GRASVERPACHTING. Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. 4' pCts. Hypotheek-Obligatiën. onderscheidene perceelen te veld staand §1 Ai besteed. Zijn overige tijd wa3 voor eigen genoegen en stich- ;jng bestemd; reeds lang maakte hij zich gemeenzaam met bet denkbeeld van zijn dood met een kalm en eenvoudig reioof en een hopedie hij buiten zich zelf had gezocht en Avonden. De uitnemende practische man had ook bij ervaring 'eieerd, dat geen bespiegelingen en fantaisiën baten in de 'tormen des levens en bij het naderen van den dood. Op J3jarigen leeftijd ontsliep hij voor een beter leven en zijn gedachtenis zal lang in eere blijven bij zyne bloedverwan ten, vrienden en hoogschatters, terwyl zijn asch ruste in vrede. In het overzicht van het //Nieuw Bat. Handbl." leest Ben het volgende: De stof voor ons overzicht is wederom bijzonder schraal; men leeft hier meer dan ooit in afwachting van de dingen lie zullen opdagen uit Nederland. Zal het ministerie zich lenigen tijd staande houden Zal de cultuurwet worden aan komen Wie zal de vervanger des heeren Sloet van de ïeele zijn? Ziedaar de vragen, wier beantwoording beslissen al over Indië's eerste toekomst, en waarop de algemeene aandacht bijna uitsluitend gevestigd is. De heer Mr. A. J. Swart heeft het voorzitterschap der leide hooge gerechtshoven nedergelegd en zal met de Fran ce mail van 29 dezer naar Nederland vertrekken; Indië erliest in hem een ijverig en kundig rechtsgeleerde, die reel heeft bijgedragen tot de ontwikkeling der Indische echtspraaken wiens grondige keunis en onafhankelijk ka- akter algemeen op zeer hoogen prijs werden geschat. Het Nederl. schip //Soerabaia Packet" is in brandenden oestand ter reede van Soerabaia aangekomenen men is ;enoodzaakt geweest het onder water te zettende oorzaak an dit ongeval is hier nog onbekend. Met verbazing lazen wij in de laatste mail-couranten dat le heer Mr. L. W. C. Keuchenius, oud-lid in den raad an Indië, voor het lidmaatschap der Tweede Kamer tot landidaat is gekozen door de //behoudspartij." In Indië heeft lij van zijn sympathie voor de beginselen der radicale rich- iug nooit een geheim gemaakt. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dins- lag des namiddags te 5 uren 62°, des avonds te 8 uren 5 2°, e 10 uren 48°. Woensdag morgen te 5 uren 46te 8 ureD 1°, 's middags te 12 uren 5 9°, 's namiddags te 4 uren 61°. Koning Victor Emmanuel zal Donderdag naar zijn loofdkwartier vertrekken en er Zaterdag Garibaldi ontvangen. Uit Tyrol alleen zijn 14,000 man naar de zuidelijke irmee gezonden. Het aantal mannen en jongelingendie in Tyrol vrijwillig in dienst tredenis buitengewoon talrijk. Naar men verneemt, zijn in de voorbereidende onder- tandelingen over het congres de volgende combinatiën ter prake gebracht. Oostenrijk zou voor Venetië worden scha- leloos gesteld door Bosnië en Servië. De Porte zou gelde- 'jke vergoeding bekomenPruisen de hertogdommenmet itzondering van Noord-Sleeswijk. De linker-Rijnoever zou, er geruststelling van Frankrijk een afzonderlijke bondsstaat 'orden. In de binnenlandsche hervorming van den bond zou et congres zich niet mengen. In het dorp Ottery, in de nabijheid van Exeter ge- egen, is een vreeselijke brand uitgebarsten, waardoor 160 wizen in de asch zijn gelegd. Het er oude en om zijn sierlijken bouw beroemde tooster nabij Oliva, regeeringsdistrict Dantzig, is door het nstorten van de kapel van het fraaiste gedeelte beroofd. In den Kabinetsraad van 26 dezer is een voorstel be- andeldvolgens hetwelk de staat den heer de Lamartine en jaarlijksche lijfrente van 40,000 frs. toekennen en zijn chulden betalen