Aanbesteding Faillissement. Eenige en algemeene kennisgeving. Leiden 2 5 Mei 1866. Leiden, 25 Mei 1866. liet zelfs niet het minst aankwamhet was de uitvoering ger koren. Die de samenstelling der vereeniging ziet, den tijd aan de oefeningen besteed weet en eenigermate bekend is met de meerdere en mindere gaven voor zang- en toon kunst van de leden, waaruit de vereeniging bestaat, moet Verbaasd zijn over de uitvoering, de eendrachtige samen- Verking bij de afwisseling van stemmende inachtneming aD het crescendo en het diminuendode getrouwheid aan aat en verdeeling; in een woord over alles wat bij zang koren moet inaclit genomen en vermeden wordenen wat de uitvoering met recht hoogen lof doet verwerven. Dat bleek tooral bij de koraalnummers, die op eene uitstekende wijs door het orkest begeleid, zoo afgerond, deftig, zielverhef fend en hartroerend werden uitgevoerddat de schoone en envoudige melodiën aan de treffende woorden te meer diepen indruk gaven. Vooral betrof dit N°. 16: //Wachet aufruft ns die Stimme." Tot het einde was de uitvoering van den eersten dag ok na de pauze, die een half uur duurde, even krachtig schoon. De beschikbare plaatsen waren meest allen bezet ook door den toevloed van eldersen het genot van dien avond doet het verlangen stijgen naar hetgeen weder te ge nieten valt, dat wellicht door een meerdere afwisseling van tukken het genot zal verhoogen. De verdienstelijke direc- ur moge het voorrecht ten deel vallen zijn gewichtige taak het einde toe met lust eu opgewektheid te vervullen. De repetitie voor de uitvoering van den tweeden dag an het muziekfeest werd heden Vrijdag door een talrijker publiek dan de eerste bijgewoond. De stukken daarop uit gevoerd kunnen niet nalaten nog meer dan de eerste dag n zeldzaam genot te beloven. Op de heden Vrijdag gehouden lammerenmarkt zijn ngevoerd 12,2 5 7 lammeren. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier D'onder- ag des namiddags te 5 uren 58°, des avonds te 8 uren 53°, 10 uren 48". Vrijdagmorgen te 6 uren 44", te 3 uren li0, 's middags te 12 uren 59c, 's namiddags te 4 uren 64°, liuileMlaiidsch ÜSieuws. Bij een rentenier te Keulen is onlangs, door middel an inbraak, een bedrag van 4 00 thalers in geld gestolen. onderzoek bleek dat de diefstal gepleègd moest zijn oor twee knapen, van ongeveer 12 jaren, die van dit eld gebruik maakten tot een reisje door de llijnstreken. Te Coblenz achterhaald en naar Keulen teruggevoerd hebben voor den rechter de daad bekend. Van het geld hadden reeds ongeveer 150 thalers uitgegeven. Zij zijn veroor- eeld tot plaatsing in een verbeterhuis. Dinsdag 11. werd te Londen de internationale ten- onstelling van landbouw onder de gunstigste vooruitzichten South Kensington geopend. De verzameling bloemen en dere gewassen wordt schier onvergelijkelijk schoon ge iend. lleeds den eersten dag werd zij door meer dan ,000 personen bezocht. Talrijke verzamelingen en enkele ewassen, door Belgen ingezonden, werden bekroond. Te- 'ens is een congres geopend, om aan deze tentoonstelling tactische waarde te geven. Daarop zullen verschillende on derwerpen worden besproken betrekkelijk botanie en horti- lltuur. Den vreemdelingen werd in Guildhall een banket Ongebodenwaaraan 600 personen deel namen. Den 31sten dezer zal te Londen een buitengewone vergadering gehouden worden van aandeelhouders in de pean Bankter goedkeuring van een door het bestuur [edane oproeping eener storting van 5 per aandeel. Een Fransch geleerde, de heer Audigier, heeft een tieuwe methode uitgevonden om lijken te