N°. 1924. Maandag 28 Mei. A0. I&61 Binnenlandsch Nieuws. FJDSCII DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.76. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4 regelsƒ0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam^en Botterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 n. 16 m.; 9 n. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 's namidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. OverSouthampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 916 en 25 van elke maand.West«Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Yrjjdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. De heer Joost van Vollenhovenoudste Wethouder van Rotterdam, enz., is heden Zaterdag door Z. M. den Ko ning benoemd tot Burgemeester aldaar, in de plaats van den heer J. F. Hoffmann, die op zijn verzoek na 21 jaren ambtsvervulling als zoodanig eervol en onder dankbetuiging is ontslagen. - De nieuwe titularis staat in de achting der burgerij zeer hoog aangeschreven. Z. M. heeft bewilliging verleend op het bij verzoek schrift overgelegd notariëel afschrift der acte van oprichting der naamlooze vennootschap //de Leidsche Broodfabriekte vestigen te Leiden. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dinsdag den 29sten Mei aanstaande niet plaats hebben. De 1ste luit. Rijnbende van het 2de reg. drag, is benoemd tot adj. chef van den staf en waarn. adj. van den generaal-majoorbevelhebber in de 3de milit. afd. te 's-Hage. Men verzekert dat noch de heer Mr. Heemskerk Azn., noch de generaal-majoor van Muiken geneigd zouden zijn om in het Ministerie, met welks samenstelling zich de graaf van Zuylen thans bezig houdt, te treden. Dien ten gevolge zou thans in aanmerking komen de Baron Tets van Gou- driaanoud-Minister van Binnenlandsche Zaken en van Fi nanciën, die nu wederom voor de Binnenlandsche Zaken zou optreden. Yoor Justitie is er al meer en meer sprake van den heer Mr. Borret, lid van den Raad van State, wien dan tevens het beheer over de afdeeling R. C. Zaken zou worden opgedragen. Te Amersfoort wordt bij de aanstaande verkiezing van een lid der Tweede Kamer als candidaat genoemd tegenover bet aftredend lid Jhr. Mr. H. A. M. v. Asch v. Wjjck, Mr. H. Verloren van Themaat, raadsheer in 't hof te Utrecht. Te Leeuwarden heeft men tegenover den heer Andreae behalve den heer v. Assen, gesteld de hh. Herema v. Beijma thoe Kingma, Betz en Prof. de Geer. Te Sneek is ook candidaat gesteld Mr. I. Bieruma Oos- ting. De candidatuur van den pred. A. Moens vindt in dat district ook vrij algemeene ondersteuning. Vrijzinnig in zake bet onderwijsverlangt hij evenzeer bij alle andere vraag stukken rechtvaardigheid in de regeling van alle staatsbe langen staatkundeondergeschikt aan de voorschriften van zedelijkheid en recht, een onpartijdige, eerlijke, volledige toepassing van de grondwettige instellingen. Te Zwolle is de verdeeldheid zeer groot. Tegenover den heer IJssel de Schepper worden de hh. Stieltjes, Wttewaal v. Stoetwegenburg. van Kampende Raedt v. Oldenbar- neveld en Groen van Prinsterer genoemd. Te Rotterdam zijn even als door //Orde" ook door Wyk 9 en anderen" de hh. Viruly Verbrugge en Franse v. d. Putte tot candidaten geproclameerd. Te Enschedé is Mr. G. M. v. d. Lindenaftredend lid op nieuw als candidaat gekozen. Evenzoo is door de kiesvereeniging //Eendracht" te Haar lem als candidaat gesteld het aftredend lid gen. v. Muiken. Naar men verneemt is aan den heer J. A. Willink Wz., te Amsterdamde onderscheiding te beurt gevallen een der buitengewone prijzen te bekomenop de Londensche inter nationale bloemententoonstelling, voor zijne ingezondene drie planten Hemionitis blumeana, Hemionitis semi-costata en Lycopodium tetrasticum. Aan het bureau van den burgerlijken stand te Rot terdam is Vrijdag aangegeven 1 overledene aan de cholera. Men verneemt dat de vermoedelijke dader van den te Venlo gepleegden moord en de echtgenoote van den ver moorde te Nijmegen zijn aangehouden, op het oogenblik dat zij met de boot naar Arnhem wilden vertrekken. Uit Apeldoorn wordt van dd. 24 Mei gemeld Heden morgenomstreeks vier urenontstond in de pa pierfabriek ^/Kaaijes-molen," buurtschap Wormingen bewoond door den heer S. en zijn talrijk gezinzulk een hevige brand, dat de geheele fabriek, met de bijbehoorende ge bouwen gereedschappen en koopmansgoederen door de vlam men werd vernield, en de bewoners ter nauwernood het ge vaar konden ontkomen. Door den wind aangewakkerd verspreidde zich het vuur tot op verren afstand, waardoor de boerderij van den land bouwer K. benevens de woning van v. d. B. mede in brand geraakte, en het blusschen onmogelijk werd, niettegenstaande er zoodra mogelijk drie spuiten op de plaats des onheils te genwoordig waren. Slechts weinige meubelen werden gered, en daar alleen de gebouwen zijn verzekerd, is de schade vrij aanzienlijk. De oorzaak dezer ramp is onbekend. Dinsdag namiddag 11. brak in het Vrijenbergsche Zand,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1