N°. 1883. Zaterdag 7 April. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot commies bij bet Departe ment van Binnenlandsche Zaken Jhr, W. Th. Sandberg thans commies ter prov. griffie van Overijsel; en aan den 0.-I. hoofdambtenaar R. Scherius, laatstelijk resident van Probolingothans met verlof hier te landeop zijn verzoek eervol ontslag verleend uit 's-lands dienst, met toekenning van pensioen. Z. M. heeft na afgelegd examen tot surnumerair bij het vak van de directe belastingen en het kadaster benoemd de heeren I. S. P. Schneebeliete Leeuwardenen Jhr. W. R. H. de Haze Bomme, te Middelburg. Naar men verneemt, is het gevolg van Z. M. den Koning op HD. reize naar Amsterdam aldus samengesteld: Baron W. C. Snouckart van SchauburgHD. eerste stal meester Jhr. J. H. van Cappellenkapt.-luit. ter zee J. P. van den Bosch, kolonel van den generalen staf, dienst doende adjudanten des Konings; Jhr. W. L. vanSpengler, lste ordonnans-officier van Z. M. de Prins van Oranje zal vergezeld zijn van zijn adjudant, den Baron van Haer- solte van den Doorn. Tot het gevolg van H. M. de Ko ningin behooren o. a. Mevrouw de douairière A. van der Oudermeulengrootmeesteres, zoomede de hofdames Jonk- vrouwe A. J. W. Baronnes van Pallandt van Keppel en Joukvrouwe I. Baronnes van Heeckeren tot Walien. Naar men verneemt, heeft Z. K. H. Prins Frederik op het laatst gehoudene banket van de loge l'Union Royal, ten gevolge van HD. gevorderden leeftijdzijn betrekking als grootmeester van de loge nedergelegdzoodat op een nader te bepalen dag een keuze voor die hoogwaardige be trekking zal moeten gedaan wordenterwijl tevens het voor nemen bestaat om aan Z. K. H., wegens de SOjarige ver binding aan de logehetzij in de residentiehetzy in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam, een groot banket aan te biedenalsmede een prachtig geschenk in goud tot aan denken. Ook houdt men zich bezig met het instudeeren eener feestcantatezoo vocaal als instrumentaalwelke bij die ge legenheid zal worden uitgevoerd. Donderdag avond hield de vereeniging «Licht, Liefde, Leven" te 's-Hagewederom een vergadering met dames in het locaal //Diligentia." Even als de vorige keerenwas ook nu de zaal weder zeer bezet uit onderscheidene kringen der maat schappij en van verschillende gezindheid. In deze vergadering traden als sprekers op Dr. G. van Gorkom en Dr. W. Schef- ferbeide predikanten alhier. - De eerste gaf in een zeer boeiende rede een overzicht van den ontwikkelingsgang van het Protestantismeen ging daarbij het leven en de ge schriften na van SehleiermacherFriedrich Strauss, Bauer en andere Duitsche geleerden. - De tweede spreker gaf een schets van de vervolgingen der Joden in vroegere en latere tijden. - Tusschen beide toespraken deed de heer Ds. Zaal berg eenige mededeelingeno. a. nopens de te houden loterij die, zoo als men weet, strekt om te gemoet te komen in de kosten voor het bouwen van schoollocalen enz. Spr. gaf te kennen dat het met deze loterij tot nu toe niet bene den de verwachting was gebleven, maar hij drong evenwel nog aan op verdere krachtige medewerking en ondersteuning. Ook deed het hem genoegen te kunnen berichten dat er reeds een groot aantal prijzen zijn ontvangen of toegezegd en daaronder zeer schoone en kostbare voorwerpenwaarvan wij alleen vermelden een zeer fraai massief zilveren theeser vies. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's-Hage zal Zaterdag avond worden ten tooneele gevoerd de opera les Huguenots. Den 7, 8, 9 en 10 dezer zal in het gebouw der Teeken-Academie te 's-Hage worden gehouden een tentoon stelling van bloemenplanten enz. van de Kon. Nederl. Maatschappij tot aanmoediging van den Tuinbouw. Heden Vrijdag is te Scheveningen de walvisch bijna geheel ontleed. Het geraamte of seklet is, naar ^men ver neemt, door iemand uit Leuven voor het kabinet van na tuurlijk historie aldaar, aangekocht. De commissie uit het prov. gerechtshof in Zuid-Hol land, tot het afnemen van het examen voor het notarisambt, zal daartoe op Donderdag 24 Mei en, zoo noodig, de daarop volgende dagen vergaderen in het gebouw bij het Hof in gebruik. Door de arrondissem.-rechtbank te Sneek zijn de vol gende nominatiëu opgemaaktvoor de betrekking van kan tonrechter te Lemmer, Mr. H. Sluis, advocaat, waarnemende het O. M. bij het kantongerecht te AssenMr. J. O. H. Ramaer, advocaat te 's-Hage, en Mr. J. Ph. A. Silvergie- LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 n. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 n. 37 m.; 6 u. 15 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbus! ich tin gen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 n. 50 m.;'s namidd. te 8 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.— West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 uren.-De Gemeente-Architect iB te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 aren. Kantoor der Plaatselijke Aoeijuzen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uren der In- en Uitgaande Reohten en Aooijnzen dagelijks van 91 uren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belastingen, Maandag Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1