N°. 1894. Vrijdag 20 April. A°. i te Binnenlandsch Nieuws. LËIDSGH DAGBLAD. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelreoht 36 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u„ de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliobtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'a morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s namidd. te 8 u. 35 m. savonds te 7 n. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30m.av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Douderdag te 11 uien Commissie van fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrydag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelyks van 102 uien. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uren;der In- en Uitgaande Reohten en Aooijnzen dagelijks van 91 men en van 36 uien; van's-Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 99 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Z. M. heeft benoemd tot lid van het bestuur der visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen, voor het land van Sluis en Hulst, den heer J. A. van Boven, bur gemeester van Neuzen en Hoekvoorts tot commies der posterijen: van de ttveede klasse, den heer J. P. van Nieuw- kuijkthans commies der posterijen van de 3de klasse; - van de 3de klasse, de heeren I. G. Plooster en W. C. Bijl de Vroe, thans surnumerairen der posterijen. De Minister van Koloniënde heer Fransen van de Putte, is Woensdag namiddag van zijn uitstap van het bui tenland in goeden welstand in de residentie teruggekeerd. Naar men verneemt, zal de kapt.-luit. ter zee A. J. Kroef, te Helvoetsluisbinnen kort opnon-activiteit worden gesteld. De Minister van Koloniën heeft, naar aanleiding van een Koninklijk kabinets-rescript, aan den kapitein bij het Ned. Ind. leger K. v. d. Heijden, met verlof hier te lande, opgedragen het bijwonen der oefeningen van de Fransche troepen in het kamp van Chalons, ten dienste van het Ned. Indisch legerzullende van wege het Dept. van Buitenl. Zaken de noodige stappen worden gedaanom hem in deze zyne zending officiëel te doen toelaten. Dit besluit is een nieuw bewijs van de hooge belangstel ling van Z. M. en van de Regeering in het Indisch leger en zal daarom zeker algemeen genoegen doen. De heer K. v. d. Heijden is een der uitstekendste officieren uit Indië, die in een tijdsverloop van 22 jaren aan bijna alle belangrijke expeditiën deel namgedurende een 6jarig verblijf op Borneo de meest eervolle militaire en civiele betrekkingen vervulde, en, door Z. M. tweemaal gedecoreerd, de onderscheiding mocht verwerven, tot ridder der Militaire Willemsorde 3de kl. te zijn benoemd. Op de voordracht ter benoeming van kantonrechter te Grave zijn geplaatst de heeren Mr. Sopers, griffier by het kantongerecht te Waalwijk, Mr. van der Heyden, griffier bij het kantongerecht te Oudenboschen Mr. Riveauad vocaat te Nijmegen. De heeren Motké, hoofdambtenaar bij het Departe ment van Financiën, en Hoyer, controleur te Dordrecht, hebben eenigen tijd geleden in Frankrijk de grondslagen eener wetgeving op de beetwortelsuiker-fabrikatie bestudeerd. By het Departement van Financiën is men thans bezig met het ontwerpen van een wet op dat onderwerp. Heden Donderdag is te 's-Hage overleden de heer D. G. Muller, gewezen secretaris-generaal aan het Depar tement van Marine, welke betrekking hij vele jaren ver vuld heeft. Hij was begiftigd met het Ridderkruis der orde van den Nederl. Leeuw enz. Door het provinciaal gerechtshof in Zuid-Holland (bur gerlijke kamer) werd Dinsdag in hooger beroep behandeld de zaak van de Algemeene Commissie van Liquidatie der zaken van de voormalige wees- en momboirkamersappel lante, procureur de Bas tegen den burgemeester van Gouda, geintimeerdeprocureur Krayenhoff. De vordering van de appellante strekt daartoedat de stad Gouda aan haar re kening en verantwoording zal doen van het beheer sedert 1827 van 30 stuks obligatiën, ieder groot f 1000door de stad in genoemd jaar aan het beheer der Weeskamer te Gouda onttrokken en in eigen beheer genomenonder toe kenning van 2£- pCt. aan ieder rechthebbende op die fond sen. Gepleit voor de appellante Mr. G. Delprat en voor de geintimeerde Mr. P. L. F. Blussé. Het O. M. zal in deze zaak nader conclusie nemen. De Hoofdcommissie voor de Parijsche wereldtentoon stelling heeft 11. Zaterdag 7 April te 's-Hage weder een vergadering gehouden, waarin o. a. nog de volgende sub- commissiën zijn gevormd, als: voor den landbouw enz. de heer Jhr. Mr. D. R. Gevers Deyuoot; voor den tuinbouw, boomkweekery enz. de heer J. H. Krelage, en voorde wa penen en artilleriezaken de heer J. A. Besier. Voor de afdeelingen landbouw, tuinbouwboomkweekerij enz. is de gelegenheid om inschrijvings-biljetten in te zenden verlengd tot 31 Mei a. s. Het getal inzendingen, buiten die van de schoone kun sten, landbouw, tuinbouw enz., bedraagt thans 460, als: groep 2. materieel en toepassing der vrije kunsten 42; groep 3. meubelen en huisraad 70; groep 4. kleedingstukken 86; groep 6. voortbrengselen van extractieve bedrijven 111; groep 6. instrumenten en bewerking der gewone kunsten 54; groep 7. voedingsmiddelen op verschillende graden van toeberei ding 98. Daarvoor zal naar berekening benoodigd zijn p. m. 450 Ned. el grond-oppervlakte, 260 Ned. el tafel-opper-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1