N". 1916. Donderdag 17 Mei. A°j I «66. Binnenlandse!) Nieuws. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootscbappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 16 m.; 9 q. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 in.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 3 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 m. en te 11 u.; 'a namidd. te 3 u. 35 m, savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.We»t-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van LI1 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 aren.-Dtf Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 91 nren en van 36 uien; van's-Rijks Direote Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. Z. M. heeft tot notarissen benoemdbinnen het arr. 's-Gravenhage, ter standplaats de gemeente 's-Gravenhage, A. van de JPoel, cand.-notaris aldaar; binnen het arr. Bot terdam, ter standplaats de gemeente Gouda, H. P. Voor duin cand.-notaris te Warmonden binnen het arr. Gor- kum, ter standplaats de gemeente Papendrecht, P. H. C. van Noordencand.-notaris en gemeente-secretaris te Mollenaars- graaf; tot proc.-gen. in de kolonie Curasao Mr. J. H. Beaujongouvern.-sec. dier koloniethans tot herstel van gezondheid met verlof hier te lande. Z. M. heeft benoemd tot ontvaDger der directe be lastingen en accijnzen te Deil c. a. den heer A. Keizer, thans surnumerair der belastingen te Groningen, en tot betaalmeester te Tiel den heer Mr. 0. M. van Hees, thans in gelijke betrekking te Sneek. Z. K. H. de Prins van Oranje is van HD. buiten- landsche reis in de residentie teruggekeerd. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op Zaterdag den 19den Mei aanstaande, niet plaats hebben. De luitenants ter zee van de 1ste kl. H. P. van Bo- neval Faure en W. F. van der Burg worden met den 21sten dezer gedetacheerd bij de werf te Hellevoetsluisom tegen woordig te zijn bij de gereedmaking van Zr. Mr. schroef- stoomschip //Vesuvius." De Provinciale Staten der provincie Drenthe hebben heden Woensdag met algemeene stemmen herbenoemd tot lid der Eerste Kamer het aftredende lid Mr. W. J. Tonckens. Bij de heden Woensdag gehouden verkiezing van twee leden van den Gemeenteraad te 's-Gravenhage, zijn 812 biljetten ingekomen, waarvan van onwaarde 10. Volstrekte meerderheid 403. Mr. M. W. Baron du Tour van Bellinck- have verkreeg 490 M. L. Hermans 329 Dr. P. Bleeker 27 8, Mr. F. A. Weve 261 en Baron K. T. van Lynden 54 stemmen, zoodat als lid is gekozen Mr. M. W. du Tour van Bellinck- have en er eene herstemming zal moeten plaats hebben tus- schen de heeren M. L. Hermans en Dr. P. Bleeker. Talrijk was de schare zoo van kerkeraads* als van ge meenteledenin de Groote kerk te 's-Hage saamgekomen bij de bevestiging van Ds. G. H. Lamers 11. Zondag avond en ongewoon de verdeeling, die de bevestiger bij zijn heilig dienstwerk in acht nam. In stede toch van, als gewoonlijk, het bevestigingswerk aan het einde der godsdienstoefening te doen plaats hebbenwerd door den leeraar terstond na het zingen van het 1ste vers van psalm 13 8 en het daarop gevolgde gebedhet voornemen geopenbaardom allereerst den nieuwen leeraar te bevestigen, ten einde hem te vrij waren voor de moeilijkheiddat hij 'later zou kunnen ge acht worden door de beantwoording der bevestigingsvragen ook zijn zegel te drukken op de te houden leerrede, door den bevestiger gekozen uit Matth. XII: 4 9 en 50 en schet sende de roeping van den evangeliedienaar, gelijk hij voor zich die in dezen tijd zich voorstelde. Het bevesligings for mulier werd dus vooraf gelezen en de nieuwe leeraar met hartelijk en welmeenend woord bij de gemeente ingeleid waarna hem door haar werd toegezongen gezang 91: 3. Ds. N. de Graaf heeft Zondag morgen 11. te Rotter dam in de Groote kerk Ds. W. Astro bevestigd. Eerstge noemde had tot tekst Matth. XXVIII: 20. Ds. Astro deed vervolgens dien avond zijn intrede, en sprak naar aanleiding van Hand. IV296. Naar men verneemt, is van onzen vaderlandschen dich ter Bernard ter Haar een nieuwe dichtbundel ter perse, die eerlang zal verschijnen. Diens laatste bundel verscheen veer tien jaren geledenzoodat de uitgave dezer nieuwe verza meling gedichten zeker velen hoogst welkom zal zijn. Aan het bureau van den burgerlijken stand te Rot terdam zijn op Dinsdag aangegeven 8 overledenen aan de cholera. Men schrijft uit 's-Bosch De militaire autoriteit heeft als voorzorgsmaatregelen tot wering der cholera bepaalddat het den soldaten in de kazerne des morgens zal verboden worden koud water te drinkenen hun in plaats van dien koffie zal gegeven wordendat de reveille in plaats van des morgens te 5 urente 7 uren zal worden geslagendat slechts eenmaal daags zal worden geëxcerceerden dat ge durende het heerschen der ziekte niet met provoostarrest of politie-zaal zal gestraft wordenvoorts is aan ieder sergeant majoor een flesch met het bekende heilmiddel van Dr. Blee ker gegeven om dat bij het minste teeken der ziekte aan den lijder voorloopig toe te dienen.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1