Triëst-Batavia. OVERLANDMAIL Advertentiën. DU PLAN COMP. Leiden, 5 April 1866. N. SCHRANT. Leyden, 29 Maart 1866. Verkooping ie de Stads-Bank van Leening le Leiden, lichter zijnhet paard glijdt nimmer uit, de straal van den hoef kan vrij werken en wordt niet gedrukt, en eindelijk is het beslag goedkooper en duurt althans even lang als het gewone. In een plotselinge vlaag van waanzin wilde dezer da gen ia een stad van Frankrijk een huisvader zijn vrouw en zijn eenig kind vermoordentoenop de kreten van de ongelukkige vrouw, de hond van den waanzinnige toeschoot, dezen naar den keel sprong en hem elke verdere beweging belette. Toen men spoedig daarop den rampzaligen man on schadelijk had gemaakt, sprong de hond op het bed, waarop men den ongelukkige had gelegd, vleide zich naast zijn meester neder en lekte hem het aangezicht, onder het aan heffen van een klagend gehuil, waarmede hij hem als 't ware vergiffenis vroeg voor dat hij op hem was toege sprongen toen hij in zijn waanzin vrouw en kind van het leven wilde berooven. Sedert eenige dagen merkt men te Napels in de wo ningen, in de nabijheid van den Vesuvius gelegen, dat het water uit de putten verdwijnt. Men beschouwt dit als het voorteeken van eene op handen zijnde uitbarsting van den vulkaan. De abt Liszt, die, zoodra hij te Rome zal zijn terug gekeerd, de tweede wijding zal ontvangenis van Parys naar Nederland vertrokken. In de nabijheid der hoofdstad Mexico is het Belgisch gezantschapdat in last had aan Keizer Maximiliaan ken nis te geven van de troonsbestijging van Koning Leopold II, door een guerilla-bende aangevallen. Generaal Foury, de buitengewone gezant, werd gekwetst, en luitenant Dhuart gedood. Twee kapiteins hebben doodelijke wonden bekomen en zijn naar Mexico vervoerd. De nieuwe bisschop van Zuid-Afrika zal den titel dra gen van bisschop van Maritzburg, aangezien Dr. Colenso zijn recht op den titel van bisschop van Natal blijft be houden. OFFICIËUL NIEUWS. Tweede Zitting wan den militieraad. Burgemeester en Wethouders van Leiden, gezien art. 92 der wet van den 19 den Augustus 1861, betrekkelyk de nationale militie (Staatsblad N°. 72); Gelet op de missive van Luitenant KolonelMilitie-Com missaris in het 3de district der provincie Zuid-Holland; Doen te weten dat de tweede zitting van den Militieraad voor deze gemeente wordt gehouden in de Lakenhal aan den Ouden Singel, op Maandag en Dinsdag den 9den en lOden April 1866 des morgens te half tien uren, tot het doen van uitspraakzoo omtrent alle in de eerste zitting niet af gedane zakenals ten aanzien van hendie als plaatsver vanger of nommerverwisselaar verlangen op te treden; voorts, dat tot het opmaken der daartoe vereischte bewijsstukken van heden af, ter Secretarie dezer gemeente, van des voor middags tien tot des namiddags drie uren, de Zon- en Feest dagen uitgezonderd, wordt gevaceerd; welke gelegenheid de belanghebbenden worden vermaand zich ten nutte te makeD daar aan den lotelingdie reeds bij de militie is ingelijfd overeenkomstig het bepaalde bij art. 70 der bovenaangehaalde wet, door den Koning, niet dan in bijzondere gevallen, het stellen van een plaatsvervanger kan worden vergund. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning gevraagd door: 1°. J. Yogelezang, fabrikant, wo nende binnen deze gemeente, om in zijn pand aan de Haarlem merstraat, Wijk VI, N°. 196, een ketel te mogen doen plaatsen tot het wasschen van wollen en sajetten garens; 2°. H. van Arkmanufactuurverver binnen deze gemeente woonachtig, om in zijn werkplaats aan den Ouden Ryn, geteekend Wijk VI, N°. lölrood, ter uitoefening van zijn beroep, een fornuis met ketel te mogen doen plaatsen; 3°. N. M. Snellen, koopman, wonende alhier, tot het houden van een magazijn van beenderen in het pakhuis aan den ApothekersdijkWijk VI, N°. 13: Tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzichte der infor- matiën de commodo et incommodo zal door Burgemeester en Wethouders worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Ge meente op Maandag den 9den April, des voormiddags te 12 uren. Heden overleed in den ouderdom van 83 jaren, mijn geliefde Broeder, de WelEerw. Hooggeleerde Heer JOANNES MATHIAS SCHRANT, in leven R. C. Pastoor te Boven- Jcarspellater Hoogleeraar in de Nederl. Taal- en Letter kunde aan de Hoogescholen van Gent en LeidenRidder van de Orde van den Nederl. Leeuw en lid van verschil lende letterkundige genootschappen. berichten de opening van hun magazijn in Engelsche, Fransche, Duitsche en Hollandsche PIANOS. Amsterdam, Kalverstraathoek Wijde Kapelsteeg, E. 39. Door een met de firma Cramer Comp. te Londen ge sloten contract zijn zij in staat gesteld de schoone instru menten dezer fabriek billijk te kunnen verkoopen. NB. Een aantal bespeelde Pianino's en Piano's zijn voor handen die zy ook gaarne tegen billijken prijs in huur stellen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS VAN LEYDEN doen te wetendat eerlang zal worden overgegaan tot de benoeming van twee HULP-ONDERWIJZERS der éde klasse aan de openbare lagere school voor minvermogendenelk op eene jaarwedde van f 300 weshalve zydie verlangen voor een dezer betrekkingen in aanmerking te komen, wor den uitgenoodigd hunne bewijsstukken van bekwaamheid en goed zedelijk gedrag, vóór of op 9 April e. k., aan Bur gemeester en Wethouders portvrij in te zenden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester, v. PUTTKAMMERSecretaris. op Dinsdag den 17den April 1866, des voormiddags te 10 uren precies, van VERSTANE PANDEN, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horologiën, als van Wollen-, Linnen- en andere, zoo gemaakte als ongemaakte GOEDE REN, beleend in de maand December 1864. Daags vóór den Verkoopdag, des Voormiddags van 10 tot des Namiddags te 2 uren zullen de voorz. Goederen voor een ieder te zien zijn. NB. Aan de belanghebbenden wordt herinnerd dat de zuivere opbrengst der verkochte panden(na aftrek van het voorschot door de Bank gedaan en der intressen van dien) bekend onder den naam van Meergeldengedurende 20 maanden, na den dag van den verkoop, ter beschikking van den belegger blijft en ter uitbetaling daarvan wordt geva ceerd Dinsdag en Vrijdag van iedere weekdes voormid dags van 1112 uren. Van Triëst via Alexandrië circa 200 ZEEMIJLEN KOR TERE REIS naar Java, China, Japan, enz. tweemaal per maand met de Mailbooten der Oostenrijksche Lloyd in directe aansluiting met die der P. O. Company. Naar TurkijeGriekenland enz. wekelijks. u Venetie, 3 maal 's weeks. Informatiën voor de reis, bezorging der plaatsbiljetten tegen hetzelfde tarief als aan de Bureaux der Directie als mede verzending van Bagage door bemiddeling van De Agenten der Oostenrijksche Lloyd voor Nederland, G. P. ITTMANN EN ZOON, Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3