N°. 1919. Dinsdag 22 Mei. A0. 18GG. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ridders 4de kl. van de Milit, Willemsorde den luit. t. z. 2de kl. H. P. König, den offic. van admin. 3de kl. E. Canneman en den inl. lichtmatroos Sidin II; voorts eerv. bij afzond, dagorders, zoo in Ne- derl. als in Indië te doen vermeldenden luit. t. z. 1ste kl. R. P. Struick en den kwartierm. J. Loekemeijerals belooning dat zij zich onderscheiden hebben bij de sloepen - expeditie op de Soengei Mondoeit en Sabor (Zuider- en Ooster-afd, van Borneo) op 24 April 1865 en van den inl. lichtmatr. Sidin IIwegens het met levensgev. redden van den kapt. t. z. C. M. C. Baakkomm. van 't stoomschip //bet Metalen Kruis" uit handen van de vijand. Alfoeren, ter reede van Kaijbobo (Ceram), op 6 Oct. 186 5 voorts beeft HD. tevredenheid betuigd, met bepaling dat daarvan bij afz. dagorders, zoo in Indië als in Nederl. melding zal worden gemaakt, aan den kapt.-luit. t. z. P. A. van Rees, cbef der maritime middelen, en aan de offic., onderoffic. en mans., die onder zijne bevelen aan de exp. naar de noord- oostk. van Sumatra in Sept. en Oct. 1865 hebben deel ge nomen. Z. M. heeft het ontvangkantoor der in- en uitgaande rechten en accijnzen te Deventer opgeheven en vereenigd met dat der directe belastingen aldaar en van de directe belastingen en accijnzen over de gemeenten Diepenveen en Bathmen, op den voet van één kantoor, onder voortdurend beheer van den ontvanger Jhr. Mr. S. Trip. Z. M. h&eft aan Dr. P. L. Rijkestaatsraad in bui tengewonen dienst, hoogleeraar aan de hoogeschool alhier, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der ver sierselen van ridder der Leopolds-ordehem door Z. M. den Koning der Belgen geschonken; - benoemd H. Boom te Assen tot schoolopz, in het eerste schooldistrict van Drenthe tot rechter in de arr.-rechtbank te Hoorn Mr. F. W. Ketjen thans rechter-plaatsverv. in de arr.-rechtb. te Amersfoort. Naar aanleiding van Z. M. besluit van den 16den dezerN°. 7 8, wordt met den lsten Juni aanstaanden Z. M. schroefstoomseiip Vesuvius, liggende te Hellevoetsluisin dienst gesteld, onder bevel van den luitenant ter zee 1ste kl. H. P. van Boneval Faure. Met dien datum worden als mede op gemelden bodem geplaatst: de luits. ter zee 1ste kl. W. F. van der Burg, als 1ste offic.; de luits. ter zee 2de kl. J. C. Schotel, F. H. Coblijn en L. M. L. de Haau de adelborst der 1ste kl. R. C. A. L. Jansen; de offic. "au gez. der 2de kl. G. A. M. van Ewijk; de offic. van admin. 2de kl. A. L. Thierens; de scheepsklerk M. C. Ha zenberg. De geruchten, Vrijdag avond te 's-Hage vrij alge meen ia omloopals zou de Minister van Koloniënde heer Fransen van de Putte, zijn ontslag als zoodanig in gediend en de overige Ministers hunne portefeuilles ter be schikking van den Koning hebben gesteldhebben zich niet bevestigd. Men wil echter weten dat al de Ministers eer lang collectief hun ontslag zouden aanbieden. Ook dit eischt echter nadere bevestiging. Intusschen heeft Z. M. de Ko ning de Ministers van Financiën en van Koloniën, de heereu van Bosse en van de Putte, heden Zaterdag te 10£ uren in een langdurig gehoor ontvangen. Vrijdag hebben alle Minis ters aan een diner bij Z. M. den Koning deelgenomen. De audiëntie van den Minister van Koloniën zal op Woensdag den 23sten dezer niet plaats hebben. Door de kiesvereeniging //Behoud het Goede" te Hee renveen is tot candidaat voor de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal gekozen Mr. J. Bieruma Oosting. De Gemeenteraad van Utrecht heeft tot 3den prae- ceptor aan het Gymnasium te Utrecht benoemd den heer G. A. Hulsebosdoctorandus in de letteren. Aan het bureau van den burgerlijken stand te Rot terdam zijn Vrijdag aangegeven 2 overledenen aan de cho lera. - De krijgstoerustingen, die in het buitenland plaats hebbenschijnen ons gouvernement er ook toe te leiden maatregelen van voorzorg te nemen. Reeds is gemeld dat de chefs der kledingmagazijnen bevel hebben ontvangen om voor het completeeren van al de kleeaingstukken zorg te dra gen. Thans wordt ons van een goed ingelichte zijde mede gedeeld, dat van het Departement van Oorlog aanschrijvin gen zijn uitgegaan om de militaire bakkerijen van een aan zienlijken voorraad graan te voorzien terwijl de verschillende leveranciers van het leger order hebben bekomen met den meesten spoed een groot aantal wollen dekensbedlakens enz. aan de magazijnen te leveren. Men verneemt tevens dat reeds alles wordt voorbereid omindien dit mocht blijken LEIDSGH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Sohiedam,en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 n. 42 m.; 6 u. 16 m.; 9 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 n. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leidente 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliobtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 'snamidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.Weat-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijLs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 's m. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad Of onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 ut en. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren .-Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 men. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnzen dagelijks van 91 nren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1