N«. 1900. Vrijdag 27 April. A0.186! Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemdtot subst.-offic. van justitie by de arrondissements-rechtbank te Zierikzee Jhr. Mr. E. B. A. N. Melort, thans subst.-griffier bij de arr.-recht. te 's-Her- togenboschen tot subst.-griffier bij de arr.-rechtb. te 's-Her- togenbosch Mr. A. F. L. Gregory, advocaat te 's-Graven hage; voorts aan T. Gosliga, op zijn verzoek, met 1 Mei a. s., eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van griffier bij het kantongerecht te Rauwerd. Z. M. heeft den luit.-gen. C. H. Happé, inspecteur van het wapen der infanterie, benoemd tot lid van de speciale commissie van inspectie voor het militair onderwijs, en zulks meer bepaaldelijk voor het wapen waartoe hij behoort. Bij Kon. besluit is, op het daartoe door hem gedaan ver zoek aan den kapt. der inf. van het leger in Ned. Indië F. H. F. G. Demmeni (zich schrijvende H. F. F. G. Dem meni) thans met verlof hier te landemet ingang van 1 Mei e. k., een eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. militairen dienst, met toekenning van pensioen. Z. M. heeft de kapiteins Luchtmans van het 7de reg. en Melvill van Carnbeevan het 4de reg. inf., overgeplaatst bij het regiment grenadiers en jagers. Naar men verneemt, is de 1ste luit. A. W. van Dio- nant van het dépot van het 4de reg. inf. te Gouda, in rang overgeplaatst bij het 2de reg. infanterie. De Deensche gezant heeft officiëel de aanstaande komst te 's-Gravenhage medegedeeld van Z. K. H. den Kroonprins van Denemarken. Het is nog onbekend of Z. K. H. aldaar eenigen tijd zal verblijven om de zeebaden te Scheveningen te gebruiken. De N. R. C. is in staat gesteld tot de mededeeling dat op alle spoorwegen in Nederland de zomerdienst eerst den 15den Mei zal aanvangen, en dat de daaruit voort vloeiende verandering der uren van vertrek spoedig open baar zal worden. Door de Staats-Cour. wordt het volgende medegedeeld: /ySedert het begin der ziekte zyn te Delftshaven 16 per sonen door de cholera aangetast, van welke 8 zijn over reden. //Een vrouwuit Delftshaven te 's-Hertogenbosch aange komen is aldaar aan cholera overleden. //Te Rotterdam zijn 9 gevallen bijgekomen, waarvan 4 met doodelijken afloop. //In laatstgenoemde gemeente zijn in het geheel 29 per sonen aangetast, waarvan 16 overleden." Dr. Bleeker heeft een vluchschriftje in het licht ge geven dat betrekking heeft op de choleramaar wel verre van de overdreven vrees voor die ziekte te vermeerderen in hooge mate geschikt is om angstigen gerust te stellen. Hij heeft menige cholera-epidemie bijgewoond en zijn wen ken zijn alzoo die van den man van ervaring. Eerst gaat hij den aard der ziekte na, afscheiding van het water uit het bloed, beschrijft de eerste verschijnselen, of liever de voorafgaande verschijnselen, diarrhee en braking, om dan de geneeswijze aan te gevendie geene andere is dan die welke gewoonlijk tegen diarrhee wordt aangewend. Als een in verreweg de meeste gevallen probaat middel geeft hij het volgende recept, waaraan in Indië duizenden en duizenden die het tijdig gebruikten, het behoud van hun leven te dan ken hadden Men neme een weinig suiker en roere daaronder vier druppels laudanum twee pepermunt- of kruizemunt-olie, vijftien hoffman en voege daarbij al mengende vier eetlepels zuiver water. Dit mengsel zij een gift in eens voor een volwassen lij der alzoo een gift van vier lepels. Aan zuigelingen geve men er slechts een vierde van in eens aan iets grootere kin deren een derde, aan kinderen boven de acht jaar de helft. Tien minuten na het gebruik van de eerste gift neme de lijder een tweede, die niet meer bedrage dan d*e helft van de eerste gift, dus twee lepels. Na nog tien minuten gebruike hij nog een derde gift, die gelijk zij aan de tweededus nogmaals twee lepels. Worden hierop stoelgang en braking minder, dan zette men het gebruik van het middel nog wel voort, maar men richte het zóó indat de lijder om het kwartier uur on geveer slechts één druppel laudanum inneme. I'': LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.7 5. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4 regels 0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 n. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s namidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdagte 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uren;der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belastingen, Maandag Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. De Prins zou Woensdag Parijs verlaten. Wegens de berichten, dat de cholera hier te lande is uitgebrokenbestaat er plan bij het gemeentebestuur van Groningenom de gewone voorjaarskermis in de maand Mei dit jaar niet te doen plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1