N°. 1889. Zaterdag 14 April. A I Still).-5 Binnenlandsch Nieuws. LE1D8GH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Graveuhage, Delft, Schiedam en Kotteruam te 10 u. 1 in.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 in.; 6 u. 16 in. 9 o. 5 m. naar Haariem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./tn. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s uamidd. te 3 u. 35 m. javonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.— West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. 'Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, VrgJng en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-Dr Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der Plaatselijke Aooijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uren;der In- en Uitgaande Hechten en Acoijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der in- en uitg. rechten en accijnzen en van den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken te 's-Gravenhageden heer J. G. Moil, tbans ontvanger der in- en uitg. rechten en accijnzen te Deventer. Z. M. heeft, als blijk van zijne goekeuring en te vredenheid de zilveren medailleingesteld bij besluit van 22 September 1855 en een loffelijk getuigschrift verleend aan N. Leenheer, huisvrouw van W. Batelaante Koude kerk, wegens het aldaar met levensgevaar redden van een tweejarig kind uit de rivier den Rijn, op den 19den April 1865. Men verzekert dat de Minister van Justitie voorne mens is het wetsontwerp van zijn voorganger, tot afschaffing van de doodstraf, in te dienen. De hooge raad, burgerlijke kamer, heeft, bij arrest van heden Vrijdag, verworpen het beroep in cassatie van de algemeene commissie van liquidatie der zaken van de voormalige wees- en momboirkamers gevestigd te 's-Graven- hageeischeresprocureur A. F. de Bas, tegen den Bur gemeester der gemeente Leiden als die gemeente vertegen woordigende, verweerder, procureur Mr. C. I. Francois. Uit 's-Hage wordt bericht dat eerstdaags de generaals Duycker en Wilbrenninckde kolonels Egter van Wissekerke ei van Toll, de luits. kolonels Hirschman en Miltenburg en eenige kapiteins van de infanterie op pensioen zullen fforden gesteldwaardoor een belangrijke promotie ophan den is. i)e kolonel kommandant van het 3de reg. vesting- artillerie J. W. Tichler zal worden vervangen door den luit. kolonel van het reg. veld-ariillerie Jhr. F. Wttewaal yan Stoetwegen. Naar men verneemt, zullen eerstdaags bij het wapen der artillerie worden gepensioneerd: de generaal-majoor J. C» Wagner, directeur in de eerste artillerie-directiede ko lonel J. W. Tichler, de luitenant-kolonels L. E. Werner, L. von Phaffenrath von Sonnenfels en F. C. W. Moor ss en de majoor H. T. van Lidth de Jeude, en worden bevorderd tot generaal-majoor de kolonel A. H. Drijfhout van Hooff, tot kolonel de luitenant-kolonels Jhr. L. J. Tin- d»l, O. H. Kuyk en Jhr. F. Wttewaall van Stoetwegen; tot luitenant-kolonels de majoors C. W. F, van Lynden en J. W. G. Pels Rijckentot majoors de kapiteins E. J. Ja cobs. J. C. Verhije van Sonsbeeck, C. C. Cox, A. T. Knoop, A. G. Visée en L. Zegers Veeckens; tot kapiteins de 1ste luitenants H. M. Steenberghe, F. Knoote, H. W. van Marie, D. H. Cromhout en R. Verschoor. De luitenant-kolonel der artillerie Jhr. A. W. A. Gevers Deynoot; thans te Maastricht in garnizoen, wordt in dien rang en tevens als garnizoenskommandant en kommandant der veld-artillerie te Amersfoort overgeplaatst. Men schrijft uit 's-Hage //In de laatste helft der maand Mei houden de inspec teurs van het lager onderwijs hunne gewone jaarlijksche bijeenkomst te 's-Hage. Men wil weten dat in die vergadering belangrijke za ken zullen worden behandeld en ook het //kosteloos onder wijs" een onderwerp van ernstige overweging zal uitmaken." Door de arrond.-rechtbank te Leeuwarden zijn op de nominatie voor de betrekking van kantonrechter te Leeu warden geplaatst de heeren Mr. J. L. Hubergriffier bij het kantongerecht te Leeuwarden, Mr. J. Minnema Buma griffier bij het kantongerecht te Harlingen, en Mr. J. G. W. H. baron van Sytzama, kantonrechter te Hindeloopen. De leden van de voormalige vrijwillige flankeur-kom- pagnie Groninger en Franeker studenten, voorzooverre nog in leven, worden door heeren commissarissen te Groningen Jhr. Mr. W. Laman Trip, Prof. E. J. Diest Loigion en Jhr. Mr. J. D. Lewe t^nintus, uitgenoodigd tot het vijfde herinneringsfeest op 22 Augustus 1866 in het locaal der sociëteit Amicitia te Groningen. De lijst der leden is opmerkelijkzij vermeldt dat er bij het uitschrijven van de uitnoodiging nog honderd per sonen in leven zijn van de 139, welke in 1830 uittrokken. Tot 18 50 waren er 15, tot 1856 24, tot 1861 31, en tot 1866 slechts 39 overleden. De nog levende leden zijn allen in de kracht van hun leven, van 54 tot 60 jaren oud. Zeer uiteenloopend zijn de stand en de werkkring in welke zij geplaatst zgn. De meeste leden zijn predikanteneen ander gedeelte vindt men in rechterlijke betrekking; één is lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaaléén van den Raad van State, en één van den Hoogen Raad; verder zijn er on-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1