N°. 1897. Dinsdag 24 April. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, eu franco per post ƒ2.80 m de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 n. 1 m.; 12 n. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 n. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusiiohtmgen aan de Lakenhal, Katoen fabriek en op de Nieuws traat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s uamidd. te 3 u. 35 m. iavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. - Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maaud.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. ftijLs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'sin. tot 10 u. 3Um.av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burytmees er en WethoudertMaandag en Douderdug te 11 in en Commune van FabricayeWoensdag te 12 uien. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrjj.lsg en Zaterdag te 11 uien. - Prettdent der Commute «sn Fabricaye des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaattelijke Secretarie is open dadelijks vau 104 uren. - L'httaune, dagelijks van 102 uien. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uien. Kantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4~7 uien;der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 91 uien en van 36 uien; van's-Rijks Directe Belastingen, Maandag Diusdag, Woensdagen Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren. Z, M. heeft beuoemdbij den grooten staf; tot gen.-maj. H. V. E. Klapp; lot bevelh. F. A. C. van Wickevoort Crom- melinj tot gen.-majs. C. F. E. G. van Emde eu A. E. C. de Sturler de Fnenisbergbij den gen. staf: den luit.-kol. J. A. Besier en Jhr. J. F. A. van Panhuys; tot maj. J. V. D. üittlinger by het wapen der infanterie: bij den staf van het wapen: tot luit.-geu. O. H. Happé; tot gen.-maj. A. Verkat Egter van Wissekerketot luit.-kol. A. W. F. Weitzeltot kapt. F. C. Munters; tot lslen luit. A. E. Mooijaart; bij het 1ste regtot kol. J. H. Schuack; tot luit.-kol. T. W. d'Harvant Bigot de Villandry; tot majs D. Witkop eu J. K. Buhler; tot kapis. H. la Fors en W. C. 1). van Rijen; tot 1ste luits. H. Pothoven, H. C. SmallenbachF. de Groof, J. C. T. Boumau en L. F. van der Wal; bij het 3de reg.: tot kol. G. G. Staring; tot luit.-kol. E. G. Bübe; tot maj. L. K. Kirsch; tot kapts. R. T. K. van Gorkum, F. van Hille en H. Murmanbij het 4de reg.; tot kol. N. Mac Leod; tot maj. J. W. van Hopbergen; tot kapt. P. E. Perk; tot lsten luit. K. W. F. Seeuweu; by bet 5de reg.: tot kapt. P. Stokbroo; tot 1ste luits. A. W. van Roggen, W. M. A. Butfart, H. G. J. van Hoogstraten, G. A. Leussen en A. Jouquière; bij het 6de reg.: tot luit.-kol. F. J. Amiot; tot kapts. J. G. Strootman, Jhr. F. F. von Muh- len en G. F. F. A. Mollinger; tot lsten luit. W. F. vau Liin- borch van der Meerschbij het 7 de reg.: tot kapts. R. J. Ver schoor van Nisse en J. F. Muller; tot lsten luit. P. L. Halde- riet; bij het 8ste reg.: tot majs. J. F. Beekman eu C. B. van der Breggentot kapts. J. G. D. Janson, W. C. de Vree en F. G. Scharp; tot 1ste luits. A. S. de Ronde Bresser en F. J. Smithbij het instr.-bat.: tol komms. F. Nieuweuhuisen en C. J. Booms; tot mil. onder-int. C. J. Roelants; tot kapt.- kwartierm.: bij het 1ste reg. drag., F. L. J. de Roy van Zuide wijn; tot kapt.-adm.: bij het 3de reg. inf., H. 1. G. Gosenson; bij het 4de reg. drag., G. C. Berghauser; tot lsten luit.-kwar- tieim.: bij het 6de reg. inf., R. J. Vermeer; bij het reg. veld.- art., K. J. de Foorter; bij het 1ste reg. vest.-art., P. J. Beausar; overgeplaatst: als kapt.-kwarlierm. by het 4 reg. drag. J. A. Saltet; in zijn rang overgeplaatst bij het reg. gren. en jag. den maj. W, F. Ie Maitre. Voorts heeft Z. M. de volgende opper-, hoofd- eu verdere offic. pensioen toegekendZr. Ms. adjudant in buiten ge w. dienst H. F. K. Duycker, op verzoek, (met den rang van gen. der inf.); den gen.-maj. J. G. Wilbrenninck, (m. d. r. v. luit.-gen.); den gen.-maj. J. F. van H. Hoey Schilthouwerden kol. W. A. van Toll, op verzoek; den kol. J. C. W. Beekman; den luit.- kol. F. W. liirschmannden luit.-kol. A. P. Miltenburg, op verzoek; dervmaj. H. Roelofsz.; den kapt. J. A. F. de Lannoy, (m. d. r. v. maj.); de kapts. J. Klaus en J. C. van Teylingen den kapt. J. D. Gillet, (m. d. r. v. maj.); den kapt. IJ. de Vries; den kapt. G. J. Polman, op verzoek; den kapt.-kwar- tierm. A. H. Blom, op verzoek; den kapt.-kwartierm. W. P. J. Knibbeler. Z. M. heeft benoemd tot seer, van curat, der hoogeschool te Groningen den heer Mr. H. van Roijen, adv. en plaatsv. kantonr. aldaar. Bij Z. M. besluit is de offic. van gez. 3de kl. bij de zeem. W. H. Visscher van Aalst bevorderd tot offic. van gez. 2de kl., met bep. dat hij zal rang nemen tusschen de offic. van gez. 2de kl. J. J. Borst en G. Karssen. Ten gevolge eener circulaire van den Commissaris des Konings in Zuid-Holland, zal de gemeenteraad der resi dentie aanstaanden Dinsdag een voorstel behandelen strek kende om, met het oog op de zich te Rotterdam voordoende gevallen van cholera, de aangekondigde jaarlijksche kermis daar ter stede voorloopig te schorsen. - Wegens het snoepen van ulevellen en taartjes op de bank der beschuldigden voor het prov. gerechtshof van Zuid- Holland te zittenis geen alledaagsche zaak. Zaterdag had dit echter plaats met twee Rotterdamsclie jongens genaamd Palte en de Vries, de eerste 16, de laatste 15 jaren oud. De eerste, zoo hij zegtwegens verkoudheidvermeet zich om den 16 Februari 11. uit den confiseurswinkel van Trerson op de Hoogstraat aldaar, met veel overleg een flesch gevuld met ulevellen weg te nemen terwijl de jongste zich inmiddels van eenige stuivers-taartjes meester maakte, die, volgens zijn opgave aan den president, zeer fijn smaakten. Maar daar kwamen zij buitenliepen de eene straat in en de andere uit en waren zoodanig door vrees bevangen, dat, toen een agent van politie aankwam, zij op het eerste gezicht de vlucht namenhetgeen eerst geluktedoch P., beladen met de fiesch, werd door den agent, die door dit ijlings hollen kwaad vermoeden kreeg, achterhaald, onderzocht en on dervraagd en door een verdacht antwoord naar het politie-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1