TENTOONSTELLING MOUT-EXTRACT. Evangelie-Prediking V olksvoorlezingen Advertentiën. Vereeniging voor Christelijke Belangen. in het gebouw des departements DU PLAN C0MP7 Het Perzische officiëele blad, te Teharan verschijnende, bevat de volgende mededeeling omtrent een jachtpartij van den Scbach Zijn Koninklijke persoon, die de schaduw Gods op aarde werpt, heeft zeer aangenaam zijn tyd doorgebracht op de jacht te Djadjroud. Met Gods hulp heeft hij met eigen hand twee en dertig stukken groot wild gedood en zich verwaar digd met eigen gewijde hand een menigte patrijzeneenden en fasanten te treffen. De groote SypachsadarMinister van Oorlog, die de persoon van den doorluchtigen souverein van Iran vergezelde, welke alom zijn weldaden en zegeningen verspreiddeheeft een groote eer genotenwant zijn majes teit heeft zich verwaardigd, gedurende de jacht, hem met eigen handen een patrijs aan te bieden. Bij gelegenheid van de laatste kerkelijke feesten in Italië is ook weder de naam van den jongen Mortara ter sprake gebracht. Aan dit Joden jongetjewelks overgang tot het Katholicisme zooveel opspraak heeft verwekt, werd de onderscheiding vergund om bij een der plechtigheden een vers op te zeggen voor den paus. Men verzekert dat de Italiaansche regeering aan Ga ribaldi een kommando aangeboden, doch dat hij een weige rend antwoord gegeven heeft; er hebben intusschen nog al tijd onderhandelingen van regeeringswege met hem plaats. In geval het tot een oorlog mocht komenzouden de beide Prinsen Humbert en Amadeus zich aan het hoofd der troe pen stellen waarover zij bevel voeren. In de geschutgieterij te Parma zijn dezer dagen 150 kanonnen afgewerkt die naar Ancona en Bologna zullen gezonden worden. Buitendien wordt uit Napels aan de //Italië" gemeld dat in de zuidelyke provinciën tegenwoordig slechts 5 0,000 man troepen staande helft minder dan het vorige jaar. Het gr,oot3te gedeelte wordt over Capua en Napels samen getrokken als reserve korpsen. Op verschillende plaatsen in 't Noorden heeft den 21sten dezer een vrij hevig onwedervergezeld van hagel gewoedwaardoor o. a. de vruchtboomen veel geleden heb ben. Be berichten betreffende de graslanden van daar zijn niet gunstig. Uit Japan wordt gemeld dat er verwijdering ontstaan is tusschen Prins Satsuma en den Taicoen. OFFICIEEL NIEUWS. Burgerlijken Stand van Leiden, van den 18den tot en met den 25sten April 1866. Kevallen: M. van Schootenwed. Verstraaten, Z. - M. Beekman, geb. Loeber, I). - D. M. Noest, geb. Jasperse, Z. E. Laterveer, geb. Bavelaar, D. C. Kettenis, geb. van Dam, 1). - M. S. van Klaveren, geb. Wolters, Z. J. F. Hofman, geb. Heijman, Z. - J. E. de Nobelgeb. van BuurenZ. - E. van Straatengeb. CasteelenD. - W. S. Steenhauergeb. Stokhuijzen D. J. H. P. Aalberse, geb. Hermans, D. - M. van Hooidonk, geb. Moene, Z. J. Smit, geb. SirachD. J. M. Weers, geb. Kutten Z. - E. de Bruin, geb. van Leeu wen, D. - J. C. Mark, geb. de Tombe, D. - A. M. Neu mann