N". 1875. Woensdag 28 Maart. A°. li 866. Biiiiienlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 n. 16 m. 9 o. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 33 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 45 m. en te 10 u. 50 m.;'a namidd. te 3 u. 35 m. savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf, Dagelijks geopend van 8 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u, 30 m.sv. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - jBurgemees er en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 ut en, Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdeg en Zaterdag te 11 uren. - F resident der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 uren.-Ge Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uien. Kantoor der Plaatselijke Accijnzen, dagelijks van 82 uren en van 4—7 uren; der In- en Uitgaande Reohten en Accijnzen dagelijks van 9—1 uren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donderdag van 92 men. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot late luits. bij de infanterie als: bij het 1ste reg. den 2den luit. W. H. N. 's-Graeuwen en bij het 6de reg. deu 2den luit. G. J. Bomberg beiden van het corps. Z. M. heeft, op het daartoe door hem gedaan verzoek, io- getrokken de bij Zijner Majesteits besluit van 22 Febr. 11. N°. 101 gedane benoeming van den heer P. Graaf van Hogendorp, betaalm. te Sas van Gent, tot lid van het bestuur der vissche- rijen op de Schelde eh Zeeuwsche Stroomenvoor het land van bluis en Hulst; alsmede benoemd tot ontv. der dir. bel., in- en uitg. recht, en ace. te Sas van Gent c. a. den heer W. E. N. MuskeijD, thans ontv. der dir. bel. en ace. te Noordwellen c.a. Door Z. M. is een wijziging gebracht in de kleeding van het wapen der cavalerie: zijnde o. a. bepaald, dat de epauletten voor de officierenonder-officieren en manschap pen geheel zullen vervallen; dat de rok en de jas der offi cieren mede vervallen dat de kleeding voortaan bestaan zal uit een zoogenaamde attila van donkerblauw laken met drie rijen knoopenvoorzien van treswerkkoorden enz. Aan officieren moet het vergund zijn de nieuwe kleeding onmiddellijk aan te schaffen en te dragen. Z, M. heeft bewilliging verleend tot oprichting eener naamlooze vennootschap binnen Leiden genaamd//Leidsche brandassurantie-maatschappij." De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal op Woensdag den 28sten Maart a. s. niet plaats hebben. De audiëntie van den Minister van Marine ad interim zal op Vrijdag den 30sten Maart a. 8. niet plaats hebben. Blijkens een brief van den Nederlandschen consul aan de Kaapstad, dd. 12 Febr. jl., was Zr. Ms. transportschip Heldin aldaar nog Diet aangekomen; op 11 Febr. was in de Tafelbaai binnengeloopen Zr. Ms. schroefstoomschip Djambi komende van Batavia, welke bodem over ongeveer tien da gen weder zou vertrekken. Den 29sten dezer zal de hoogleeraar G. W. Vreede te Utrecht, zijn 25jarige ambtsbediening mogen herdenken. Op dien dag zal er namens vierhonderd en twintig zijner vroegere en tegenwoordige leerlingen aan dien boogleeraar een blijk van hulde en dankbaarheid worden aangeboden. De heer Willink van Bennebroek heeft, bij gelegen- van het aanstaande Zendingsfeest te Vogelenzang, zijn daarbij gelegen huis te Bennebroek opengesteld tot gastvrije ont vangst van vreemdelingen. Op de palm-paardenmarkt te Utrecht waren 11. Maan dag meer dan 1100 paarden aangevoerd. Vele vreemde koop lieden bevonden zich daar en de handel was levendig. Op denzelfden dag dat te St.-Odiliëuberg de dezer dagen vermelde diefstal in de Kerk heeft plaats gehad, is ook te Vlodrop, hoogst waarschijnlijk door dezelde personen, een soortgelijke misdaad gepleegd. Men heeft er namelijk uit de kerk ontvreemd 1°. de antieke en zware zilveren kroon van het beeld der H. Maagd2°. de zilveren kroon van het Kindeke Jezus; 3°. den door dit laatste gedragen wereld bol, insgelijks van zilver; 4°. den inhoud der sedert acht maanden niet meer geledigde offerbus van den St.-Pieters penning 5°. het offerblok van O. L. Vrouw, dat de die ven medegenomen en in het veld opengebroken hebben. De booswichten hebben voorts het offerblok van de armen met behulp van een ijzeren beitel of iets dergelijks willen openen, doch daarin Diet geslaagd zijnde, hebben zij pogin gen aangewend om op een andere wijze, namelijk door mid del van lijmroeden de zich daarin bevindende penningen te bemachtigen. Het daaruit ontvreemde geld mag evenwel on beduidend heeten zoodat men onderstelt dat het hun aan tijd ontbroken heeft, om hun boos opzet verder te volvoe ren. Dezelfde personen, die men vermoedt van zich te Vlo drop en St.-Odiliënberg aan kerkroof te hebben schuldig gemaakt, schijnen mede denzelfden dag, en wel vóór zij on- genoodigd naar Nederland waren gekomeneen bezoek te hebben gebracht in de kerk te Birgelen (Fruiseü), waar zij insgelijks eenige voorwerpen van waarde hebben ontvreemd, Men verneemt dat naar aanleiding van de bekende brochure van Dr. W. Bosch, wik wil barmhartigheid en geen offerandein de vorige week te Rotterdam een vrij talrijke partikuliere vergadering heeft plaats gehadwaarin na eenige belangrijke mededeelingen van den heer Bosch en anderen, de aanwezigen eenparig de volgende verklaring hebben afgelegd //dat zij in het besef van Nederlands ernstige verant woordelijkheid tegenover zijn Koloniën verklaren zelfs door nalatigheid van 't geen door hem kan worden gedaan -

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1