N°. 1886. Woensdag 11 April. A°.|1§66. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSGH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 16 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u,; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poitbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'s namidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlii-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad.op onbepaalde tijden. - Burgemees er en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 men. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrydag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie ven Fabricage des Zaterdags vaD 111 uren. 'Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10uren. - Thesauriedagelijks van 102 uren.-De Gemeente'Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uren der In- en Uitgaande Reohten en Aceijnzen dagelijks van 91 uren en van 36 uren; van's-Rijks Oireote Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 93 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft den heer H. Q. Janssen, te St. Anna ter Muidenbenoemd tot schoolopziener in het vijfde school district van Zeeland; voorts tot ontv. der dir. bel., in- en uitg. rechten en ace. te Winterswijk, den heer Jhr. W. H. Teding van Berkhout, thaDs in dezelfde betrekking te Heu- men; tot ontv. der dir. bel. te Dordrecht c. a. den heer H. de Klerk J.Czn., thans ontv. der dir. bel., in- en uitg. rechten en accijnzen te Hoornen tot ontv. der dir. bel. te Groningen den heer Jhr. J. J. Boreel de Mauregnault, thans ontvanger der dir. bel. en ace. te Gorkum. De Minister van Koloniënde heer Fransen van de Putte, is Zondag uit de residentie vertrokken, om gedu rende een kort tijdsverloop tot algeheel herstel van gezond heid in het buitenland te vertoeven. De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal op Wroensdag 11 April aanst., geen plaats hebben. Men verneemt dat de kapt. ter zee H. Kemper zal worden benoemd tot directeur en commandant der Marine te Hellevoetsluis. Uit 's-Hage wordt bericht dat in den loop dezer of volgende week de reeds lang verwachte promotie bij het le ger zal plaats hebben; twee of drie generaals en andere officieren van hoogen rang zullen gepensioneerd worden. Het prov. gerechtshof van Zuid-Holland heeft Maan dag vernietigd een vonnis der arrondissements-rechtbank alhier, waarbij de heer v. B. v. H. met zijne echtge- noote in staat van kennelijk onvermogen waren ver klaard. Mr. D. Léon te 's-Hage heeft aan het nieuw opge richt 's-Gravenhaagsche Museum een geschenk gegeven, dat in meer dan een opzicht een eigenaardige en bijzondere waarde bezit, namelijk de schilderij van zijn talentvollen, te vroeg aan de kunst ontvallen zoon Maurits, de ontwin- ding der heilige wetsrol voorstellendedat op de laatste Amsterdamsche tentoonstelling met het gouden eeremetaal was bekroond. Een zeer belangrijke brochure van den heer J. F. Tau- nay ziet het licht. Zij behelst een woord tot zijn medebur gers over koloniale belangen en heeft tot titel de vraag: //Zult gij blijven sluimeren?" Zy is gericht tegen het stel sel van den Minister van Koloniën, terwijl de Minister van Bosse de mede verantwoordelijkheid voor de ontwerp-cul- tuurwet heeft aanvaard. -— Het geraamte van den walvisch te Scheveningen dat door den heer A. Teuendael, ontleder aan het kabinet van natuurlijke historie te Leuvenis aangekochtis Maandag per scheepsgelegenheid derwaarts afgezonden. Het spek van den vischbestemd om tot traan te worden gesmolten is in fusten gekuipt en werd Maandag middag naar 't Nieuwe- Diep vervoerd. Te Dordrecht zijn de kohieren van den nieuwen hoof- delijken omslag vastgesteld. Daarop zijn alle schatplichtige meerderjarige ingezetenendie een eigen inkomen hebben boven de ƒ400, in klassen gerangschikt door Burgemeester en Wethouders ambtshalve en voorgelicht door een commissie uit den Kaad van 3 leden. Tegen die kohieren waren slechts een honderdtal reclames ingebracht om een enkele klasse verlaagd en twee om eene klasse verhoogd te worden. Sommige van de reclamanten zijn door de gemengde com missie nader gehoord en in de jongste vergadering van den Gemeenteraad zijn de meeste, als naar de overtuiging der commissie gegrond, toegewezen. En alzoo is nu voor het eerst in die gemeente een directe belastingwaarin ieder naar evenredigheid van zijn inkomen is aangeslagenafda lende tot een inkomen van 400 en opklimmende tot een inkomen van 80,000 en daarboven. In deze laatste klasse zijn er slechts drie aangeslagen. In de klasse van 80,000 tot ƒ56,000 mede drie, in die van ƒ56,000 tot f 39,000 niet één, in die van 39,000 tot ƒ27,000 vijf, in die van 27,000 tot 19,000 één, in die van 19,000 tot 13,500 zeventien, in die van 13,500 tot ƒ9500 der tig, in die van ƒ9500 tot 6600 vijf en vijftig. Bij de provinciale commissie van Zuid-Holland hebben in de vorige week de examens plaats gehad tot toelating als onderwijzeressen en zijn afgewezen 6 van de 21 in het Engelsch 3 9 Duitsch 10 22 Fransch 3 24 handwerk 4 ij 15 als hulp-onderwijzeressen geen 3 hoofd-onderwijzeressen. Zaterdag nacht is er brand ontstaan in de zeilenma»

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1