zal. In ruil daarvoor zal de beroemde dich- er ten voordeele der regeering afstand doen van al zijn be- ittingen. Zoodra de heer de Lamartine definitief tot dat plan Za' zijn toegetredenzal het door de regeering bekrachtigd o aan de Kamers onderworpen worden. Men begroot op niet minder dan 20,000 de Engel- die naar Parijs zijn gekomenom de wedrennen bij te fonen, waarbij de groote prijs van 100,000 fr. moest wor- en toegekend. Die prijs werd door den hertog van Beau- ort> eigenaar van het paard Ceylon, behaald. OFFICIEEL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te we ten dat door den Raad dier gemeente is vastgesteld de volgende VERORDENING houdende onbepaalde schorsing van de kermis of jaar markt te Leydenvoor het jaar 1866. De Raad der gemeente Leiden, gelet op de voordragt van Burgemeester en Wethouders; Heeft besloten De kermis of jaarmarkt binnen deze gemeente, dit jaar invallende op Maandag den 2 3sten Julij, onbepaald te schorsen. Gedaan te Leiden ter openbare raadsvergadering van den 24sten Mei 1866. Heden overleed in den ouderdom van 73 jaren onze har telijk geliefde Vader en Behuwdvaderde WelEdelgeboren Heer ABRAHAM HARTEVELT Jansz., Oud-lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal enz., diep betreurd door zijne kinderen en verdere betrekkingen. Leiden, den 29 Mei 1866. AFLOSSING. Het Bestuur der Nederlandsche Hypotheekbank berigt dat hare Schuldbrieven, opeischbaar den 31sten Mei 1866 met de tot op dien dag sedert den laatst vervallen Coupon verschuldigde rente, betaald worden ten Kantore van de Ontvang- en Betaalkas te Amsterdamop Vrijdag den lsten Junij 1866 en volgende werkdagen. DIJKGRAAF en HOOFDINGELANDEN van het NIEUW- LAND, buiten 's Gravesandezijn voornemens, in den Koe pel t staande bij de zoogenaamde Hilwoningin het Nieuw- land, onder 's Gravesandeten overstaan van Mr. J. F. A. LEESBERG, Notaris, residerende te 's Gravenhageop Zaturdag den 9den Junij 1866 des voormiddags ten 10 ure, in het openbaar te VERPACHTEN om eens gemaaid en gehooid te worden. Alles gelegen in het Buiten-Nieuwlandonder 's Grave sande en strekkende, gelijk het in tijds zal zijn afgeba kend en genummerd. Nadere informatiën en aanwijzingen te bekomen bij A. H. DE BRUYN, Hoofd-Opzigter van gemeld Nieuwlandte 's Gravesandeen ten kantore van den Notaris LEESBERG, te 's Gravenhage. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Wassenaar c. a., Overwegende, dat op den 26 Mei 1866 door PIETER Nz. RUYG- ROK, van beroep bouwman, wonende te Wassenaar, bij den Burge meester aangifte is gedaan dat een stuk rund, afgezonderd staande in de stal bij zijne woning, N°. 227, door ziekte is aangetast. Overwegende dat uit het rapport van den deskundige P. F. RIJNEN BERG blijkt, dat een zwarte witkop melkkoe, oud drie jaar, hier boven bedoeldis aangetast door de besmettelijke veeziekteen dat de onteigening en afmaking daarvan, ter voorkoming van verdere uit breiding dier ziektedringend noodzakelijk is. Gelet op de artt. 69 tot en met 72 der wet van den 28sten Au gustus 1851 Staatsblad N°. 125). Hebben besloten: 1°. Boven omschreven rund onmiddelijk te onteigenen, te doen afma ken en na inkerving der huid, met bijvoeging van een genoegzame hoeveelheid ongebluschte kalk, ter behoorlijke diepte te doen be graven; 2°. Dit besluit onmiddelijk mede te deelen aan Heeren Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland, af te kondigen binnen de Ge meente en te plaatsen in het Leidsch Dagblad. Wassenaar, den 28 Mei 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, T. J. VAN BERGEN. H. C. VAN CALCAR.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3