geb. Fricke, D. - G. A. Vooren, geb. Hunting, Z. - H. M. Montie, geb. de Boer, Z. - W. Simonis, geb. Vrijmoet, Z. - A. C. Leijh, geb. Roodenburg, D. - J. Hakkenberg, geb. Gans, D. - E. Neuteboom geb. Lardé, D. J. H. Verhaar, geb. Welker, D. - B. H. van den Berg, geb. Taffijn, Z. - C. J. Cieregeb. GerardD. - P. Lagasgeb. Hogendoorn Z. - C. M. Nieuwenburg, geb. BomliD. - E. Lut, geb. Kramer, Z. - J. M. S. de Vos, geb. Tragoo, Z. - C. C. Kar- remangeb. van Rijn, D. - A. W. Kenbeek, geb. Keurpel, Z. - H. C. Pommee, geb. van Wijk, Z. A. C. van Berkel, geb. Faes, D. - M. J. G. Walle, geb. FasbenderD. - C. J. Cornetgeb. Persoon D. Gehuwd: J. Kimmel jm. en J. E. Merlijn jd. - A. C. S. van Soest jm. en L. Lafeber jd. J. Broomans jm. en A. Overveld jd. - A. van der Laan jm. en H. van Polanen jd. - W. Zwart jm. en A. Brittijn jd. - J. Rodenburg jm. en J. C. Verhoog jd. - G. P. van Cleef jm. en J. C. Kop jd. - A. F. van Erp jm. en M. C. C. Couvee jd. G. A. Hageman jm. en G. J. van Erp jd. - A. van Rossum jm. en S. Kuijl jd. - G. J. van Mierlo jm. en W. J. van den Bosch, Overleden: Cath3. IIela. Montanus 65 j. C. Selier 31 j. - E. Brand D. bijna 11 m. - P. L. Verwijs Z. bijna 8 m. - C. T. Cousyn D. 11 m. - J. Priem Z. ruim 5 m. - M. Beek man, geb. Loeber 26 j. - S. J. Schuddemat D. 7 w. - C. van Nieuwkerk, geb. van Leeuwen 28 j. - H. Sol D. 2 j. 3 m. - J. J. Hoogenstraatengeb. Bouman 70 j. - A. A. Regensburg 45 j. - A. van Langen D. 6 j. bijna 7 m. - J. W. Labordus geb. Vos 76 j. op Zondag 29 April 1866 des avondsten zes ure, door Us. P. v. d. GOOT Pz„ Pred. te Amsterdam. ZAAL. Noordeinde. van het Departement Leiden, der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. van verschillende voorwerpen door eenige bezoekers der Volksvoorlezingen vervaardigd. Geopend van Maandag 30 April tot en met Zondag 6 Mei 1866, van 's middags 12 tot 's namiddags 4 uren. Entree; Maandag en Donderdag 50 cents. Dingsdag, Woensdag en Zaturdag 25 cents. Vrijdag en Zondag 10 cents. berichten de opening van hun magazijn in Engelsche, Fransche, Duitsche en Hollandsche PIANOS Amsterdam, Kalverstraathoek Wijde Kapelsteeg, E. 39. Door een met de firma Cramer Comp. te Londen ge sloten contract zijn zij in staat gesteld de schoone instru menten dezer fabriek billijk te kunnen verkoopen. NB. Een aantal bespeelde Pianino's en Piano's zijn voor handendie zij ook gaarne tegen billijken prijs in huur stellen. Eene pomade, die den haarwortel versterkt, alle roos doet verdwijnen en het haar zacht en glanzend maakt. Prijs per 5 Ned. ons 50 cent, per 5 pond 45 cent, en dezelfde po- made met reuk a 70 cent de 5 onseD ook rood met reuk a 7 5 cent de 5 ons. Wordt verzonden in bus sen van 1 pondpond en J pond. Brieven franco, bij M. CLEBAN, Huidenstraat. Amsterdam. Zonder ons schuldig te maken aan de bespottelijke voorstelling, die sommigen niet aarzelen te geven alsof eenig GEZONDHEIDS BIER een middel kan opleveren tegen alle menschelijke kwalen ge-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3