N°. 1898. Woensdag 25 April. A0. 18H6.I Binnenlandsch Nieuws. Gelderland. LE1DSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden f 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 8 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusiiobimgen aan de Lakenhal, Katoeufabnek en op de Nieuwstraat: 's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s naraidd. te 3 u. 35 m. aavouus te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 n. 35 m.'snamiddags.Oo*t-lndisohe Landpost. Over Southampton, l en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke aiaaud. Rijks- l'elegraal, Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. tv. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemees er en Wet houdersMaandag en Donderdag te 11 ui en Commissie van fabricage, Woensdag te 12 uien. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, VrjjJsg en Zaterdag te 11 uien. - President der Commissie M» Fairtcapr des Zaterdags van 111 uien. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da icüjka vau 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uien.-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhnis, eiken werkdag van 'smorgens 121 men. Rantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uien;der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luien en van 36 uien; van's-Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 93 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. Z. M. heeft tot hoogleeraar in de medische faculteit aan de hoogeachool te Grouingeu benoemd den heer Dr. T. Halbertsma, te Sueek. Z. M. heeft benoemd bij den pl. staf; tot kapt. J. F. Gobius; bij het wapen der caval.: bij den staf van het wapen, tot maj. A. O. H. Baron Gansneb genaamd Tenguagel; bij het lste reg. diag.: tot lste iuils. Jhr. H. Engelen van Fijlsweerten G. G. Rou- kens; bij het 2de reg. drag.: tot maj. R. A. L. Pelerintot ritm. L. A. Greve; bij het 3de reg. drag.: tot luit.-kol. F. W. JDaehne; tot ritm. E. Visser; bij het 4de reg. drag.: tot isten luit. Jhr. G. Janssens; bij het 5de reg. drag.: tot kol.- komm. G. A. Hamming; tot ritms. J. F. H. van Heumen en W. G. K. A. van Overveldt; tot luit.-kol. bij het wapen: Jhr. J. F. Junius van Hemert; bij het corps ingen., min. en sap.: lot gen.-maj. VV. S. van der Hart Beek; op non-activiteit ge steld den maj. J. C. van Bassen Jongbloed. Be Staats-Courant deelt voorts de navolgende verbetering mede ten opzichte der Kon. beschikking in het vorig nommer van dat blad opgenomenen door ons in ons nommer van Dinsdag jl. veimeid: //bij den gen. staf, den luit.-kol. J. A. Desiermen leze: //bij den gen. staf, tot kol. J. A. Besier." Be gemeenteraad van 's-Hage heeft op voorstel van den Minister van Biuueulandsche Zaken met algemeene stem men besloten wegens het uitbreken der cholera te Rotterdam de aanstaande kermis tot een nader te bepalen tijdstip te schorsen. Be onlangs door de militaire genie te 's-Hage aanbe steedde werken zijn door het Bep. van Oorlog toegewezen aan i°. R. van der Viugt Jz., wonende te Warmond, voor /2060, bet eenjarig onderhoud van genie-werken 2°. S. van der Kamp, timmerman alhier, voor 14,400, het eenjaiig on derhoud der kazernenstallen en magazijnen te 's-Hage en 3°. W. L. van Amerougen, schilder alhier, voor 2660, het verven van genie-werken te 's-Hage. Be gemeenteraad van Arnhem heeft tot gemeente-se cretaris benoemd den heer H. H. Vitriuga, chef van een der bureau aideelingen bij het provinciaal gouvernement van -Ge heer Mr. J. Messchert van Vollenhoven, burge meester van Amsterdam, heeft zijn ontslag genomen als lid Vaa ^eü gemeenteraad. De //Société des amis des arts", te Brussel, heeft den kunstschilder C. Bisschopte 's-Hagede medaille harer sociëteit vereerd, wegens de door hem ingezonden schilderij //de Hoop" op de laatste aldaar gehouden tentoonstelling. De ijver, die onder de jongelingschap te Deventer ont waakt voor de Zondags-exercitiën is nog niet bekoeldop het appèl van Zondag namiddag waren er 220 present, die allen met de meeste opgewektheid de verschillende oefenin gen zoowel in het locaal als in de open lucht medemaak- ten, en de vorderingen door hen in dien korten tijd ge maakt bewijzen wat men met een goeden wil en de noo- dige opgewektheid doen kan. Die opgewektheid werd niet weinig bevorderd, toen in de pauze de heer Triebart aan de jongelieden mededeelde, dat hem door den exercitie-kom- mandant van het Jugend Verein te Frankfort a/M. een zeer beleefde brief was geschrevenwaarin genoemde komman- dant zijn sympathie te kennen gaf voor de ontluikende ver- eenigingen aldaar, welk vleiend schrijven niet alleen ver gezeld ging van een volledig stel reglementenvoorschriften en bepalingenmaar ook van een schets der evolutiën door genoemd Verein op de pinksterweide te Frankfort uitgevoerd, en zelfs van een paar piiotographische afbeeldingen van een tweetal der meest uitstekende van de jongelingen aldaar, in hun exercitie-tenue. Een en ander wekte natuurlijk groote belangstelling en geestdrift, en men vermeldt gaarne dit feit, ook omdat daarin een groote en eigenaardige voldoe ning gelegen is voor den heer Triebart en de onder-officie ren van het kader der schutterijdie zich geheel belange loos zooveel moeite en inspanning getroosten om de jonge lieden bij hunne oefeningen te leiden. Men hoopt slechts dat het goede voorbeeld in deze stad gegeven, op vele plaatsen van ons vaderland navolging vinden mogeoefenin gen toch als deze kunnen niet anders dan den geest opwek ken en het lichaam versterken, en van grooten invloed wor den op het volkskarakter en het gevoel van nationaliteit. De Synodale Commissie der Nederd. Herv. kerk heeft tot leden van het Algemeen Collegie van toezicht op de kerkelijke administratie der Hervormden benoemd de pre dikanten Witkop van ZutfenOort van 's-Gravenhage en Huysers van Farmsum. Bedankt voor het beroep naar Nijkerk op de Veluwe door Ds. W. J. Geselschap, pred. te IJselmuiden,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1