N°. 1913. Maandag 14 Mei. A0. 1 Binnenlandsch Nieuws. •V*'--a, V LEIDSCH DAGBLA Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 3 u. 16 jm. 9 o. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 n. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s namidd. te 3 u. 35 m. •avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpoat. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.We»t»Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijki-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 's m. tot 10 u. 30m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van II1 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open daislijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-Da Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In* en Uitgaande Keohten en Acoijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag eu Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot rentm. van het kroondo mein, rentambt Arnhem, Jhr. A. Schimmelpenninck van der Öije, te Apeldoorn, en den heer K. F. Holle, te Bandong, op Java, tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw. Door Z. M. is tot adjudant bij het reg. gren. en jagers te 's-Hage benoemd de kapitein W. S. Stolkert van dat regiment. Z. M. heeft aan den heer J. Stupels, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking vau ontvanger der directe belasting, in- en uitgaande rechten en accijn zen te Bergen-op-Zoombehoudens aanspraak op pensioen, en is de heer T. J. S. Eerens, thans ontvanger der directe belasting, in- en uitgaande rechten en accijnzen te Roosen daal in die betrekking benoemd te Bergen-op-Zoom. Men bericht uit 's-Hage dat tot secretaris-generaal bij het Departement van Buitenlandsche Zaken is benoemd de heer J. W. van Lansberge, raad van legatie te Parijs. Naar aanleiding van Zr. Ms. besluit van den 8sten dezer wordt de scheepsdivisie, bestemd geweest tot het doen van een kruistocht in den Noord-Atlantischen Oceaanmet den I5den Mei ontbonden en diensvolgens de kapt.-luit. ter zee M. H. Jansen, met dat tydstip, eervol van het bevel ont heven. Bij 's-Konings besluit van 2 Mei 11. N°. 60 is de heffing eener plaatselijke directe belasting op de inkomsten ifl de gemeente Arnhem goedgekeurd. Met zekerheid vernemen wij dat gedurende dezen zo- mer het kampeeren op de legerplaatsen te Millingen en te W aalsdorp uit hoofde van de in sommige plaatsen heerschende ziekte niet zal plaats hebben en alzoo door geene troepen zullen betrokken worden. De Kiesvereeniging de Grondwet, te Alkmaar, heeft tot haren candidaat voor het lidmaatschap van de Tweede ^amer der Staten-Generaal, in plaats van den heer Mr. A. Poortman, welk aftredend lid niet weder verlangt to aanmerking te komenverkozen den heer Mr. N. Oli- Vler, oud-Minister van Justitie, te 's-Gravenhage, die deze Caodidatuur aanneemt. Te Sneek heeft de liberale kiesvereeniging tot candi- voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten- Generaal aanbevolen Ds. A. Moenspredikant by de Her vormden aldaar. Naar men verneemt, zullen voor den aanstaanden cur sus by 's-rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht 61 kweekelingen kunnen worden geplaatst, waarvan 8 voor de landmacht, 8 voor de marine, 43 voor Oost- Indië en 2 voor West-Indië. Men bericht dat het feest, hetwelk op 2 8 Mei aanst. in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam zou gegeven worden, ter viering van het vijftigjarig grootmeesterschap van Z. K. H. Prins Frederik, zoowel als de gewone ver gadering van het Groot-Oostenden dag te voren in den Haag te houdenuit aanmerking der heerschende cholera tot in October zijn uitgesteld. Te Arnhem bestaat een vereeniging onder den naam van //Handwerksbloeidie tot verhooging van de dagloonen der werklieden heeft beslotenmaar tevens ook tot het vast stellen van een reglement, waarbij werklieden, die zich schul dig maken aan het misbruik van sterken drankworden bestraft, maar ook de meesters, die in deze bestraffing by herhaling nalatig blijven, het lidmaatschap der vereeniging wordt ontnomen in de hoop daardoor de toenemende dron kenschap onder de werklieden te keer te gaan. Het bestuur van het 21ste Nederlandsch landhuis- houdkundig congres heeft, met het oog op de elders heer schende cholera, besloten het congres, hetwelk te Breda in de tweede helft van Juni zou gehouden worden, tot een volgend jaar te verdagen. Ten einde de verspreiding der gevreesde choleraziekte door reizigers tegen te gaanheeft de directie der maat schappij tot exploitatie van Staats-spoorwegen bevolen, dat, telkens na het vertrek van eiken treinde privaten zullen worden gereinigd, en door het ingieten eener oplossing van ijzervitriool gedesinfecteerd. Verder is het der directie wenschelijk voorgekomen om op elk station een flesch van den door Dr. Bleeker aanbe volen drank aanwezig te hebbenom bij voorkomende ge vallen reizigers en beambten daarmede van dienst te kun nen zijn. De chefs der verschillende stations hebben dan ook aan schrijving gekregen, om onmiddellijk bij eenen apotheker den hier bedoelden draDk te laten gereed maken,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1