balsemen, zonder 33(1 het lichaam eenige uitwendige bewerking te doen on- aan, ja zelfs zonder het te ontkleeden. Zij bestaat een- oudig in het ingieten in den mond van een vloeistof, die let lichaam geheel en al doet versteenen. De prijs van dat Eiddel is Zeer gering, zoodat men een algecneene toepas- dezer methode te gemoet ziet. i T ^eer Mahony, correspondent van de Globe, is te ariJ9 overleden. Hij was vroeger Anglikaansch priester I1 w de letteren zoo bedreven dat hij de verzen van Tho- Moore in zulk vloeiend Grieksch en Latijn vertolkte, ze voor oorspronkelijk aangezien werden en men Moore T4q plagiaat beschuldigde. dat Eenige vereerders van den heer Peabody, waaronder verscheiden leden van het Parlement, zijn voornemens gel den bijeen te brengen, om ter eere van dien grooten wel doener een standbeeld in de City op te richten. Sedert kort is tusschen Aiexandrië en Brindisieen Italiaansche haven van de Adriatische zeeeen geregelde stoombootdienst in werking; deze geeft, in verband met de Italiaansche spoorwegen, gelegenheid tot bespoediging van het verkeer tusschen Indië en het westen van Europa. Eenige Engelschenwelke van die gelegenheid hebben gebruik ge maakt, bevelen haar openlijk bij hunne landgenooten aan en zeggen dat de reis tusschen Aiexandrië en Londen langs dien weg in 6 dagen en eenige uren kan worden afgelegd. Uit Belgrado wordt gemeld dat door een geleerde, den heer Kanitz, die zich sedert geruimen tijd in Servië bevindt om het terrein met het oog op den voormaligen toestand van het land te onderzoekenin de nabijheid van Kastolac de grondslagen zijn ontdekt eener groote stad uit den tijd van Claudius. Uit Konstantinopel wordt gemeld dat op 14 dezer het hof uit de hoofdstad naar het zomerpaleis in de nabij heid van Beglerbei aan de Aziatische zijde van den Bospo rus is vertrokken. Onder geleide van een talrijke eskorte cavalerie trok de hofstoet uit het paleis derwaarts. Het eerst kwam het vrouwenpersoneelde haremdaarop volgden eenige leeuwen en eindelijk de Sultan, vergezeld van een buitengewoon luisterrijken staf. Uit Konstantinopel wordt aan de Gironde gemeld dat op 3 dezer aldaar 800 huizen, waaronder 10 konags of paleizen2 moskeen2 badhuizen en een fabriekdoor brand zijn vernield. Advertentiên, Te Schoonhoven is op den 24sten Mei voorspoedig be vallen van een Zoon G. W. OORT Fangman. Voorspoedig bevallen van een Zoon WILHELM1NA MARIA TEMME, geliefde Echtgenoote van F. T. IIUGUE3. De ondergeteekende heeft de eer te be- rigtendat zij haar MAGAZIJN in DA- MES-HANDWEEKEN heeft geopend en zich beleefdelijk aanbeveelt. M. C. DE ZWAGEE, Breêstraat, Wijk IV, N°. 354. Bij vonnis der Arrondissements-Begtbank te Leidenin dato 25 Mei 1866, is JAN HARTEVELT, Commissionair in effectenwonende te Leiden, handelende onder de firma van HARTEVELT EN ROSE.ES, verklaard te zijn in Staat van faillissement, aanvang genomen hebbende den 24 Mei j. 1. met benoeming van den Edel-Achibaren Heer Mr. H. P. J. TOLLENS, Eegter in dezelve ltegtbank tot Regter-Commissaris, en van Mr. H. A. NEEB, Ad vocaat, P. K. DOEFF, Procureur, en H. F. SCHLETTE, Kassier, allen wonende te Leiden, tot Curators. De Curators in voornoemd faillissement, Mr. H. A. NEEB, P. K. DOEFF, H. F. SCHLETTE. op den 4den Junij 1866 des middags te 12 urenvan het gedeeltelijk AFBREKEN en tot FABRIEK INRIGTEN van drie woonhuizen aan den Ouden Singel nabij de Mare. Het bestek en de teekeningen liggen ter overname in een der voornoemde huizen, Wijk V, N°. 335.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3