kamer tot eersten candidaat gekozen Mr. P. van der Veen (oud-lid), 2den candidaat de heer W. G. van der ie'tz, burgemeester dier gemeente. Hoor de kiesvereeniging //Koning en Vaderland" te Meeu- n'en is met algemeene stemmen tot candidaat voor Gorkum enoemd het aftredend lid de heer W. C. M. Begram. He herkiezing van den heer J. J. van Kerkwijk tot lid van de Kamer wordt op Goedereede en Overflakkee als ze ker gesteld. Door de commissie van het prov. gerechtshof in Zuid- Holland is na afgelegd examen als candidaat-notaris toege laten K. H. F. Baron van Heemstra alhier. De 6de gewone algemeene vergadering van aandeel houders in de Nederl. Centraal-Spoorweg-Maatschappij werd Donderdag onder voorzitterschap van den heer E. W. Cra- merus te Amsterdam gehouden. Vertegenwoordigd waren 8192 aandeelen, uitbrengende 222 stemmen. De algemeene secretaris der maatschappij Mr. D. J. C. van Lennep bracht het verslag uit over het dienstjaar 1865. Uit dit verslag, waarin zoo als gewoonlijk de finantiëele toestand der maat schappij de staat der werken de exploitatie en eenige al gemeene onderwerpen behandeld werden bleek onder ande ren, dat wegens verschillende omstandigheden, nader in het verslag uiteengezet, op 1°. Juli e. k. geene voldoende gelden aanwezig zullen zijn om den op dien datum verval lende coupon der obligation te betalen en dat de raad van administratie uit dien hoofde voornemens is zoo spoedig mo gelijk een vergadering van obligatiehouders bijeen te roe pen ten einde met hen die middelen te beramenwelke in hun belang en in dat der maatschappij het meest wen- schelijk zullen zijn. Hierop werd door den heer de Muralt, afgevaardigde der stad Utrecht, het woord gevraagd, om te constateeren dat de min gunstige toestand der maat schappij in geenen deele te wijten is aan de wijze van be heer en integendeel de aandeelhouders dank verschuldigd zijn aan den raad van administratie, voor den ijver, waar mede hij in deze moeilijke omstandigheden het bestuur der maatschappij gevoerd heeft. Nopens het punt der besmettelijkheid van de cholera zegt Prof. J. Baart de la Paille te Groningen in een inge zonden stuk in de G. Ct. het volgende //De ondergeteekendedie alle epidemiën in deze stad van 1832 af, en daarin vele honderden zieken heeft ge zien ook allen welke in die tijden in het academisch no- socomium werden opgenomenbehandeldeis van het begin af innig overtuigd geweest - en heeft die overtuiging be houden dat de ziekte zich, althans toen reeds, niet meer overplantte van persoon tot persoon. Hij heeft die overtui ging geputniet alleen door dat alle oppassers in het groot

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1