N°. 1908. Maandag 7 Mei. A®. 1 Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd: tot adjunct Rijks-Archivarius Jht. J. K. J. de Jonge; tot burgemeester der gemeente Nieuwkuik J. van der Aa; tot plaatsvervangend kanton rechter te Bergum Mr. L. W. van Kleffens, en tot rechter- plaatsvervauger in de arrondissements-rechtbank te Arnhem Mr. J. H. G. Boissevainadvocaat aldaaralsmede tot ont vanger der directe belastingen en accijnzen te Rijp c. a. den heer M. Beutethans in dezelfde betrekking te Herwijnen. Z. M. de Koning heeft aan de maatschappij van den werkenden stand te Amsterdam voor hare ambachtsschool een rijke en compleete collectie instrumenten en gereedschap pen, uitmuntend bewerkt, Engelsch fabrikaat, ten geschenke gezonden. De collectie is zoo volledig, dat de directie rui mere localen moet zoeken ter uitbreiding der school. De 1ste luit. G. L. M. Baron Taets van Ameron- gen van Natewisch van het 2de reg. drag, te 's-Gravenhage is daarbij tot adjudant benoemd. De luit. ter zee 2de klasse I. L. Inckel wordt den 16 dezer geplaatst op Zr. Ms. raderstoomschip //de Valk", lig gende te Willemsoord, in dienst gesteld onder bevel van den kapt.-luit. ter zee J. F. Koopman. Men zegt dat de aanbieding der portefeuille van Ma rine door de regeering wordt uitgesteld tot na de beslissing over de cultuurwet. - De Minister van Justitie zal het ont werp tot af koopbaarstelling der tienden in deze week nog bij de Kamer indienen. By het studentenkorps der Utrechtsche hoogeschool bestaat het planom een vrijwilligerkorps op te richten ten einde de weerbaarheid van het Nederlandsche volk te bevorderen. Langs den Hollandschen spoorweg is een belangrijke verbetering tot stand gekomenwaarop de aandacht van het publiek, dat daarbij zoo veel belang heeft, verdient geves tigd te worden. De spoorversmallingten vorigen jare on dernomen is thans langs de geheele lijn van Amsterdam uaar Rotterdam voltooid en in dienst gesteld. Pe spoor ver smalling, die met geheel nieuw materieel heeft plaats ge- bad, zijnde de oude rails en dwarsleggers vermoedelijk voor een deel bestemd voor den aanleg van het tweede spoor beeft uit den aard der zaak een ingrijpende wijziging van alle bruggen en werken langs den weg noodzakelijk en een reorganisatie van het rijdend materiaal onvermijdelijk ge maakt. Een aanzienlijk aantal nieuwe locomotieven waggons van alle klassen en goederen-wagens, is aangeschaft en be reids in gebruik. De nieuwe waggons onderscheiden zich bo ven de vorige doordien zij inwendig hooger zijn. Voor het overige bestaat de eenige wijziging daarin dat de waggons in twee deelen zijn gesplitst, het eerste voor passagiers 1ste klasse en het tweede voor passagiers 2de klasse bestemd. Het personeel van het Rotterdamsche station verdient lof voor den korten tijd waarin de spoorversmalling daar zonder eenige stoornis van den dienst is tot stand gekomen terwijl de directie der spoorweg-maatschappij in het algemeen mag worden geluk gewenscht met den goeden afloop van dit kostbare en belangrijke werkdat bovendien ook byzonder gewicht ontleent aan het feitdat het de voorbode is van de aansluiting van den Hollandschen-spoorweg aan de Staats- en Rijnspoorwegen. - Om bij het onverhoopt uitbreken der cholera op plaat senwaar geen geneesheeren zijn, of waar het aan voldoende geneeskundige hulp ontbreekt, in deze door vermeerdering van personeel te voorzienheeft de Gemeenteraad van Gro ningen besloten den Minister van Binnenlandsche Zaken in overweging te geven de geneeskundige faculteiten der drie hoo- gescholen uit te noodigende candidaten en doctorandi in de medecijnen bij tijds volledig bekend te maken met alles wat tot de behandeling van de cholera-ziekte in betrekking staatopdat ze in staat zullen zijn choleralijders doelmatig te behandelenindien men van hunne hulp zoude moeten gebruik maken. Men verzekert dat binnen veertien dagen de invoer van vee in Engeland uit de provinciën Friesland en Gro ningen weder zal worden opengesteld. Op verschillende plaatsen wordt het houden der ker mis uitgesteld. Algemeen wordt uit Groningen het volgende verhaald Onlangs waren eenige personen des nachts op een partijtje, waar Bacchus op den voorgrond geplaatst was. Een hunner beweerde dat er geen God zoude zijnterwijl de anderen even als de eerste, //vol zoeten wijns" waren, met hem een weddingschap aangingen, dat eerstgenoemde niet op de rustplaats van hunnen onlangs overledenen vriend de woor* LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels^.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 n. 16 m. 9 a. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 n,; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'g namidd. te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraafi Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraadop onbepaalde tijden. - Burgemeester en. Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uien, Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie wh Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 uren.-Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Reohten en Aooijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1