N°. 1921. Donderdag 24 Mei. A°. 1 8É6J e Binnenlandsch Nieuws. Buitenlandsch Nieuws. I.FJKSLII MGBL Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 ia de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.76. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels^.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam,en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 16 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poitbuslichtiagen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 'suamidd. te 3 u. 35 m. oavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Iudisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u.45m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagtlijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 uren .-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9laren en van 36 uren; van 's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot rechter-plaatsv. in de arr.- recbtb. te Rotterdam Mr. D. van Weel, adv. aldaar; tot proc. bij de arr.-rechtb. te Goes, Mr. J. G. de Witt Ha mer Cz,, adv. aldaartot lid van de comm. van adm. over iet burg. en mil. huis van verzekering te 's-Gravenhage, Mr. M. S. Pols; bij het wapen der inf., bij het 1ste reg., tot kapt. 3de kl. (naar ouderdom van rang) den lsten luit. J. B. L. J. Kolkman, van het korps; bij het 7de reg., tot kapt. 3de kl. (naar ouderdom van rang) den lsten luit.- adj. W. J. F. van der Blomvan het korpsvoorts de kapts. J. de Vries en H. Engelen, van het 1ste en 3de reg. inf., op hunne aanvrageop pensioen gesteld en hun deu rang toegekend van majoor. Z. M. heeft bij besluit van 15 dezerbepaald dat wanneer bij het ontstaan der cholera in plattelandsgemeen ten de behoefte ontstaat aan vermeerdering van geneeskun dige hulp, de candidaten in de geneeskunde aan de hooge- 9cholenvoor zoover zij door de geneeskundige faculteiten der betrokken hoogeschool daartoe geschikt worden geoor deeld, den geneeskundige in zoodanige gemeente in de be handeling van choleralijders kunnen bijstaan. Bij Miaisteriëele beschikking is aan J. van der Tang, te Rijnsaterwoude, tot wederopzeggingvergunning verleend voor een schroefstoombootdienst tot vervoer van passagiers goederen en vee van Rijnsaterwoude naar Leiden, Gouda, Haarlem en Amsterdam tot Purmerend. De audiëntie van den Minister van Marine ad inte- zal op Vrijdag aanstaande, den 25sten dezer, niet plaats hebben. De heer J. F. Hoffmannburgemeester der gemeente Botterdam, heeft zijn eervol ontslag uit die betrekking ge vraagd. Aan het bureau van den burgerlijken stand te Rot- terdam zijn Dinsdag aangegeven 4 overledenen aan de cholera. Maandag is te Arnhem plotseling overleden de gepen sioneerde luitenant-generaal Baron van Geen. Te Roermond is, naar men verneemt, een moord ge pleegd op een man door den minnaar zijner vrouw. De on gelukkige werd eerst zwaar aan het hoofd gewond en daarna, nog levend, in de Maas geworpen, waar hij verdronk. Het lijk is Zondag 11. uit de rivier opgehaald. De bisschop van Roermond is Donderdag 11. aan een vrij ernstig gevaar ontkomen op zijn terugreis van Roggel alwaar hij het sacrement des vormsels had toegediend. Nabij dat dorp ligi een brug, zoo slecht dat een der paarden van het rijtuig er door trapte en viel. Het paard werd on middellijk door den koetsier overeind getrokkenmaar de paarden gingen daarop door en vielen langs de steile hei ning in de beek. De leidsels braken met den disselboom en een der trekkouten. Gelukkig was het mogelijk het portier- van het rijtuig te openen aan de binnenzijde, waardoor de bisschop er uitsprong en geen letsel bekwam. De Algemeene Kerkeraad der Nederd. Hervormde gemeente alhier heeft op heden Woensdag tot herder en leeraar beroepen Ds. A. J. Molenaar te Harderwijk. Naar men verneemt, zijn door den officier van justitie te Leiden voor de betrekking van griffier bij het kanton gerecht te Noordwijk bijzonder aanbevolen: 1°. Mr. H. W. Stuffkenadvocaat te Leidenvroeger waarnemend griffier bij het kantongerecht aldaar; 2°. Jhr. Mr. A. R. P. van Kinschot, griffier bij het kantongerecht te 's-Gravendeelen 3°. Jhr. Mr. L. van Citters, griffier bij het kantongerecht te Hulst. De Thermometer van Fahrenheit teekends alhier Dins dag des namiddags te 5 uren 60°, des avonds te 8 uren 5 6°, te 10 ui •en 52".Woensdag morgei; te 5 uren 48", te 8 uren 54°, 's middags te 12 uren 60°, 'snamiddags te 4 uren 57°. - Voor eenige dagen had te Berlijn aan het spoor weg-station een voorval plaats, hetwelk een diepen indruk op de toeschouwers maakte. Bij een transport van ongeveer 600 man van de reserve, opgeroepen om de wapenen op te vattenwas ruim de helft in handboeien gesloten en on der bewaking gesteld van een zeer talrijk detachement linie troepen. De bedoelde manschappen spraken onderling bui tengewoon luid en niet ten gunste van deu heer von Bis marck. Sedert eenige dagen, zoo wordt uit Munster gemeld wordt het 7de legerkorps ter dezer stede bijeengetrokken,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1